Kesinlikle Limon, Tuz Ve Karabiber Karışımını Denemelisiniz

Limon, tuz ve karabiber karışımını deneyerek birçok hastalığa son verin. Boğaz ağrısından soğuk algınlığına kadar birçok faydası var.

Hepimizin mutfağında limon, karabiber ve tuz bulunur. Bu üçlüyü birçok amaç için kullanabilirsiniz. Limonun üzerine tuz ve karabiber koymayı hiç denemediğinizi biliyoruz. Bu üç malzemeyi bir arada kesinlikle kullanmalısınız. Bu üç malzemeyle ya da ayrı ayrı malzemeleri kullanarak birçok amaçta kullanabilirsiniz.

Limon, Karabiber Ve Tuz

Limon, karabiber ve tuz

Geçmişten beri ilaç olarak limon, karabiber ve tuz kullanılır. Limonun içerisinde bulunan besin değerleri sayesinde sağlığınıza birçok etkisi bulunur. Son derece güçlü ilaç olan Limon, antibakteriyel ve bağışıklık güçlendirici olarak kullanılır. Tuz ise oksijen ve su gibi en temek ihtiyaçlardan biri. Antibakteriyel ve ateş düşürücü gibi birçok geleneksel yöntemlerde karabiber kullanılır. İşte bu üçlü kombinasyon sayesinde çeşitli hastalıklara karşı mücadele edebilirsiniz. Kulağınıza çılgınca gelebilir ama limonun üzerine tuz ve karabiber koymalısınız. Neden yapalım dediğinizi biliyorum. Hadi gelin faydalarına tek tek bakalım.

1.Boğaz Ağrısı

Boğaz ağrısı çekiyor musunuz? Cevabınız evetse limon, karabiber ve tuz ile bu ağrıdan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basit. 3 limon, yarım çay kaşığı karabiber ve bir çay kaşığı tuzu su içerisine koyun. Karışım elde ettikten sonra gargara ile boğazınızı temizleyin. İhtiyacınız olduğu sürece gargara yapmanız öksürüğünüzü hafifletecektir.

2.Soğuk Algınlığı Ve Grip

2. Soğuk algınlığı ve grip

Grip ve soğuk algınlığı için bu karışımın harikalar yarattığını biliyor muydunuz? Bir bardak kaynamış suyun içerisine yarım limonu yerleştirin. Limonun kabuğunu da 10 dakika boyun bu karışıma ekleyin. 10 dakika kadar limon kabuğu durduktan sonra karışımdan kabukları çıkartın. Ardından suya bir çay kaşığı bal, karabiber ve tuz ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı günde iki ya da üç kere tüketebilirsiniz.

3.Mide Bulantısı

Mide bulantısı günlük hayatınızı etkileyen en büyük sorunlardan biri. Bir çorba kaşığı içerisine limon suyu, karabiber ve tuzu karıştırın. Bu malzemeleri ılık bir su içerisinde karıştırabilirsiniz. Karışımı içtikten sonra kısa sürede mide bulantınız azalır. Mide rahatsızlığınız azalacağı gibi mide bulantınız ortadan kalkar.

4.Kilo Kaybı

Kilo vermek istiyor musunuz? Cevabınız evetse kolayca bu karışımla kilo verebilirsiniz. Bir bardak suya çay kaşığının 1/4 oranında karabiber, bir kaşık bal ve iki kaşık limon suyunu ekleyin. Karşımı elde ettikten sonra bir tutam tuz ekleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu karışımı akşamları aç karnına tüketmeniz hızlı kilo vermenizi sağlar.

4.Ağız Yaraları

Ağız yaralarından dolayı sorun yaşıyorsanız sağlığınız zannettiğinizden daha kötü olabilir. Bu durumu düzeltmek aslında o kadar zor değil. Ilık su içerisine, bir limonun suyunu ve bir çay kaşığı tuzla birlikte karıştırmaya başlayın. Yemeklerden sonra bu karışım sayesinde gargara yapın. Kısa bir sürede ağzınızdaki yaraların ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr