Kyk yurt ücreti ne kadar 2023 yılının günzel rakamlarını sizler için düzenledik. KYK yurt ücretleri son dakika haberlerinde, “KYK yurtlarına zam gelecek mi 2023” sorusunun cevabını makalemizde sizlere aktarıyoruz.

Evet. KYK yurt ücretlerine 2023 döneminde %80 zam geldi. %80 oranında yapılan zam ve depozito ücretinin 957 TL olarak arttırılması beraberinde KYK burs ve kredi alan öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekmelerine neden oluyor.

KYK yurt ücretlerine gelen zam sonrasında yeni ücretler ve 2023 dönemi için ödenmesi gereken yurt ücreti tutarını yazımızın devamında listeledik. KYK yurt ücretleri hakkında merak edilenler ve ödeme dönemlerini aşağıda inceleyebilirsiniz.

KYK Yurt Ücretlerine Zam Gelecek Mi?

Evet. KYK yurt ücretlerine 2022 yılı 1 Temmuz itibari ile zam geldi. Gelen zam sonrasında öğrenciler durumdan oldukça rahatsız olduğunu sosyal medya kanalları ile dile getiriyor. KYK yurtlarının öğrencilerin evlerinden uzakta olan okullarına gitmeleri ile birlikte kullandıkları konaklama yeri olması nedeni ile artan KYK ücretleri öğrencileri de üzdü.

Öğrencileri zor duruma düşüren başka bir nokta ise KYK kredi ve burs ödemelerinin 850 TL civarında olmasının yanı sıra artık KYK yurt ücretlerinin de 800 TL civarına gelmesi oldu. Öğrenciye kredi veren bankalar öğrencilerin en çok sevindiği konu. KYK burs ya da kredi ödemesinin neredeyse tamamının yurt ücretine gidecek olması nedeni ile öğrencilerin 2023’te zorluk yaşamaları kaçınılmaz oldu.

KYK Yurt Ücretleri

KYK Yurt Ücretleri 2023

KYK yurt ücretleri 2023 yılında artması sonrasında depozito bedeli de artış gösterdi. Depoizo bedelinin 900 ile 990 TL arasında olması ve yurt ücretlerinin de yaklaşık %80 kadar zamlanmış olması yurt tipine göre fiyatları yükseltti. 2023 güncel KYK yurt ücretleri;

  • Depozito ücreti; 957 TL
  • KYK yurt ücretleri; 800 TL – 900 TL

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin gelecek dönemde ödemesi gereken ödemeyi karşılayamamaları halinde yurttan çıkmaları gerekiyor. Yurt ödemelerinde sorun yaşayan öğrencilerin sosyal medyadan tepki göstermeleri üzerine listelerin başında yurt ücretlerinin zamlanması yer almaya başladı.

KYK Yurt Ücretlerine Ne Kadar Zam Geldi?

KYK yurt ücretlerine gelen zam %80 oranındadır. Öğrenci KYK yurdu için ödediği ücreti artık %80 daha fazla ödeyecek. 450 TL’lik bir ödeme artık 800 TL civarına yükselmiş olacak.

KYK Yurt Ücretleri Ne Zaman Zamlanacak?

KYK yurt ücretleri 2022-2023 eğitim dönemi itibari ile zamlı olarak alınacak. %80 zam oranı depozito ve yurt ücretine eklenerek ödeme alınacak.

KYK Bayram Harçlığı

KYK Wifi Kota Sorgulama

Comments are closed.