Kripto para borsalarındaki düşüş devam ederken birçok yatırımcı en son durumu merak etmektedir. Kripto para borç veren platform olarak bilinen Celsius para yatırma ve transferleri durdurması ve TERRA’nın çöküşü piyasaları derinden etkilemiştir. Bir ay içerisinde yeni bir krizin gerçekleşmesi yatırımcıları kripto para piyasalarına karşı endişelerini ve streslerini arttırmıştır. Kripto para piyasalarında FED’in faiz oranlarındaki artış beklentisini %10’luk bir geri çekilme yaşatmıştır. Kripto para piyasasının derinden etkilendiği bu günlerde yaşanan haberleri ve yorumları sizler için ele aldık.  

  • Dünyanın en büyük tokeni olarak bilinen Ether, Avalanche gibi dijital varlıkların değeri yarıdan fazla bir şekilde düşüş yaşamıştır.
  • ABD firması olan Microstrategy madeni paralara yüklenmiş ve Bitcoin önemli fiyat aralığını test ettiği için kredi ek teminat göndermesi istenmektedir.
  • Monex Group ve SBI Holding kripto para bağlantılı hisselerinden geri çekildiği ortaya çıkmıştır.

Kripto Para Yorumları

Kripto para birimleri, enflasyonla mücadele etmek için para politikasının sıkıştırıldığı ve küresel piyasaların likiditeyi boşaltmasından dolayı kaçış noktalarından birisi haline gelmişti. Kripto para piyasasındaki bu düşüşlerin ardından yapılan yorumları ve analizleri sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

  • Unocoin’in kurucusu Satvik Vishwanath tarafından yapılan açıklamaya göre diplerde satın alma fırsatını birçok yatırımcı beklemektedir. Bu yüzden Bitcoin en dip seviyelerden çıkacaktır ifadelerini kullandı. Açıklamasına perakende yatırımcıların likidite konusunda endişeli olmaya devam ettiğini geri çekilmenin kısa bir süre olacağını söylemiştir.
  • Coinglass verilerinin açıklanmasına göre 13 Haziran 2022 tarihinde 1.1 milyar dolardan daha fazlası temizlendiğini açıklamıştır. Uzun vadede yaklaşık olarak 685 milyon dolar, kısa vadede ise 468 milyon dolar piyasadan temizlenmiştir.
  • Fundstrat Global Advisors şirketi tarafından yapılan açıklamada ikinci çeyreğin sonuna doğru satın alma düşüşlerinin olması gerektiğini ve orta vadeli destek seviyelerine geldiğini açık bir şekilde ifade etmiştir

1 Comment

  1. Mikail Kahraman on

    Fed 75 puan artırma gitti, bu gece sabahlar zor olacak. Bitcoinde kripto dünyasında patlama olacak