Dünyayı kasıp kavuran dansçı, şarkıcı ve rapçi Jennie Kim dansları ile herkese ilham veriyor. Black Pink grubunun üyelerinden biri olan Jennie’nin yüzü olduğu markalardan tutun da giydiği kıyafetlere kadar her şekilde kendisine yaklaşanı göz önüne getirdiği biliniyor. 

Jennie bu dünyaya şanslı gelenlerden. En azından ailesi yönünden. Zengin bir ailenin kızı olarak doğsa da her zaman hayalinin peşinden koştu. Koşmaya da devam ediyor. Aşağıda Jennie hakkında merak edilenler, ailesi, hayatı, kariyeri ve hobilerine dair merak edilen birçok noktayı bir araya getirdik.

Jennie kim

Jennie’nin adının bir oyuncunun adından esinlenildiğini biliyor muydunuz?

Yanlış duymadığınız. Jennie’nin adını annesi koymuş. Annesi kızının adını koyarken hayran olduğu bir aktörün adını koymak için direnmiş. Ama hayran olduğu aktör erkek, Jennie ise kız çocuğuydu. Bu durumda annesi bir çıkar yol bulamayarak söylenişi benziyor diye Jennie’nin adını seçmiş.

Annesinin hayran olduğu aktör ise Lee Jung Jae. Kendisine olan hayranlığı ise 1990’li yıllarda oynadığı bir diziden geliyor. Lee Jung Jae’yi yakın zamanda dünya tarafından adı duyulan Squid Game dizisinin başrolü olarak tanıyoruz.

Jennie Kim Kaç Yaşında

Jennie Kim 1996 yılında doğdu. 26 yaşında.

Jennie 1996 yılında 16 Ocak tarihinde doğdu. Şu an 26 yaşında. Güney Kore’nin Cheongdam-dong adlı bölgesinde Seul’de doğmuş. Doğduğu zaman bu kadar ünlü olacağını kimse bilmiyordu ama Jennie her zaman bir ışık taşıyordu.

Jennie 37 numara ayakkabı giyiyor

Jennie 37 numara ayakkabı giyiyor. İncecik beli ile her giydiği kıyafetle gündeme geliyor.

Çok sevilen Black Pink üyesi Jennie’nin fiziksel özelliklerini aşağıda listeledik. Kendisinin stilistinin belinin neredeyse yok denecek kadar ince olması nedeni ile her kıyafetinin kendisine özel dikilmesi gerektiğini belirtmesi üzerine hayranlarının daha da ilgisini çekti.

 • Jennie Kim ayak numarası; 37.
 • Jennie Kim beden ölçüleri; 34 beden 24’e 35.
 • Jennie Kim boyu; 1.63 cm.
 • Jennie Kim kilosu; 48.
 • Jennie Kim kan grubu; B.
Jennie Kim oğlak burcu.

Jennie Kim oğlak burcu.

Tam bir oğlak olan Jennie, burcunun tüm özelliklerini taşıyor. Jennie’nin Çin burcu da domuz. Domuz karakteri Çin burçları arasında şansı temsil eder. Kendisinin şanslı olmasına yönelik tutumlar ailesinin zenginliğinden mi grubunun başarısından mı bilinmez ama bir şans meselesi olduğu şüphe uyandırır.

Jennie kim mükemmel giyim tarzı

Kendisinin mükemmel giyim tarzı nedeni ile Human Gucci olarak da tanındığını biliyor muydunuz?

Bugün Jennie’nin giyim tarzı ve giyim zevkleri başkalarından çok farklı olmasına karşın hep çok seviliyor. Hem özgünlük hem de tarz olmak her zaman zor olmuştur. Jennie ise bu zorluğun ta kendisi. Ne giyse beğeniliyor denen tiplerden. Kendisine Human Gucci diyenler bile mevcut.

Jennie hakkında bazı ilginç bilgiler

Jennie hakkında bazı ilginç bilgiler

Jennie sanıldığı gibi çok büyük bir özgüvene sahip değil. Sakin bir hayat sürmekten hoşlandığını söyleyen ünlü yıldızımız telefonda yemek siparişi vermek konusunda bile utangaçlığı olabildiğini söylüyor. Sahnede gördüğümüz Jennie sadece sahnede var. Kendisinin bazı başka özellikleri;

 • Köpekleri ile oynamak onun en büyük rahatlama kaynağı.
 • Kişisel alanını toplamak ve düzlemekten hoşlanıyor.
 • Televizyon izlemeyi ve televizyon izlerken saçları ile oynamayı seviyor.
 • Onun için iletişimde saygı çok büyük öneme sahip.
 • Pizza onun için güzel bir seçenek değil.
 • Deniz tuttuğu için yüzmekle pek ilgilenemiyor. Kendisi iyi bir yüzücü.
 • Arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanıyor.
 • Sinirlendiğinde şarkı söyleyerek rahatlıyor.
 • Çocukken balerin olmak istiyordu.
 • Yemek yapmaya bayılıyor.
 • En büyük hobilerinden biri de fotoğraf çekmek.
Jennie’nin ailesi de çok zengindi.

Jennie’nin ailesi de çok zengindi.

Jennie hem annesi hem de babası yönünden oldukça zengindi. Annesi ve babasının zenginliği ona hiçbir zaman para kazanma hırsı getirmemişti. Annesi CJ E&M adlı bir medya grubunun hissedarları arasında. Ufak değil büyük bir hissedar.

Babasının bir hastanesi var. Yanlış duymadınız. Jennie’nin ünlü olmadan önce de Porsche marka arabaya bindiğini ve pahalı aksesuarlar taktığını duyanlar ilk seferinde şaşırsa da gerçek bu.

Jennie’nin kardeşi yok

Jennie’nin kardeşi yok. Ailesinin tek çocuğu olarak yaşıyor.

Jennie doğduktan sonra hayatı onun için düzenleyen ailesinin kararı ile dil öğrenmesi ve eğitimini daha iyi alması için Yeni Zelanda’ya gönderildi. 10 yaşına kadar Kore’de yetişti. Sonrasında ise 5 yıl boyunca Yeni Zelanda’da yaşadı.

Burada aldığı eğitimler ile İngilizce ve Japonca öğrendi. Korece ana dili olsa da İngilizceyi de çok iyi konuşabiliyor.

15 yaşında eğitimini sürdürmek için Amerika’ya gideceği kesinleşmişti.

15 yaşında eğitimini sürdürmek için Amerika’ya gideceği kesinleşmişti.

Kendisinin eğitim almak üzere Amerika’ya gitmesi ailesi tarafından da onaylanan bir durumdu ama Jennie beklenmeyen bir şey yaptı.

Eşyalarını toplamak üzere odasına girdiğinde yeni bir karar verdi. Okumak için Amerika’ya gitmek istemediğini şarkıcı ve dansçı olmak istediğini söyledi. Şimdi gördüğümüz Jennie sanırım ilk kez kendini o gün göstermeye başlamıştı.

Jennie YG elemeleri

Jennie YG elemelerini başarı ile geçerek müzik dünyasına hazırlanmaya başladı.

Jennie’nin YG elemelerine katılması ve başarılı olması 2010 yılındaydı. Elemeleri geçtikten sonra neredeyse 6 yıl boyunca eğitim aldı. Müzik ve dans eğitimi ile kendini daha da geliştiren Jennie nihayet 2016 yılında Black Pink grubunun açıklanan ilk üyesi oldu. Grup henüz yeni kuruluyordu ama Jennie için de her şey tazeydi.

Jennie Black Pink

Jennie Black Pink’den önce birçok farklı sanatçının şarkılarında rol aldı.

Jennie’yi ana grubundan önce Black şarkısında sesi ile That XX içeriğinde ise görüntü olarak gördük. Henüz yaşı çok gençti ama daha reşit olmadan birçok farklı sanatçının içeriklerinde adı geçiyordu.

Jennie Kim Black Pink grubunun lider vokalisti.

Jennie Kim Black Pink grubunun lider vokalisti.

Jennie’yi kimi zaman grubunda ana rapper olarak da görüyoruz. Grubunun lider vokalisti olması yönünden her zaman göz önünde. Diğer tüm Black Pink üyelerinden daha ünlü olsa da kendisi ayrımcılıktan hiç mi hiç hoşlanmıyor.

BTS Jennie kim

BTS’ten V De Jennie’nin Instagram Hesabını Kısa Süreliğine Takip Etti.

BTS hayranlarının sosyal medyasını kasıp kavuran bu olayı da söylemeden geçemeyeceğiz. BTS’den V kendi kişisel Instagram hesabından Jennie Kim’in resmi hesabını takip ettiği görüntüler yayılınca hayranlar şaşkına döndü.

BTS hayranlarının her birinin Jennie hakkındaki fikirlerini değiştiren bu olay sonrasında Jennie için de olumlu tutumlar artış gösterdi.

Jennie Kim

Jennie Kim’in hangi dine mensup olduğu bilinmiyor.

Jennie, hangi dine mensup olduğu hakkında konuşmak istemiyor. Bu konuda bazı konuşmalar geçse de açıklayıcı davranmamıştır. İki hakim görüş var. Bunlardan ilki kendisinin Hristiyan olduğu yönünde. İkincisi ise inançsız olduğu yönünde.

Jung Ho Jeon Jennie Kim

Jennie’nin en yakın arkadaşlarından biri de Jung Ho Jeon

Jung Ho Jeon hepimizin Squid Game dizisi ile bildiği bir isim. Güzel ve bir o kadar da çekici olan Jung Ho Yeon ile Jennie yakın arkadaş. Öyle ki kendilerinin arkadaşlıkları set ziyaretlerine kadar gidiyor. Jennie’nin birçok arkadaşı var ama en yakınlarından birinin Jung Ho olduğunu söyleyebiliriz.

Jennie kimSpotify

Spotify’da aylık dinleyici sayısı en çok olan K-Pop sanatçısı oldu.

Sadece Spotify değil aynı zamanda YouTube kanalını açtıktan sonra da çok hızlı bir şekilde artan abone sayısı ile de gündeme gelmişti. Bugün tam 7 milyondan fazla abonesi var.

2018 yılında solo albüm çıkardı.

2018 yılında solo albüm çıkardı.

Jennie grubunun ilk solo albüm çıkaran sanatçısı oldu. 12 Kasım tarihinde yayınlanan solo albümü tamamen özgüven hakkında. Kendine güvenen ve çalışmaktan kaçınmayan herkesin başarıya ulaşacağına inanıyor.

Kendisi 2018 yılının en güzel 100 yüzü listesinin 34. Sırasındaydı. Bir önceki yıl 18.sıraya sahipti. Dünya genelinde sevilen bir yüzü olduğunu zaten biliyorduk.

Kaynakça; 1