Konteyner Ev Fiyatları (3+1 Satılık Taşınabilir)

Konteyner ev fiyatları, 40.000 TL’den başlamaktadır. Konteyner evler son zamanlarda oldukça popüler olan ve insanların hızlı bir şekilde ev inşa etmek için kullandıkları pratik evlerdir. Bir alana ev inşa etmek normalde aylar alabilir ancak konteyner evler kurulumu ile birlikte sadece birkaç günde tamamlanabilmektedir.

21 m2 Konteyner1+055.000 TL
21 m2 Konut Konteyner1+176.000 TL
21 m2 Konteyner EvTEK ODA51.000 TL
35 m2 Konteyner Ev1+185.000 TL
21 m2 Konteyner Ev2+165.000 TL

Konteyner ev fiyatları ise evin malzeme kalitesine, büyüklüğüne ve oda sayısına bağlıdır. Bu etkenlerin her biri fiyatların çeşitlenmesi üzerinde etkili olmaktadır. Konteyner evler hakkında daha fazla bilgiye, fiyat detaylarına ve modellerine dair merak edilenleri yazımızda inceleyebilirsiniz.

Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
21 m2 Tek Oda + WC + Mutfak50.000 TL

Konteyner Ev Fiyatları 3+1 Sahibinden

Konteyner ev fiyatları

Konteyner ev fiyatları 3+1 sahibinden evler için evin boyutuna göre 200.000 TL’den başlamaktadır. Bu tarz konteyner evleri kurulumu yapıldıktan sonra gerçek bir ev gibi kullanılabilmektedir. 120 metrekarelik bir alanda hazır bir ev olduğunu düşünün. Oldukça pratik bir yöntem değil mi?

Konteyner ev fiyatları üzerinde etkili olan bir başka faktör de konteyner tipidir. Ev tipi konteynerlar arasında da satış ofisi ya da işçi yatakhanesi benzeri amaçlarla kullanılan basit dikdörtgen konteyner evlerin fiyatları 120.000 TL’den başlamaktadır. Konteyner evden gerçek bir ev performansı bekliyorsanız ortalama 300.000 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekebilir.


Daha fazla ilgili içerik;


Konteyner Ev Fiyatları 2+1 Sahibinden

Konteyner ev fiyatları

Konteyner ev fiyatları 2+1 sahibinden evler için 350.000 TL’den başlamaktadır. Yaklaşık olarak 120 metrekare civarında olan 3+1 konteyner evlerin içerisinde tuvalet, banyo ve mutfak gibi tüm yaşam alanları bulunmaktadır. Tasarım açısından ise tasarımın modeline ve maliyetine göre 3+1 konteyner ev fiyatları 900.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Aşağıda yer alan tabloda belirtilen fiyatlar ortalama konteyner büyüklüğü ve oda sayısına bağlı olarak çeşitlenen fiyatlardır. 2024 konteyner ev fiyatları araştırmalarında ortalama ev fiyatları aşağıdaki gibidir.

Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları

1+1 Konteyner Ev Modelleri

Konteyner ev fiyatları

1+1 konteyner ev modelleri genellikle küçük yapısı ile birlikte ufak bir alana çok fazla işlevsel öğeyi sığdırmak üzere şekillenmektedir. 1+1 konteyner evlerin yapısı ise tamamen üreticiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kocaman bir bahçe ya da üçgen bir tasarım görmek mümkündür.

1+1 konteyner ev modelleri arasında seçim yaparken mevcut alanın en iyi değerlendirildiği, yaşam için en uygun şartları taşıyan evler önceliğiniz olmalıdır. Konteyner evler arasında isterseniz ev tipi gerçek bir yaşam alanı gibi olan seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Başka bir seçenek de genellikle inşaat alanlarında sıkça gördüğümüz dikdörtgen pencereli konteyner evlerdir. Tıpkı bir lego parçası gibi görünen ve genellikle satış ofisi olması benzeri amaçlar ile satın alınan bu konteyner evler de oldukça işlevsel olabilmektedir.

Konteyner ev seçiminde amacınız size ait olan bir alana ev dikmek ise mutlaka 1+1 prefabrik konteyner evler arasında modern tasarımlı olanları tercih etmeye özen gösterin. Çünkü evin size hem içerden hem de dışardan gerçek bir ev gibi hissettirmesi biraz tasarıma biraz da malzeme kalitesine bağlıdır.

Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları
Konteyner ev fiyatları

Konteyner ev için imar izni gerekir mi?

Konteyner ev genelde son zamanlarda trend haline gelen hobi bahçeleri için tercih edilmektedir. İmarsız tarla vasıflı arsalara yapı izni verilmediğinden konteyner kullanımı yapılmaktadır. Bu yüzden bir taşınmazlık söz konusu değildir. Herhangi bir izine gerek yoktur.

Bahçeye konteyner koymak yasak mı?

Arsa tapunuz olduğu sürece herhangi bir aksilik ile karşılaşmadan konteyner yerleştirmenizi yapabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥