Kadın Sığınma Evine Nasıl Gidilir

Kadın sığınma evine nasıl gidilir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kadın sığınma evinde para veriliyor mu ve kadın sığınma evi şartları işte detaylar.

Kadın sığınma evine başvurmak için kullanabileceğiniz iki ayrı kanal vardır. Bunlardan ilki Sosyal Hizmetler Müdürlüğüdür. Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuru yapmak için kişinin vakti yoksa bu durumda doğrudan Emniyet Müdürlüğüne başvuru yaparak sığınma evi için talepte bulunulabilmektedir.

Kadın sığınma evine gitmek için fiziksel ya da psikolojik olması fark etmeksizin şiddet görüyor olmak  yeterlidir. 

Kadın Sığınma Evinde Para Veriliyor Mu

Kadın sığınma evinde kalan kadınlara aylık olarak harçlık verilmektedir. Onun dışında maaş benzeri bir uygulama söz konusu değildir. Bununla birlikte sığınma evinde kalan kadınların tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Kadın sığınma evinde kalan kadınlar için belli başlı meslek edindirme kursları mevcuttur. Kadınların kendi ayakları üzerinde durarak geçimlerini sağlayabilmeleri için farklı uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Böylece kadın sığınma evinde kalan kadınların bir yandan meslek edinmesi ile birlikte kazanç elde etmesi mümkün hale gelmektedir.

Kadın Sığınma Evi Şartları

Kadın sığınma evi şartları itibari ile kadınların sığınabilecekleri bir çatı konumundadır. Burada kalan kadınlar sığınma evinin kurallarına uyum sağlamalıdırlar. Sığınma evinin kuralları ise iş birliği ve iş dağılımını gerekli kılar.

Kadın sığınma evinde kalan kadınlar evin günlük işlerini iş bölümü ile paylaşarak yapmalıdır. Böylece yaşanılan alanın düzeni korunurken kadınların huzurlu bir şekilde sığınma evi olanaklarından faydalanmaları mümkün olmaktadır. Kadın sığınma evine gidecek olan kişilerin taşıması gereken şartlar;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • Sığınma evi kurallarına uyum sağlamak.
  • Kadın erkek çocuğu ile sığınma evine başvuracaksa çocuğun 14 yaşından büyük olmaması.
  • Kadın sığınma evine misafir getirme yasağına uyum sağlamak.
  • Kadın sığınma evinde maksimum kalma süresi 6 aydır. 
Kadın Sığınma Evi Şartları
Kadın Sığınma Evi Şartları

Kadın Sığınma Evinde Kalanların Yorumları

Kadın sığınma evinde kalanların yorumları itibari ile sığınma evinin kuralları yönünden kadınlara birçok olanak tanıdığı yönündedir. Kadınların sığınma evinde kalma süresinin 6 ay ile kısıtlı olması yorumlarda da sıkça dile getirilerek sürenin uzatılması gerekebildiği hususunda yorumlar bulunmaktadır.

Kadın sığınma evinde kalanların yorumları sığınma evlerinin her birinde farklı kurallar ve ortamlar olduğunu da ortaya koymaktadır. Bir sığınma evine başvururken sığınma evi özelinde araştırma yapmakta fayda var.

Kadın Sığınma Evi Yaş Sınırı Nedir

Kadın sığınma evi yaş sınırı 18’dir. Bir kadının sığınma evine gidebilmesi için reşit olması yeterlidir. Onun dışında bir şart aranmamaktadır. Kişinin 18 yaşın altında olması halinde kadın sığınma evine kabul edilmesi belirli bir süreç sonrasında mümkün olabilmektedir.

Basenli Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli

Adidas UltimaShow Kadın Fiyatı

Ağrılara Göre Cinsiyet Tahmini

Lazer Epilasyon Fiyatları

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu