LTC (LiteCoin) 60.000 Dolar Üzerine Çıkar Mı? LTC Coin Tahminleri

Kripto para birimlerinden biri olan Litecoin hakkında merak edilenleri ve en son durumu sizler için yazımızda ele aldık. 2011 yılında Google çalışanı tarafından üretilen kripto para birimi olan Litecoin bir merkez bağlı değildir. Sürekli artan ve erişebilir bir kripto birimi olduğu için tercih edilmektedir. Bitcoin kripto birimini altın olarak düşünürsek Litecoin gümüş olarak değerlendirilmektedir. Hızlı blok oluşturma süresinden ve artan arzdan dolayı avantajlı konumda olmaktadır. LTC son zamanlarda artış gösteren kripto para birimlerinden biridir. Peki birçok yatırımcının merak ettiği asıl konulardan biri ise LTC 60.000 dolar seviyesine kadar çıkıp çıkmayacağıdır. Sizler için tüm sorularınızın yanıtı için yazımızı ele aldık. Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Litecoin Geleceği 2022 – LTC Coin alınır mı?

Litecoin Geleceği 2022

Litecoin son zamanlarda çift dip seviyelerine ulaşmıştır. Birçok analist bu grafiğin W formasyonu olduğunu düşünmektedir. Çift dip gördükten sonra 50 doları aşan bir seviyeye yükselen Litecoin son bir gün içinde %13.14 artış sergilemiştir. LTC fiyat davranışı 40 doların altına düşme direncinde başarısız olduğunu göstermiştir. 40 dolara yakın çift dip girişiminde bulunduktan sonra direnç kırılmış ve toparlamaya evresindedir.

  • Çift dip kırılmasının ardından satın alma baskınısın artması ve 60 dolarlık direnç seviyesini zorladığı ortaya çıkmıştır. Nisan ayında yaşanan çöküşün ardından Litecoin dinamik bir direnç sağlayarak artış göstermiştir. Birçok analiste göre LTC fiyatlarının 50 dolar ve üstünde kalması devam ederse yükseliş görülme ihtimali yüksektir. Satın alma baskısı devam ettiği sürece piyasa değerinin 70 dolar seviyelerine çıkacağı tahmin edilmektedir. Grafiğe bakıldığı zaman 60 dolar direnç seviyesinde yer alırken destek seviyeleri 40 dolar olmaktadır.

Litecoin ve diğer kripto para birimleri hakkında yazılan içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Kripto para oldukça riskli bir piyasa olduğu için sadece tahminler üzerinde bir yorum yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu