Katar dünya kupası’ndan ne kadar kazandı ve Katar dünya kupası’na ne kadar harcadı, bütün detayları birlikte inceleyelim.

2022 yılında Dünya Kupasına Katarın ev sahipliği yapacağı bilinmektedir. Katar da gerçekleşecek olan futbol Dünya Kupasının tarihi yaklaştıkça futbol severler tarafından gelişmeler yakından takip edilmeye başlanmıştır. 21 Kasım da gerçekleşen Dünya Kupası hakkında bazı açıklamalar gelmeye başladı. Sizler için yapılan açıklamaları derledik. 2022 yılında gerçekleşecek olan Dünya Kupası hakkında gelen en son açıklamalara hadi gelin birlikte bakalım.

Katar, turnuvayı enerji ihraç eden gücünü ve transit merkezinin hızlı genişlemesini göstermek için kullanacağı düşünülmektedir. Turnuva, yoksul ülkeden gelen göçmen işçilere yapılan davranışlardan ve muamelelerden dolayı bazı tartışmalar ortaya çıkmaya başladı. Bu tartışmalara karşılık olarak Al Khater yaptığı açıklamada Katar’ın ilerlemesinin görmezden gelindiğini ve işçilerin asgari ücret, çalışma saatlerinin belirlendiği mevzuatları gösterdi.


Daha fazla ilgili içerik;


Katar Dünya Kupası’na Ne Kadar Harcadı

Katar dünya kupası’na ne kadar harcadı, Dünya Kupasının nasıl gerçekleşeceği, ziyaretçilerin nerede kalacağı konusunda bazı konular gündeme gelmeye başladı. Taraftarlar bazı konularda endişe yaşamaktadır. Özellikle yetersiz konuklama konusu birçok kişinin gündeminde yer aldı. Katar bunun için iki lüks yolcu gemisi kiralamış, ev sahiplerinden mülklerini taraftarlara açması için teşvikte bulunmuş ve çevredeki ülkelerde kalmak isteyen kişiler için servis uçuş sistemi planlamıştır. Bunların dışında bazı gelişmelerin de olacağı söylenmiştir.

Al Khater tarafından yapılan açıklamada birçok lüks otel FIFA yetkilileri ve oyuncular için ayrıldığını ve daha fazla olanağın da sağlanacağını dile getirmiştir.

  • En çok merak edilen konulardan birisi ise Dünya Kupasından elde edilecek olan kazançtır. Katar tarafından açıklanan verilere göre Dünya Kupasından gelecek kazançta düşüş yaşanacağı tahmin edilmektedir. 2022 yılının ilk aylarında ekonomiye 20 milyar dolar katkıda bulunacağı düşünülürken bu tahmin 17 milyar dolar seviyelerine kadar geri çekilmeye başlamıştır. FIFA Dünya Kupası Katar CEO’su tarafından yapılan bir başka tahminde ise 1.5 milyon izleyicinin gelebileceğini söylemiştir.
Leave A Reply