Klamoks, bakterilerin neden olduğu çeşitli enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Klamoks, ayrıca bazı ameliyatlardan sonra enfeksiyon riskini azaltmak için de kullanılabilir.

Klamoks nedir sorusuna farklı bakteri ve mikroba karşı etki eden geniş spektrumlu bir antibiyotik ilacı olduğu yönünde yanıt verilebilir. Hangi hastalıklar için bu ilacın kullanıldığı ise merak edilen konuların arasında yer almaktadır.

Klamoks Ne İşe Yarar?

Amoksisilin ve klavulanik asit etkin maddeleri ile üretilen Klamoks ne işe yarar sorusuna, solunum yolu, üreme organları ve idrar yolları, cilt ve diş-diş eti enfeksiyonlarının tedavisinde kullanıldığı yönünde yanıt verilebilir.

İlaçFiyat
Klamoks 1000 MG56 TL
Klamoks 200 Şurup50 TL

Klamoks Bid Fort 400/ 57 Mg Fiyatı

Klamoks 1000 MG tablet fiyatı 56 TL’dir Klamoks 200 MG şurup fiyatı 50 TL’dir.

Klamoks Bid Fort 400/ 57 Mg Fiyatı

Klamoks Bıd 1000 Mg Ne İşe Yarar? – Enfeksiyon İlacı Neye İyi Gelir?

Klamoks Bid 200/28 Ne İçin Kullanılır?

  • Enfeksiyonların tedavisi amacı ile kullanım Klamoks, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürmek ile görevlidir. Klamoks Bid 200/28 ne için kullanılır sorusuna farklı cevaplar verilebilir. Klamoks;
  • Tekrarlayan ve uzun süren bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi enfeksiyonlarının tedavisinde,
  • İdrar yolu iltihabı, idrar kesesi iltihabı, akciğer iltihabı gibi hastalıkların tedavisinde,
  • Çıban, apse, selülit ve yara gibi yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde,
  • Diş apsesi gibi apselerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Klamoks Kaç Saatte Etkisini Gösterir?

Mikropların ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan Klamoks içilmesinin ardından yaklaşık 1 ila 2 saat içerisinde etkisini göstermeye başlar. Klamoks kaç saatte etkisini gösterir sorusuna bünyeye göre farklılık göstermesi sebebi ile net bir cevap vermek zor olsa da, 1-2 saat içerisinde etkileri gözle görülür hale geldiği yönünde yanıt verilebilir.

Bebekler İçin Klamoks

Bebekler için klamoks kullanılır mı sorusu, bu ilaç ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biridir. Bebeklerde meydana gelen enfeksiyon kaynaklı hastalıkların tedavisinde de kullanılabilen Klamoks’un ne miktarda kullanılacağı ise bebeklerin yaş ve kiloları göz önünde bulundurularak karar verilmektedir.

Klamoks Antibiyotik mi?

Klamoks, amoksisilin ve klavulanik bileşiminden oluşan bir antibiyotiktir.

Klamoks’un Yan Etkileri Nelerdir?

Cilt döküntüsü, deri altında şişlik, pullu görüntü gibi yan etkiler, ilacın kullanımının ardından meydana gelebilir. İlacın kullanımının ardından ateş yükselmesi de yaygın şekilde görülen yan etkiler arasındadır.