KYK Geri Ödemesiz Burs Başvurusu 2023 – Burs Seçeneklerini İnceleyin

KYK geri ödemesiz burs başvurusu 2023 yılında öğrenciler tarafından en merak edilen konulardan biri olmaktadır. Binlerce öğrencinin yararlanacağı burs için şartlar merak edilmektedir.

KYK Burs Başvurusu Başladı mı 2023

KYK burs başvurusu başladı mı 2023 yılı için en merak edilen haberlerin arasında yer alır. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen geri ödemesiz burs öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmakta ve kolaylaştırmaktadır. Binlerce öğrencinin yararlandığı burs, Eylül ayında okulların açılmasıyla birlikte en merak edilen konuların arasına girmiştir.

KYK öğrencilere geri ödemesiz burs ve geri ödemeli olacak şekilde kredi ile maddi destek yapmaktadır. başvurularda burs için öncelik tanınacak öğrenciler;

  • Şehit çocukları,
  • Gazi çocukları,
  • %40 engelli raporuna sahip olduğunu öğrenciler,
  • Ebeveynlerin vefat ettiği öğrenciler,
  • Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayan öğrenciler,
  • Lise öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayan öğrenciler,
  • Amatör milli sporcular.
Kyk geri ödemesiz burs başvurusu 2023 - burs seçeneklerini i̇nceleyin
Kyk geri ödemesiz burs başvurusu ne zaman

KYK Geri Ödemesiz Burs Başvurusu Ne Zaman?

KYK geri ödemesiz burs başvurusu ne zaman sorusuna 15 Kasım ile 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiği şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır. Bunun yanı sıra başvurular tamamlansa da açıklamalar hala gerçekleşmemiş dolayısıyla öğrenciler merakla beklemektedir.

KYK Geri Ödemesiz Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilmekte olan geri ödemeli kredi ve geri ödemesiz burs başvurularının tamamı e-devlet platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Bu durum KYK geri ödemesiz burs başvurusu nasıl yapılır sorusuna cevap olarak verilebilir. E-devlet platformunda kendi adınıza giriş yaptığınız takdirde sizlere verilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmekte ardından başvuru gerçekleşmektedir. Bu aşamada verdiğiniz bilgilerin tamamının doğru olduğundan emin olmalısınız .

  • Başvuru yapmak için E-Devlet’e buradan girin.
  • Sonrasında ise arama ekranına “Burs – Öğrenim Kredisi” yazın.
  • Açılan sayfadan gerekli bilgileri girerek başvurunuzu tamamlayın.

KYK Geri Ödemesiz Burs Ne Zaman Açıklanacak?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilecek olan geri ödemesiz bursun bu yıl hangi tarihlerde açıklanacağına hala bilinmemektedir. 17 Kasım 2022 tarihinde sona eren burs ve kredi başvurularının aralık ayında açıklanacağını düşünülmektedir.

KYK Geri Ödemesiz Burs Kaç TL?

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen geri ödemesiz burs eğitim niteliğine göre değişkenlik gösterse de 9 ay boyunca geri ödemesiz en düşük 650 TL burs verileceği bilinmektedir. 

Türkiye’de Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı Burs Ücreti

VGM Burs Başvurusu

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥