Kalıcı Oje Nasıl Çıkar detaylı bilgilendiriyoruz. Kuaförde, evde kalıcı oje Nasıl çıkarılır ve Kalıcı Oje çıkarma mendili işe yarıyor mu işte detayları.

Kalıcı oje nasıl silinir Son yıllarda oldukça popüler hale gelen kalıcı ojeler ile tırnaklar daha güzel bir görünüme sahip oluyor. Kalıcı olarak uzun süreler tırnaktan çıkmayan ojeler genellikle özel olarak üretilen jel halindeki malzemelerden yapılır. Kullanılan ojenin kalitesine ve markasına göre değişkenlik göstermekle beraber ortalama 3 haftalık bir kalıcılığa sahiptir.

Kalıcı ojeler genellikle kuaför ya da güzellik salonlarında özel cihazlar ile ojeyi tırnak üzerine yapıştırarak işlem görür. Dolayısıyla evde kalıcı oje yapmak bir hayli zordur. Kalıcı ojeyi silmek için bazı malzemeler kullanılabilir. Bunlardan en çok tercih edileni aseton kullanmaktır.

  • Aseton yardımıyla oje yavaş yavaş tırnaktan çıkmaya başlar.
  • Bunun yanında törpü ile de çıkarmak mümkündür.

Burada önemli olan törpüyü hızlı ve sert bir şekilde kullanmak değil hafifçe kullanmak gerekir. Aksi durumda tırnaklarda hasara yol açabilir. Ardından her parmak için küçük pamuk parçaları kesilerek bir miktar aseton dökülür ve her parmağın üzerine alüminyum folyo ile kapatılır. Böylelikle kalıcı oje parmaktan çıkartılmış olunur.

Kalıcı oje nasıl çıkarılır evde
Tırnağa zarar vermeden kalıcı oje çıkarma

Protez Tırnaktan Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır

Protez tırnaktan kalıcı oje nasıl çıkarılır Protez tırnaklar daha şık ve estetik bir görünüm sağladıkları için son zamanlarda oldukça kullanılmaya başlanan bir uygulamadır. Evde yapılması oldukça zor olduğu için kuaför veya güzellik salonlarında özel cihazlar ve uygulamalar yardımıyla yapılır. Kalıcı ojeyi protez tırnaktan çıkarmak için törpü kullanılması önerilir. Yavaş bir şekilde parmaklar törpülenerek aseton sürülen pamuklarla tırnaklar kapanır. Bir müddet bekledikten sonra ojenin protez tırnaklardan çıktığı görülür.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır Evde
Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır Evde

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır Evde

Kalıcı oje nasıl çıkarılır evde Kalıcı oje yapmak için özel cihazlar gereklidir. Dolayısıyla bu işlemi evde yapmak neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla daha çok güzellik salonlarına gidilerek bu işlem uygulanır. Kalıcı ojeyi evde çıkarmak için gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir:

Törpü, pamuk, aseton ve alüminyum folyo. Öncelikle törpü yardımıyla tırnaklardaki oje yavaş yavaş törpülenmeye başlanır. Ardından her tırnak için küçük pamuk parçaları kopartılarak bir miktar aseton sürülür. Aseton sürülen pamuk parçaları tırnağı kaplayacak şekilde sarılır ve üstüne de alüminyum folyo ile kaplanır. Yaklaşık olarak yarım saat bekledikten sonra pamuklar çıkartılır ve son olarak tekrardan tırnaklar törpülenir. Bu sayede kalıcı oje çıkarılmış olur.

Comments are closed.