Kwellada losyon uyuz tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. SGK tarafından ödenen ve reçeteli olarak satılan bu losyon şampuanını da bulmak mümkündür. Kwellada Losyon hakkında daha fazla bilgi ve merak edilenler için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Kwellada losyon kullanımı önce duş alınarak temizlenmelidir. Ardından temiz cilde losyon sürülmelidir. Losyon ciltteki açık yaralardan uzak tutulmalıdır. Losyonu sürdükten sonra hemen emileceğinden tekrar tekrar sürmeniz gerekmez. Losyonu sürdükten sonra uyuz sorunundan kurtulmak için tüm vücudunuzu tamamen losyonladığınızdan emin olun. Ardından yaklaşık 10 saat kadar cildinizde bekletin. Süre dolduktan sonra ılık bir duş alın. Üzerinize yeni ve temiz giysiler giyin. Parazit barındıran daha önce giyilmiş giysilerden uzak durun.

KWELLADA % 1 120 ML ŞAMPUAN56 TL
KWELLADA % 1 60 ML SAMPUAN53 TL
KWELLADA % 5 120 ML SAMPUAN100 TL
Kwellada Losyon Nedir

Kwellada Losyon Günde Kaç Kere Kullanılır?

Kwellada losyon haftada 1 kez kullanılmalıdır. Doktor tavsiyesi dışında haftalık 1 kereden fazla sürülmemelidir. Kwellada losyonun cilt üzerinde yaşayan ve uyuza neden olan parazitleri öldürme konusunda oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekir. Ancak yanlış kullanım ile cilt bariyerlerine zarar vermek de mümkündür. Bu nedenle haftada 1 kez kullanım önerisine uymanız tavsiye edilir. 

Doktor tavsiyesi olmadan haftada 1 kullanım barajını aşmamalısınız. Losyonun cildin tamamına (göz ve açık yaralar hariç) sürülmesi uyuzdan kurtulmak için önemlidir. Kullanım önerilerine uymamanız halinde ortaya çıkabilecek bazı yan etkiler;

  • Ciltte kaşınma,
  • Pullanma ve dökülme,
  • Kızarıklık ve yanma hissi,
  • Halsizlik ve yorgunluk hali.

Kwellada Uyuz Yüzünden Oluşan Yaralar İyi Gelir Mi?

Hayır. Kwellada açık yara tedavisinde kullanılan bir ilaç değildir. Açık yaraların iyileştirilmesine yönelik farklı bir ilaçtan faydalanmanız tavsiye edilir. Kwellada’nın amacı uyuza neden olan bakterileri öldürmektir.

Kwellada Kaç Kez Kullanılmalıdır?

Kwellada ilacın haftada 1 kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak en doğru kullanım tavsiyesi cildinizi gözlemleyen doktorun vereceği tavsiyedir.

Kwellada Losyon Uyuzu Geçirir Mi?

Kwellada Losyon Uyuzu Geçirir Mi

Kwellada losyon uyuzu geçirmeye yarayan etkili ilaçlardan biridir. İlacın etkilerinin tam olarak görülebilmesi için mutlaka düzgün kullanılması gerekir. Yanlış kullanım ciltte birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olabildiği için oldukça tehlikelidir.

Kwellada losyonun uyuza karşı kısa sürede etkili olduğu ve uyuza neden olan bakterilerin ölmesini sağladığı için tercih edildiği biliniyor. Losyonun etkilerinin tam olarak görülebilmesi için aşağıdaki önerilere dikkat edilmelidir;

  • Uyuz rahatsızlığı bulunan kişi ile aynı eşyalar paylaşılmamalıdır.
  • Yaşanılan ev tamamen temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.
  • Uyuz rahatsızlığı yaşayan kişinin kıyafetleri kesinlikle bekletilmeden sürekli yıkanmalıdır.
  • Kıyafetler yıkanmadan tekrar giyilmemelidir.
  • Sık sık ılık duş alınmalıdır.
  • Losyon ciltte 10 ile 12 saat arasında kalmalıdır.

Cilt bariyerlerinde meydana gelen tahribatın ve uyuz rahatsızlığına neden olan bakterilerin ortadan kaldırılması için ilk kural hijyendir. Hijyen olmadan hiçbir ilaç tam anlamı ile etkisini gösteremez.