Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır – E Devlet Kart Aidatı İade Başvurusu

Kredi kartı kullanan birçok kişi kredi kartı aidatı nasıl geri alınır yanıtını merak ediyor. Aidat iptal etmek için yapacağınız en kolay yöntemi yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaya başladı. Kredi kartı kullanan vatandaşlar yıllık aidat ödemek zorunda kalıyor. Kredi kartına aidat ödememeniz için sözleşmeyi kontrol etmeniz gerekir. Eğer sözleşmede hesap işletim ücretine ilişkin herhangi madde yoksa talep oluşturarak kredi kartı aidatınızı geri alabiliyorsunuz. Aidat ödemesinin iadesi için alttaki adımları takip edin.

  • Kredi kartınızın bağlı olduğu bankayı arayın.
  • Müşteri temsilcisine bağlanın.
  • Kredi kartınıza yapılan aidatın iptal edilmesini isteyin.
  • Müşteri temsilcisi aidatı iptal ederek paranızı geri iade edecektir.

Yıllık Kart Ücreti İadesi E-Devlet

Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır - e devlet kart aidatı i̇ade başvurusu

Yıllık kart ücreti gün geçtikçe vatandaşları zorlamaya başladı. Yılda bir kere kullandığınız kredi kartlarınız için bankalar 300 TL ile 500 TL arasında aidat ödemesi alınır. En avantajlı kredi kartı bile olsa bu ücretin ödenmesi gerekir. Ancak yıllık kart ücreti ödemenize gerek yok. Bankanız kart aidatını geri vermek istemiyorsa e-devlet sistemini kullanarak bu durum için şikayette bulunabilirsiniz.

  • E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına gelin.
  • Arama kısmına bireysel müşteri hakem heyeti yazın.
  • Karşınıza gelen ekranda sağ kısımda bulunan yeni başvuru seçeneğine tıklayın.
  • Başvuru formunu doldurduktan sonra kart aidatınızı geri alabilirsiniz.

Bireysel müşteri hakem heyetine başvuru yapmak için bankaya daha önce başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz eğer olumsuz sonuçlanırsa bireysel müşteri hakem heyetine şikayet edebiliyorsunuz. Bankayla iletişime geçmeden önce başvurularınız kabul edilmeyecektir.

Cumhurbaşkanlığı Kredi Kartı Aidat İadesi

Kredi kartı aidat iadesi için bankaları aradığınız zaman sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda kart aidat iadesini yapmayan bankalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumlarda Cimer ya da E-devlet sistemi üzerinden şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı kredi kartı aidat iadesi yapıyor gibi telefonunuza bildirim, sms ya da link çıktıysa kesinlikle itibar etmeyiniz. Kredi kartı aidat iadesini sadece bankalar gerçekleştirebilir. Bankalar başvurunuzu kabul etmezse şikayet kaydı açabilirsiniz ancak linke tıklayarak banka bilgilerinizi girerek aidat iadesi alamazsınız. Alacağınızı iddia eden kişilere de asla güvenmeyin.

Kredi Kartı Aidat İade Sorgulama

Kredi kartı aidat i̇ade sorgulama

Kredi kartınızdan her yıl bankalar tarafından belirli oranda aidat ödemesi alınır. Aidat ödemesini iptal ettirmek istediğiniz zaman iadesi bir kaç gün içinde gerçekleşir. Kredi kartı veren bankanızın aidat iadesini sorgulamak için kredi kartınızın aylık harcama ekstresini kontrol etmeniz gerekir. Ekstre üzerinde kredi kartı aidatı için çekilen ücretin geri iade edildiğini görebilirsiniz. Ekstre görüntülemek için mobil bankacılık, internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Kredi kartı aidat iadesi hakkında sorularınızı yorum kısmından bizlere ulaştırabileceğinizi unutmayınız.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥