Kerbela Yasak kimdir sorusunun yanıtı son zamanlarda en çok araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Kerbela Yasak hakkında tüm merak edilenler…

Sosyal medya üzerinden sürekli adını duyduğunuz Kerbela Yasak hakkında bilinmeyen tüm gerçekleri ele aldık. İş adamı olan Kerbela Yasak Denizköşklerspor’un başkanıdır. Avcılar takımı olan Denizköşklerspor’un profesyonel ve şampiyonlar ligi yer alması için takıma maddi olarak destek sağlamasıyla adını duyurmaya başladı. İstanbul Avcılar ilçesinde aktif olarak iş dünyasında hizmet veren Kerbela 67 yaşındadır. Drej Ali lakabıyla da sıkça gündeme gelen Kerbela Yasak’ın gerçek ismi Ali olarak biliniyor. En sık ismini duyduğumuz iş adamlarından birisi Kerbela Yasak olarak karşımıza çıkıyor.

Kerbela Yasak Vuruldu

Kerbela Yasak Vuruldu

Sosyal medyada kendini Kerbela Yasak olarak tanıtsa da asil kimliği Ali Yasaktır. 1956 yılında Şanlıurfa’da doğan Ali Yasak, Sedat Peker gibi ülke gündeminde sıkça gündeme gelmiştir. 12 Ocak 1978 yılında yasal olmayan bir yürüyüş yaptığı için tutuklanmış daha sonra tutuksuz yargılanma süreci devam etmiştir.

25 Ocak tarihinde cezaevinden çıkan Ali Yasak 26 Ocak tarihinde farklı görüşe sahip kişilerle silahlı çatışmaya girdi. Bu silahlı çatışmanın ardından yaralanan Ali Yasak ismi sıkça gündemde yer almaya devam etti. Ergenekon davası, Milliyet binasının taranması ve et kaçakçılığı gibi birçok davada ismi geçmeye başladı. Bazı davalarda tutuksuz yargılansa da bazı davalarda cezaevine girmiştir.

Kerbela Yasak Neden Topal

Kerbela Yasak hem mafya dünyasında hem de iş dünyasında ismini sıkça duyuran kişiler arasında yer alır. Şanlıurfa’da doğan Kerbela Yasak yürürken topalladığı fark edildi. 2018 yılında karşı görüşe sahip kişilerle girmiş olduğu silahlı çatışma sonrası yaralandı. Ayağının topal olması bu yaralanmadan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ancak neden sakatlandığı ya da neden topal olduğu konusunda net bir kanıt maalesef yoktur.

Kerbela Yasak Hayatı

Şanlıurfa’da doğan ve İstanbul Avcılar’da iş adamı olarak tanınan Kerbela Yasak 2023 yılında 67 yaşındadır. 1977 yılında Ülkü Ocakları Derneğinin Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilen ardından 1978 yılında Öğrenci Derneği Başkanı olarak görev almaya başladı. 1978 yılında yapılan yasa dışı yürüyüşün ardından cezaevine giren Kerbela Yasak 13 gün sonra tutuksuz yargılanmaya devam etti.

1988 yıllarında ise Milliyet binasının taranmasında ismi yer alsa da herhangi kanıt bulunamadı. Ergenekon davasında ise gözaltına alınan isimler arasında yerini aldı. Bu davanın ardından 6 sene hapis yattı. Buffalo Operasyonunda da ismi geçen Ali Yasak’ın 28 yıla kadar hapis cezasına mahkum edilmesi talep edildi. Birçok saldırıda, patlayıcı maddi kullanması ve kaçakçılıkla gündemde yer almaya başladı.

Kerbela Yasak hakkında merak ettiklerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.