Kiralık Kasa Mı Altın Hesabı Mı

Kiralık kasa mı altın hesabı mı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Banka kasasına altın koymak ve banka kasasına altın koyma ücreti 2022 işte detaylar.

Kiralık kasa mı altın hesabı mı sorusu arasında kalabilirsiniz. Kiralık kasa ve altın hesapları bankalar tarafından sunulan hizmetlerdir. Kiralık kasa sistemi bankaların belirli tutarlarla müşterilerine sunduğu, müşterilerinin de tüm özel mülk ziynet eşyalarını güvenle kasada sakladığı bir sistemdir. Kasada yer alan ziynet eşyalarınız sadece kendi değerini korur. Yani banka tarafından herhangi bir faiz ya da ek ücret verilmez. Ancak altın hesaplarında durum bundan çok daha farklıdır.

Eğer özel ya da kamu bankalarından birinde altın hesap kullanmayı tercih ederseniz varlıklarınıza aylık ya da yıllık faiz uygulanır. Bu da varlıklarınızın durduğu yerde değer kazanmasını sağlar. Pek çok kişi bankada kasa kiralamak yerine daha avantajlı ve kazançlı olduğu için altın hesabı açarak kullanmayı tercih ediyor.

Banka Kasa Fiyatları

Banka Kasasına Altın Koymak

Banka kasasına altın koymak en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Gayrimenkul ve benzeri mülklerinizin dışında tüm fiziki mülklerinizi, paranızı, altın ve ziynet eşyalarını güvenle saklamak istiyorsanız bankaların kiralık kasa hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kiralık kasa sistemi neredeyse tüm bankalarda mevcuttur. İstediğiniz bankadan küçük, orta ya da büyük boy kasa kiralayabilirsiniz. Kasaların kiralama ve depozito ücretleri bankaya, kasanın büyüklüğüne göre farklılık gösteriyor. Kiralanan kasaların birden fazla avantajı bulunuyor. Bunları kısaca aktarmak gerekirse de;

  • Bankadan kasa kiralamanız halinde özel mülkleriniz güvence altında olur. Herhangi bir faiz işlemese bile evde kalıp çalınmasının önüne geçmiş olursunuz.
  • Varlıklarınızı dilediğiniz zaman kontrol edebilir ve ekleme yapabilirsiniz
  • Altınlarınız özel mülk olarak güvence altında olur.
  • Devlet ya da banka tarafından hiçbir koşulda kasada yer alan özel mülklerinize el konulması mümkün değildir.

Banka kasasına altın koymanın yukarıda saydığımız ve benzeri çok fazla avantajı bulunuyor. Temelde yeni evli çiftlerin altınlarını koymak ve muhafaza etmek üzere sıkça bu yönteme başvurduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bankaların kasa kiralama ücretlerini inceleyerek bütçenize uygun olanı tercih edip kasa açtırmak üzere ilgili banka şubesini hemen ziyaret edebilirsiniz.

Banka Kasasına Altın Koyma Ücreti

Banka Kasasına Altın Koyma Ücreti 2022

Banka kasasına altın koyma ücreti 2022 yılında ne kadar oldu sorusu merakla araştırılıyor. Bankaların sunduğu kiralık kasa hizmetinin ücretleri belirli kriterlere göre değişiyor. Bazı bankalar kiralayacağınız kasalar için depozito alırken bazıları almıyor. Kasaların ücretleri ise kasanın büyüklüğüne ve bankanın fiyat politikasına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. 2022 yılında kiralık kasa için en çok tercih edilen bankaların kasa kiralama ücretleri ise şu şekilde yansıyor;

BANKAKÜÇÜKBÜYÜK
Akbank755 TL980 TL
Aktif Bank600 TL700 TL
Burgan Bank500 TL600 TL
Finansbank850 TL1050 TL
Garanti930 TL1160 TL
ING Bank1040 TL1250 TL
Kuveyt Türk540 TL630 TL
Turkland Bank370 TL425 TL
Yapı Kredi1019 TL1285 TL
Ziraat Bankası826 TL1012 TL
Ziraat Katılım440 TL550 TL
Albaraka607 TL692 TL
Alternatif B410 TL575 TL

İş Bankası Kasa Kiralama Ücreti

Ziraat Bankası Altın Hesabı Bakiye Yetersiz

Gram Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka

1 Ton Altın Kaç TL

Altın Zekatı Nasıl Hesaplanır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu