Kargo ücret hesaplamanın nasıl yapılacağına dair bilgiler veriyoruz. En ucuz kargo ücretlerini gelin birlikte inceleyelim.

Kargo fiyatları (Mng, Aras, Yurtiçi) kargo hesaplama işlemi oldukça kolay şekilde yapılabilir. Türkiye’nin ve hatta dünyanın dört bir yanına bir ürünü iletmek, satışını yapmak için gerekli olan hizmet kargodur. Kargo fiyatlarının hesaplanması ise çeşitli faktörlerle mümkün olur.

Öncelikle ürün odaklı hesaplamalar yapılır. Ebatı, genişliği, ağırlığı gibi detaylar incelenir. Sonrasında ürünün götürüleceği lokasyona ilişkin bazı hesaplamalar yapılır. Yol, oldukça önemli bir etkendir ve ağırlık ile doğru orantılı olarak fiyata etki eder. Kargo hesaplama işlemi özetle bu şekilde yapılır.

Mng Kargo Fiyatları

Mng Kargo Fiyatları

Mng kargo fiyatları ile dikkat çeken önemli kargo şirketlerinden birisidir. Uzun yıllardır sektörde faal olarak hizmet veren Mng kargonun güncel teslimat fiyatları aşağıdaki gibidir:

KARGO TÜRÜKARGO FİYATI
Doğa Dostu Kutu Küçük11,99 TL
Doğa Dostu Kutu Orta17,99 TL
Doğa Dostu Kutu Büyük35 TL
Doğa Dostu Kutu Battal50 TL
Airbox XS Kutu12 TL
Airbox S Kutu18 TL
Airbox M Kutu23 TL
Airbox L Kutu23 TL
Airbox XL Kutu35 TL
Hava Kabarcıklı Küçük10 TL
Hava Kabarcıklı Orta15 TL
Hava Kabarcıklı Büyük20 TL
Aras Kargo Fiyatları

Aras Kargo Fiyatları

Aras kargo fiyatları Türkiye’nin en sık tercih edilen fiyat seçeneklerine sahiptir. Her gün milyonlarca kişiye teslimat yapan ve arkasında mutlu müşteriler bırakan Aras Kargo’da güncel fiyatlar aşağıda bulunmaktadır:

KARGO TÜRÜKARGO FİYATI
Aras Günaydın39 TL
Aras Uçak35 TL
Aras Gün İçi34 TL
Aras Yurt Dışı60 TL
Aras Geri Dönüşlü12 TL
Aras Tahsilatlı29 TL
Yurtiçi Kargo Fiyatları

Yurtiçi Kargo Fiyatları

Yurtiçi kargo fiyatları birçok kişiye göre yapılan zamlara rağmen hala ucuz seviyelerde seyrediyor. Uzun yıllardır sektör içerisinde bulunan ve herkes tarafından tanınan Yurtiçi Kargo uygun fiyat seçenekleriyle hizmetlerine devam ediyor. Yurtiçi Kargo, ürünlerin alıcılarına en kısa süre içerisinde teslim edilmesi için gerekli aksiyonları alıyor. Güncel kargo fiyatları ise aşağıda bulunuyor:

KARGO MESAFESİKARGO FİYATI
Şehir İçi, 0-1 km22 TL
Yakın Hat, 1-200 km36 TL
Kısa Hat, 201-600 km38 TL
Orta Hat, 601-1000 km45 TL
Uzun Hat, +1000 km49 TL
KKTC80 TL
Adresten Alım14 TL
Adrese Teslim12 TL

Kargo Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kargo fiyatları nasıl hesaplanır sorusu pek çok kişinin aklında olan ve merak ettiği konulardan biri haline gelmiştir. Kargo fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan yöntem aşağıdaki gibidir:

  1. Gönderinin hacmi hesaplanır ve dm3 cinsinden not edilir. Sektör içerisinde kilogram ya da gram yerine ürünlerin hacimleri dm3 cinsinden paylaşılmaktadır.
  2. Akabinde gönderinin hacmi üçe bölünür ve çıkan sonuç “esas ağırlık” olarak ifade edilir.
  3. Bir sonraki adımda mesafe belirlenir, aynı il sınırları içerisinde olan teslimatlar şehir içi olarak kabul edilir. Farklı şehirler için tarife ise yakın hat, kısa hat, orta hat, uzun hat ve KKTC olarak ayrılmıştır.
  4. İlk adımda hesaplanmış olan esas ağırlık ile gidilecek mesafenin ulaşım miktarları çarpılmaktadır. Bu sayede taşıma hizmet bedelini tespit etmek mümkün olur.
  5. Esas ağırlığına göre belirlenmiş tablo içerisinde çeşitli fiyat seçenekleri bulunur. Bu seçenekler kilometre ile de doğru orantılı şekilde belirlenmiştir. Bu sebeple net bir fiyat bilgisini elde etmeyi sağlar.

Kargo fiyatlarının hesaplanma işlemi kargo firmaları arasında değişiklik gösterebilir. Fakat yukarıdaki formül ve uygulanış biçimi uzun yıllardır pek çok kargo firması tarafından tercih edilmektedir.

Sürat Kargo Kargo Takip: Takip Ekranı No

Aras Kargo TC ile Kargo Sorgulama: Aras Kargo Takip Numarası