Kalkan Balığı Fiyat 2024 (KG Fiyatı) En Pahalı Balık Oldu

Kalkan balığı fiyatı 2024 yaklaşırken balık piyasalarında en merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Avlanmasının zor olduğu bilinen Kalkan balığı bu sebeple diğer balıklardan pahalı olan ve az bulunan bir balık türüdür.

Kalkan balığı kilo fiyatı700 TL
Kalkan Balığı Fiyat

Kalkan Balığı Kg Fiyatı

Kalkan balığı fiyat

20 ila 70 metreye kadar derin sularda yaşamını sürdüren Kalkan balığı, balık severlerin favorisi olsa da, avlanması oldukça zordur. Pulsuz bir yapı ve yuvarlağı andıran gövdesi ile 1 metre uzunluğa ve 20 kiloya kadar çıkan örneklerine rastlamak mümkündür.

  • Kalkan balığı pek çok farklı özelliği sebebi ile sevilse de, kendine ait en önemli özelliği av mevsiminin olmamasıdır. Tüm sezon boyunca avlanabilmesine rağmen, avlanması bir hayli zordur. Her mevsim tüketilebilen Kalkan balığı, avlanmasının ardından 24 saat kadar canlı kalabilir.
  • Kalkan balığı kg fiyatı ise ortalama 700 TL olarak bilinmektedir. 700 TL’lik fiyatı ile Kalkan balığı, en pahalı balıkların arasında gelmektedir. Satıldığı yere ve balığın özelliklerine göre fiyat değişmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;


Kalkan Balığı Porsiyon Fiyatı

Kalkan balığı fiyat

Kalkan balığı porsiyon fiyatı 400 TL olarak bilinmektedir. Bu fiyat, yaklaşık olarak 1.5 kiloluk bir Kalkan balığı için uygun görülen fiyattır.

Kalkan Balığı Nerede Yenir

Kalkan balığı fiyat

İçerisinde bulunan yüksek miktarda Omega-3 ile pek çok fayda sağlayan, bu sebeple sıklıkla tercih edilen Kalkan balığı, oldukça lezzetlidir. Kansere ve vücuttaki tümör oluşumuna karşı faydalı olduğu bilinen bu balık, cilt sağlığını destekler ve yaşlanmayı geciktirir. Kolesterol seviyesini dengelemesi ile de bilinen Kalkan balığı nerede yenir sorusuna ise bu balığın özellikle Karadeniz kıyılarında oldukça meşhur olduğu yanıtı verilebilir. Kemik gelişimine faydaları sebebi ile çocuklardan, yaşlılara her yaştan insanın tüketmesi gereken Kalkan balığı, balıkçılardan alınarak, çeşitli şekillerde tüketilebilir.


SONUÇ: Kalkan balığının kilosunun yeni yıla yaklaşırken 700 TL olduğu bilinmektedir. 2024 yılında bu fiyat ile girecek olan Kalkan balığının kilosunun ise gelecek dönemlerde artacağına ya da azalacağına dair herhangi bir bilgi henüz bulunmamaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;

Kalkan Balığı Hangi Mevsimde Tüketilir?

Kalkan balığının av mevsimi olmadığı için, 4 mevsim boyu tüketilebilir.

Kalkan Balığı Nasıl Pişirilir?

Kalkan balığı oldukça lezzetli bir balıktır ve farklı şekillerde pişirilebilir. En sık tercih edilen yöntem ise tavada ve fırında pişirmektir.

1 kilo kalkan balığı kaç TL?

Kalkan balığının fiyatı, balığın büyüklüğüne, türüne ve mevsimine göre değişmektedir. Ortalama bir kilo kalkan balığının fiyatı 700-800 TL civarındadır. Ancak, daha büyük boyutlarda kalkan balıkları, 1000 TL’nin üzerinde bir fiyata satılabilir.

Ortalama bir kalkan balığı kaç kilo?

Ortalama bir kalkan balığı, 2-3 kilo ağırlığındadır. Ancak, 5 kiloya kadar büyüyebilen kalkan balıkları da bulunmaktadır.

Kalkan balığı ne kadar 2024?

Kalkan balığının fiyatı, ortalama bir kilo için 700-800 TL civarındadır. Ancak, daha büyük boyutlarda kalkan balıkları, 1000 TL’nin üzerinde bir fiyata satılabilir.

Kalkan balığı pahalı mı?

Kalkan balığı, diğer balık türlerine göre daha pahalı bir balıktır. Bunun nedeni, kalkan balığının neslinin tehlike altında olması ve avlanma sezonunun kısa olmasıdır. Kalkan balığı, avlanma sezonu olan mayıs-ağustos aylarında yakalanır.

Türkiye’nin en pahalı balığı hangisi?

Türkiye’nin en pahalı balığı, kalkan balığıdır. Kalkan balığının ardından, levrek, çipura ve somon balıkları da pahalı balık türleri arasında yer almaktadır.

Kalkan balığı hangi ayda yenir?

Kalkan balığı, avlanma sezonu olan mayıs-ağustos aylarında yenir. Bu aylarda, kalkan balığı daha lezzetli ve besleyicidir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥