Babel Finans, kripto para finansal hizmet şirketi olarak bilinir ve kripto kredisi, kripto varlık yönetimi gibi faaliyetler göstermektedir. Babel Finans şirketinin ana merkezi Hong Kong’da yer almaktadır. Son zamanlarda kripto para piyasalarında yaşanan olumsuz olaylardan sonra birçok kuruluş işlemleri askıya aldı. Bu kuruluşlardan biri ise Babel Finans olmaktadır. Geçtiğimiz hafta para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldıklarını açıkladılar. Bu durumun gerçekleşmesindeki ana amaçlardan biri ise olağandışı likidite baskılarıyla karşı karşıya kalınmasından dolayı gerçekleştiği açıklanmıştı. Babel Finans kuruluşundan gelen bazı açıklamalar ve haberleri sizler için yazımızda derledik. Babel Finans açıklamalarına gelin birlikte bakalım.

Babel Finans Borç Ödemelerinde Erteleme Kararı

Babel Finans tarafından duyurulan habere göre bazı borçların ödeme sürelerinde bazı değişikliklere gidildiği açıklandı. Şirket kısa vadeli likidite baskısını azaltacak bazı kararlar almaya başladı. Babel yeni kuruluş kurmayı içeren büyük kurumlarla iletişim halinde olduğunu iddia edilmektedir. Babel şirketinin ne zaman para çekme işlemlerini açacağını hakkında henüz net bir bilgi gelmemiştir.

Şirket tarafından yapılan son açıklamada piyasa dalgalanmaları göz önüne alınarak Babel Finans şirketi müşteriler, ortaklar ile iletişim kurularak daha iyi bir güncelleme sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Babel Finans şirketinin 2021 yılında 3 milyar dolar borçlarının olduğu biliniyor. Kripto para birimlerinin 2022 yılında 2 milyar dolardan daha fazlası piyasadan silindi. Kripto para birimlerinin ne zaman düzeleceği ise merak edilmektedir.

  • Babel Finans geçen hafta para çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladıktan sonra Babel Finans hakkında iflas iddiaları ortaya çıkmaya başladı. Şirket bu iddialar reddetti ve likidite durumunu çözümleyebilmek için ticari faaliyetlerinde acil durum değerlendirmesinde bulunduğunu açıklamıştır. Babel Finans borç ödeme süreleri konusunda kuruluş ve büyük müşterilerle anlaşmaya giderek likidite baskısını kontrol altına aldıklarını dile getirdi.

Comments are closed.