Kayseri altın fiyatları 2023 yılında yükselişine kaldığı yerden devam ediyor. Sanayi ve ticaret faaliyetleriyle ünlü olan Kayseri’de vatandaşlar birikimlerini altın satın alarak değerlendiriyor. Yüzyıllardır en güvenilir yatırım aracı olarak kabul edilen altın, dolar kurundaki gelgit nedeniyle yeniden revaça geçti.

Kayseri AltınFiyatları
Kayseri Gram Altın1.754 TL
Kayseri Bilezik Fiyat1.753 TL
Kayseri Çeyrek Altın2.996 TL
Kayseri Altın Fiyatları

Özellikle Kayseri gibi ticaretin yoğun yaşandığı illerde altına olan ilgili arttı. Vatandaşların altına olan ilgisi fiyatların yükselmesine neden oldu. Özellikle bazı kuyumcularda altın satışı yapılmaması dikkat çekti. Kuyumcular, gram altın fiyatlarının artmasını beklediği için ellerindeki malı satmak istemiyor.

Kayseri Altın Fiyatları Canlı

Kayseri altın fiyatları canlı sonuçlara göre yükseliş ivmesi hız kazandı. FED tarafından faiz indirimine gidilmesi bekleniyordu. Ayrıca, varlık alımlarında da geçmişe nazaran azalma yaşanmıştı. Bu durum piyasada durgunluğa neden olmuştu. Kısa süreli durgunluğun ardından altın ons fiyatlarında yükseliş görüldü.

Pandemi döneminin olumsuz ekonomik etkileri ise piyasalar üzerindeki baskının artmasına neden oluyor. Dolar kurunun sürekli olarak yükselmesinden dolayı vatandaşların tedirginliği arttı. Altın fiyatlarındaki istikrarlı artış yatırımcıları harekete geçirdi.


Daha fazla ilgili içerik;


Kayseri kuyumcular çeyrek altın fiyatı

Kayseri kuyumcular çeyrek altın fiyatı

Kayseri kuyumcular çeyrek altın fiyatı; 2.032 TL ve üzerinde alıcı buldu. Kayseri’deki kuyumcuların merkezi konumunda yer alan Kazancılar Çarşısında hareketli anlar yaşandı. Özellikle yatırım amaçlı altın satın almak isteyen müşterilerin ilgisi bulunuyordu.

Fiyatların artması ile birlikte altın bozdurmak isteyen vatandaşlar da kuyumcuları ziyaret etti. Lakin, kuyumcu esnafının altın fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle bozdurma işlemlerine olumsuz yanıt verdiği görüldü. Önümüzdeki dönemde de fiyatların düşmesi beklenmiyor.

Kayseri altın gram fiyatı

Kayseri altın gram fiyatı gün içerisinde değişiklikler göstermeye devam ediyor. ABD’deki enflasyon oranları ile paralel şekilde ilerleyen altın ons oranları yüzünden fiyatların artmaya devam edeceği düşünülüyor.

Kayseri’de altın almak isteyen vatandaşların tercihi borsa kapanmadan önceki son dakikalar oluyor. Bu sayede kar elde edilebiliyor.

Kayseri kuyumcular çarşısı

Kayseri kuyumcular çarşısı esnafı ise altın satışlarına yoğun ilgi gösterilmesinden dolayı endişeli anlar yaşıyor. Vatandaşların yatırım amacıyla altına yönelmesi esnafın kararsızlıklarını tetikliyor.

Elindeki malı satmak istemeyen esnaf ile vatandaş arasında gerin anlar yaşanabiliyor. Önümüzdeki süreçte dolar kurunun yükselmeye devam etmesi ile birlikte altın fiyatlarının artması bekleniyor.