Ailecek kamp yapılacak yerler ve en iyi deniz kenarı kamp yerlerini szler için düzenledik. Karavan kamp ücretleri ne kadar ve ücretsiz karavan kamp yerleri nereler gelin birlikte inceleyelim.

Karavan kamp yerleri ve fiyatları 2023 yılında ortalama olarak 100 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösteriyor. Türkiye genelinde karavan ile kamp yapabileceğiniz yüzlerce yer bulunmaktadır. Bu kamp alanlarının her birin fiyat tarifesi ise birbirinden farklı olabilir. Türkiye’nin en çok tercih edilen kamp yerleri ve kamp fiyatları 2023 fiyatları ile aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Kamp AlanıKaravan Kamp Yeri Ücreti
İstanbul Green Park Kamping115 TL
İstanbul Akkaya Kamping85 TL
İstanbul İmren Kamping70 TL
İstanbul Sahil Kamp (Şile)115 TL
İstanbul Giritli Çiftliği125 TL
Ankara Yayla Mocamp90 TL
Ankara Bayındır Barajı50 TL
Ankara Kurumcu Göleti80 TL
İzmir Gümüldür Karavan115 TL
İzmir Foça Karavan90 TL
İzmir Çeşme Karavan125 TL
Antalya Jungle Bells Hostel ve Kamping165 TL
Antalya Denizer Kamping165 TL
Antalya Boğaz Otel Kamping175 TL
Antalya Kaş Olympos Mocamp105 TL
Antalya Köprülü Kanyon Gökçesu80 TL
Mersin Akçakıl Kamping95 TL
Mersin Dragon Mocamp95 TL
Mersin Kamping Paradies115 TL
Mersin Davut Kamping95 TL

Karavan kamp alanlarının fiyatlarını belirleyen başlıca unsurlar verilen hizmetlerdir. Bölgede verilen hizmet çeşitliliği, market bulunup bulunmaması, duş ve tuvalet imkanı gibi hizmetlerin çeşitlenmesi ile birlikte karavan kamp yeri kiralama ücreti de çeşitleniyor.

Karavan kampı denildiğinde akla birçok yer gelebilir. Ancak ilk düşünülmesi gereken şudur: Karavan ile kamp yapmak isteyen kişilerin karavanlarında kendi ihtiyaçlarının büyük bir çoğunluğunu karşılayabilecek durumda oldukları.

Karavan kampı yaparken tuvalet, duş gibi imkanlar arayışındaysanız çadır kampı yapılan birçok bölgede karavan kampı için de izin verildiğini söylemekte fayda var. Karavan ile kamp yapmak istediğiniz zaman ödemeniz gereken ücret kişi sayısına göre belirlenebiliyor.  

Türkiye Karavan Kamp Alanları

Türkiye Karavan Kamp Alanları

Türkiye karavan kamp alanları özellikle sevilen ve tercih edilen alanlardır. Türkiye içerisinde karavan kampı yapılabilecek pek çok alan bulunuyor.

Türkiye bağlamında karavan kamp alanı arıyorsanız önce şehir seçmelisiniz çünkü karavan kampı neredeyse tüm şehirlerimizde yapılıyor. Yazımızın devamında en popüler olan karavan kamp alanlarını inceleyerek araştırmaya başlayabilirsiniz. Türkiye içerisinde yer alan karavan kamp yerleri arasında en popüler olanlar aşağıda belirtilmiştir.

 • Ada camping
 • Akbuk doğa restaurant
 • Akçakıl kamping
 • Aktur camping
 • Altın camping
 • Altınkum camping
 • Andriake camping
 • Ant camping
 • Atapark otel restaurant camping
 • Bambus camping
 • Başkent hotel camping
 • Baydil camping
 • Caravan camping
 • Denizer camping
 • Dalyan camping

Yukarıda yer alan listenin yanı sıra aslında her şehrimizde yer alan farklı kamp alanlarını da deneyimleyebilirsiniz. Tüm şehirlerimizde yer alan karavan kamp alanlarını  tek bir listede toplamak mümkün olmayacağından yazımızda en popüler ve tercih edilenleri derledik.

Bulunduğunuz ya da gideceğiniz şehre özel kamp alanlarını doğrudan o şehir için kamp alanı araştırması ile detaylı fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Kamp Fiyatları

2023 Kamp Fiyatları

2023 Kamp fiyatları hizmetine göre çeşitlenmektedir. Günlük 50 TL’dir başlayarak çadır ya da karavan için yer kiralayabilirsiniz. Burada kiralama işlemi ile birlikte karavanınızı güvenli bir şekilde park edebileceğiniz bir yer ve bazı başka hizmetler aldığınızı unutmamalısınız.

İster karavan olsun ister kamp olsun fiyatlar 2023 yılında geçmiş yıllara oranla biraz daha fazla. Karavan ile kamp yapmak isterseniz bu durumda karavanınızı park edebileceğiniz bir yeri kiralamak için harcamanız gereken ücret 50 TL ile 500 TL arasında değişebilmektedir.

2023 kamp fiyatları tesisin kamp alanı için talep ettiği ve özel ya da ortak kullanım alanında yer alan tuvalet, elektrik veya duş gibi imkanlara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. İşletmelerin ortalama olarak istedikleri kamp fiyatları ise aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları

Çadır kamp yerleri ve fiyatları yılında 50 TL ile 120 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bu fiyatlar gitmiş olduğunuz tesise göre belirleniyor. Tesiste sunulan hizmetler, çadır kiralama, konaklama alanı kiralama, bungalov evler benzeri farklı kiralama seçenekleri, restoran ve temel ihtiyaçların karşılanması gibi tüm hizmetler beraberinde çadır kamp yerlerinin fiyatlarını belirliyor.

Türkiye genelinde en çok tercih edilen çadır kamp yerleri ve bu yerlerin fiyatlarını aşağıda derledik. Türkiye genelinde çok fazla kamp yeri olduğunu unutmadan aşağıdaki popüler yerleri inceleyebilirsiniz. Kamp fiyatları belirlenirken kamp çadırı ücreti hesaplanmadan günlük alan kiralama ücreti hesaplanmıştır.

Çadır Kamp YeriKamp Fiyatı
İstanbul Green Park Kamping65 TL
İstanbul Akkaya Kamping65 TL
İstanbul İmren Kamping75 TL
İstanbul Sahil Kamp (Şile)95 TL
İstanbul Giritli Çiftliği85 TL
Ankara Yayla Mocamp80 TL
Ankara Bayındır Barajı35 TL
Ankara Kurumcu Göleti45 TL
İzmir Gümüldür Karavan95 TL
İzmir Foça Karavan90 TL
İzmir Çeşme Karavan90 TL
Antalya Jungle Bells Hostel ve Kamping105 TL
Antalya Denizer Kamping95 TL
Antalya Boğaz Otel Kamping95 TL
Antalya Kaş Olympos Mocamp75 TL
Antalya Köprülü Kanyon Gökçesu55 TL
Mersin Akçakıl Kamping75 TL
Mersin Dragon Mocamp105 TL
Mersin Kamping Paradies75 TL
Mersin Davut Kamping55 TL

Çadır kamp yerleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yukarıda yer alan tabloyu inceleyebilir, hangi kamp tesisi ne kadar fiyat istiyor kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Karavan İle Nereye Gidilir?

Karavan ile gidilebilecek yerler arasında en çok beğenilenler; Gökçetepe tabiat parkı, Çamlıköy tabiat parkı, Poyrazlar gölü tabiat parkı, Karagöl tabiat parkı, Yedigöller milli parkı, Borçka karagöl, Dilek yarımadası Büyük Menderes deltası milli parkı, Pürenli yaylasıdır.

Karavan Her Yere Park Edilir Mi?

Moto karavanların diğer araçlar gibi belli bir yere park edilme zorunluluğu bulunmaz. Sıradan araçların park yasağı bulunmayan yerlere karavanınızı herhangi bir problem ile karşılaşmadan park edebilirsiniz.

Bim Karavan Satışı (Ne Zaman Gelecek)

Comments are closed.