Kürtçe seni seviyorum ne demek sorusuna cevap arayanlar genellikle bu dili öğrenmek isteyenler araştırıyor. Kürtçe konuşan kişilerin ne demek istediklerini merak eden kişiler tarafından araştırılan bir konu haline gelmiştir. Türkçe’den yapı olarak oldukça farklı olan bu dil günümüzde ilgi çekmekte ve pek çok kişinin Kürtçe hakkında araştırma yapmasına neden olmaktadır.

Kürtçe Seni Seviyorum Aşkım

Seni seviyorum cümlesi ile aşkım kelimesinin birleşmesinden oluşan ve ayrı ayrı çevrilmesi gereken bu cümle Kürtçe dilinde oldukça sık şekilde kullanılan bir cümledir. Eğer siz de ana dili Kürtçe olan biriyle iletişim kuruyor ve bu sebeple bu gibi cümlelerin anlamını öğrenmek istiyorsanız yapacağınız araştırma faydalı olacak kısa süre içerisinde belirli kalıpları algılayabilmenizi mümkün hale getirilecektir.

  • Kürtçe seni seviyorum cümlesi “ez hej te dikim evina min” şeklindedir.

Kürtçe Aşkım Ne Demek?

Kürtçe Aşkım Ne Demek
  • Kürtçe aşkım ne demek sorusuna verilmesi gereken doğru yanıt “evina min” olmaktadır.

Diller birbirinden etkilenmelerinin yanı sıra günümüzde sosyal medyanın yaygın olarak kullanılıyor olması ana dilimizden farklı dillerle sık sık karşılaşmaya mümkün hale getirmekte bu durumda diller hakkında yapılan araştırmaların sayısının her geçen gün artıyor olmasını sağlamaktadır. Tüm bu etkenler sebebiyle Kürtçe dilinde çeşitli kalıplar ve sözcükler sıklıkla araştırılan birer konu haline gelmiştir.

Kürtçe Seni Özledim

  • Kürtçe seni özledim “ez bîra te dikim” şeklinde söylenmektedir. Bu cümle yalnızca eşe, sevgiliye ya da partnere değil yakın bir arkadaşınızla ya da aile bireylerine de özleminizi dile getirebileceğiniz bir cümle olarak bilinmektedir.

Kürtçe Seni Seviyorum Nasıl Okunur?

  • Kürtçe seni seviyorum nasıl okunur sorusuna “ez hej te dikim” şeklinde yanıt vermek mümkündür.

Kürtçe Seni Seviyorum, Aşkından Ölüyorum

  • Kürtçe seni seviyorum, aşkından ölüyorum cümlesi Türkçe’ye ”ez hej te dikim, ez ji ber evîna xwe ya ji te re dimirim” şeklinde çevrilmektedir.

Kürtçe Hayatım Nasıl Yazılır?

Kürtçe jinamın kelimesi hayatım anlamına gelmektedir.

Kürtçe Gülüm Ne Demek?

Kürtçe dilinde bir sevgi sözcüğü olan gülüm kelimesini kullanmak için “gula min” demek gerekmektedir.

Comments are closed.