Kor Aspirinin Fiyatı 2022

Kor Aspirinin fiyatı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Coraspin ane işe yarar ve Coraspin baş ağrısına iyi gelir mi işte detaylar.

Kor Aspirinin fiyatı 2022 yılında 100 mg’lık 30 tablet formu için 5.35 TL olarak eczanelerde satılmaktadır. 300 mg’lık 30 tablet formu için 8.21 TL fiyatlandırma ile eczanelerden satın alabilirsiniz. Reçeteli olarak satın alınması halinde ilaç bedelinin büyük bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Kor Aspirin içerisinde asetilsalisik asit barındıran ağrı kesici ilaç grubundandır. Kan pıhtılaşmasını önleyici etkileri mevcut olduğundan kalp ve damar rahatsızlıklarında sıkça tercih edilen bir ilaçtır.

Kan akışının sürdürülmesinde etkili olan kor aspirin ilacın reçetesiz olarak temin edilmesi mümkündür. Ancak doktor reçetesi olmadan kullanılması riskli olan bir ilaçtır.

Doğum Kontrol Hapı Fiyat

Coraspin Ne İşe Yarar

Coraspin kullanım amacı itibari ile uzman doktor tarafından reçeteli olarak yazılan ilaçlardan biridir. Kalp ve damar rahatsızlığı gibi ciddi rahatsızlıklarda, damarlardaki kan akışının kontrol edilmesi ve ani inme, felç gibi sorunların ortaya çıkmaması için uzman kontrolünde kullanılır. Coraspin kullanım alanları;

  • Kalp damar rahatsızlıkları,
  • Kan akışı sorunları,
  • Hipertansiyon rahatsızlıkları,
  • Diyabet rahatsızlığı,
  • Yüksek kolesterol rahatsızlığı,
  •  Sigara kullanımına bağlı gelişen rahatsızlıklar.
Coraspin Baş Ağrısına İyi Gelir Mi

Coraspin Baş Ağrısına İyi Gelir Mi

Coraspin kan sulandırıcı etkisi ile kanser tedavisi, damar rahatsızlıklarına bağlı gelişen sorunların çözümü gibi alanlarda düzenli olarak tercih edilmektedir. Hastada aşırı baş ağrısı olması halinde Coraspin ilaç ağrı kesici etki göstermektedir. Ancak coraspin ağrı kesici olarak alınan bir ilaç değildir.

Baş ağrısını gidermek üzere ağrı kesici almak istiyorsanız çok daha masum olan Parol benzeri doğrudan ağrı kesici olan ilaçları kullanmanız önerilmektedir. Coraspin’in kan pıhtılaşmasını engelleyici etkisi olması özellikle 50 yaş üstü olan kişilerde başka rahatsızlıkların baş göstermesine neden olabilmektedir. 

Coraspin kullanımı ile birlikte başka ilaçlar kullanılması oldukça tehlikelidir. Kan üzerindeki etkileri nedeni ile uzman doktor tavsiyesi olmadan, baş ağrısı için düzensiz olarak kullanılması kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Coraspin Ne Zaman İçilmeli

Coraspin ilaç kullanım zamanı itibar ile yemeklerden yaklaşık 30 dakika kadar önce kullanılmalıdır. İlaç ağız yolu ile 1 bardak su ile birlikte alınmalıdır. Coraspin uzun süreli kullanımda ciddi etkileri olabilen bir ilaçtır. Uzman doktor reçetesi olmadan kullanılmamalıdır.

Coraspin ilacın 18 yaşın altındaki kişilerde kullanımı uygun bulunmamaktadır. Güçlü bir ilaçtır. Unutulan dozları telafi etmek için birden fazla doz almamalısınız. Coraspin ilaç kalp ve damar rahatsızlıklarında, kalp krizi sonrasında, felç ve inme önlenmesi gibi durumlarda uzman doktorlar tarafından reçeteli olarak yazılan bir ilaçtır.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi

Güneş Yanığı İçin Etkili Çözümler

Diş Şişmesi Nasıl Geçer Evde

googlehaberler