Laptopta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır (Görsel Anlatım)

Laptopta ekran görüntüsü alma tuşu hangisi ve ekran görüntüsü nasıl alınır bilgilendiriyoruz. Bilgisayarda ekran görüntüsü alma kısayolu ve Print Screen tuşu ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim.

Laptopta ekran görüntüsü nasıl alınır ekran görüntüsü almak isteyenlerin öğrenmek istediği bir konudur. Laptopta pratik bir şekilde ekran görüntüsünü almak istiyorsanız izleyecek olduğunuz birkaç adım vardır. Bunlar;

  • Ekran Görüntüsü Almak İstediğiniz Yere Gelin
  • Ctrl+PrtScn Tuşlarını Basın

Çok kolay şekilde ekran görüntüsü alabileceksiniz. Ekran görüntüsü alabimek için Ctrl+Prtscn tuşlarını kullanmalısınız.

1 – Aşağıdaki görselde belirtilen 1 numaralı (Kırmızı) Tuş’a basın. Ekran görüntüsü çekilecektir.

2 – Ekran görüntüsünü WhatsApp veya herhangi bir yere yapıştırmak için 2 numaralı (Sarı) Tuş’lara basınız.

Laptopta ekran görüntüsü nasıl alınır

Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Alma Kısayolu  

Bilgisayarda ekran görüntüsü alma kısayolu nasıl yapılacağı da merak edilir. Çünkü hızlı şekilde ekran görüntüsü alınmak istediği zaman hangi tuşların kullanılacak olduğuyla ilgili bir kararsızlık duyulabiliyor. Cep telefonlarında ekran görüntüsü pratik şekilde alınabilirken aynı durumun bilgisayarlar için geçerli olduğunu unutmayın. Bilgisayarda ekran görüntüsü almak için Ctrl ile Prtscn tuşlarına aynı anda basılı tutmanız gerekiyor.

Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

Bilgisayarda ekran görüntüsü nereye kaydedilir sorusu da son dönemde sorgulanan bir başka konuların başında yer alır. Bilgisayarda çektiğiniz ekran görüntülerinin kayıt edileceği yerler oluyor. Bilgisayarda ekran görüntüsünün nereye kaydediliğine baktığımız zaman;

  • Bilgisayarda Ekran Görüntüsü İndirilenler Klasörüne İner
  • Dilerseniz İndirilenler Bölümünden Bir Başka Yere Aktararak Değiştirebilirsiniz
  • Tuşlarla Kayıt Etmek İçin Üst Karakter+Ctrl+Pencereleri Göster Tuşuna Basılmalıdır

Bilgisayarda ekran görüntüsü kolayca indirilirken, istediğiniz yere taşıyarak saklı tutmanız mümkündür.

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır PC

Ekran görüntüsü nasıl alınır pc

 Ekran görüntüsü nasıl alınır PC kullanıcıları tarafından öğrenilmek istenir. Ekran görüntüsü için yapmanız gereken PC tuşlarını kullanmaktır. Bunun için yapmanız gereken Ctrl ve PrnScn tuşlarına basarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma 

Windows 10 ekran görüntüsü alma ile kayıtlı tutmak istediğiniz her şeyi indirilenler bölümüne aktarabilirsiniz. Çok beğendiğiniz ve saklı tutmak istediğiniz görseller olabilir. Doğal olarak böyle bir durum söz konusu olduğu zaman izlemeniz gereken doğru adımlardan biri de ekran görüntüsünün alınmasıdır. Windows 10 ekran görüntüsü alarak istediğiniz zaman görüntüleri kullanabilirsiniz.

Windows 7 Ekran Görüntüsü Alma

Windows  ekran görüntüsü alma işlemlerini nasıl yapacak olduğunuzu merak edebilirsiniz. Windows ekran görüntüsü almak için ESC tuşuna basılı şekilde tutmalısınız. Ardından Ctrl+Prtscn tuşuna tıklayın. Bu sayede ekran görüntüsünün daha kolay şekilde alınmasını sağlamış olursunuz.

Print Screen Tuşu Ne İşe Yarar?

Print screen tuşu ne i̇şe yarar

 Print Screen tuşu ne işe yarar diye baktığımız zaman ekran görüntüsünün kolayca alınmasını sağlar. Beğendiğiniz bir görüntüyü kolayca yakalamak istiyorsanız  Print Screen tuşunu kullanmanız yeterli olacaktır. Ekran yazdırma kısayol olarak Print Screen kullanıma başvurabilirsiniz.

Print Screen Tuşu Ne İşe Yarar?

Laptop ekran görüntüsü nereye kaydedilir kullanıcılar açısından son dönemde sıklıkla merak edilerek araştırılır. Laptopta bir görseli ekran görüntüsü olarak aldığınız zaman direkt olarak İndirilenler bölümünde yer alır.

Bilgisayarda @ (ET) Nasıl Yapılır (Klavyede Semboller Nasıl Yapılır

Klavye Sembolleri: Klavyedeki Sembolleri Kopyala

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥