Lustral, ruh halinizi ve duygularınızı düzenlemeye yardımcı olan bir ilaçtır. Lustral, mutluluk, iyimserlik ve rahatlama gibi duyguları hissettirir.

Lustral kullananların yorumları itibari ile doktor tavsiyesi ile kullandıkları bu ilaç sayesinde depresyon tedavisinde etkili sonuçlar aldıklarını dile getirmektedir. Genellikle antidepresan olarak alınan Lustral ilaç bazı durumlarda panik atak benzeri rahatsızlıklar için de reçetelendirilebilmektedir.

Lustral kullananlar yorumları;

  • Depresyon ile mücadelede başucu ilacım diyebilirim.
  • İlaçtan çok memnunum. Hayata daha pozitif bakmamı ve takıntılarımdan kurtulmamı sağlıyor. Anksiyete sorununun ortadan kalkması da cabası. Ancak uzun vadeli kullanım sonucu vücuduma zarar vermesinden de korkuyorum.
  • Uzun süredir kullanıyorum. Mental sağlığım için mutlaka yanımda taşıdığım bir ilaç. Kendimi çok daha iyi hissettiğim için bırakmak istemiyorum.
  • Panik atak denen illetten kurtulmamı sağlayan mucize ilaç. Mutlaka sürekli kullanıyorum. Bırakmak dahi istemiyorum. Günlük hayatım tıpkı normal insanların bir günü geçiyor.
  • Birden bırakmak gibi bir hata yaptım ve hayatım mahvoldu. Sonrasında hemen doktora gittim ve azaltarak bırakmaya karar verdim. Bırakması çok zor oldu çünkü gerçekten insanın alıştığı bir ilaç. Bıraktıktan sonra tekrar başlamamak için elimden geleni yapıyorum. Hayat sürekli ilaç içerek geçmez.
  • Lustral beni panik ataktan kurtardı. Panik atak belasından kurtulmamı sağlayan doktorumun reçeteli verdiği ilaçtır. Kullanıyorum ama uzun süredir kullanmama rağmen hala bırakmaya cesaret edemiyorum.
  • Psikolojik sounlarım ile mücadele etmeyi başaramadım. Doktor bu ilacı yazdı. İlacı kullanırken iyiyim ama birkaç gün almayayım hemen üzerime üzerime basıyor bu dünya.
  • İnsana aşırı bir umursamazlık yüklüyor. Lustral kullanırken hayata karşı çok daha umursamaz oluyorum. Bu da geleceğe yönelik azimli tavrımı yok etti resmen. Yine de anksiyete yerine tabi ki umursamazlığı tercih ederim.

Lustral Yeni Başlayanlar

Lustral yeni başlayanlar doktor reçetesi ile ilaca başlayan kişilerdir. Başlarda ruh halinde meydana gelen olumsuz durumun giderilmesi için aniden etkilerini görmek mümkündür. Ruh halinin iyileştirilmesi beyindeki seratonin düzeyinin ilaç sayesinde yükseltilmesi ile mümkün olmaktadır.

Lustral ilacın etkilerinin tam olarak görülmesi yaklaşık 1 aylık kullanım ile mümkündür. 1 aydan önce kullanım ile birlikte ilacın işe yaramadığını söylemek de doğru değildir. İlk kullanımdan itibaren etkilerini görebileceğiniz bir ilaçtır. Tamamen etkilerini görmek için ise en az 1 ay kullanmak gerekir.

10 Yıldır Lustral Kullanıyorum

Lustral kullanımı bazı hastalarda uzun süreli olabilmektedir. Öyle ki “10 yıldır Lustral kullanıyorum, ne zaman bırakmaya kalksam sinirlerim hopluyor, bir türlü kendimi toparlayamıyorum.” Şeklinde yorumlar da okuyabilirsiniz.

Lustral kullanımının ne kadar süreli olacağı doktor ön görüsüne bağlıdır. Doktor tarafından uygun görülen süre boyunca Lustral kullanılmalıdır. Doktor gözetimi olmadan bırakılmamalı ya da kullanılmaya başlanmamalıdır. Kontrollü kullanım şartı olan ilaçlar arasında yer almaktadır.

Lustral İlk 15 Gün

Lustral İlk 15 Gün

Lustral ilk 15 günlük kullanımda hemen etkilerini göstermeyebilir. Bazı hastalarda da hızlı bir şekilde etki göstermekte ancak 15 günden sonra etkileri hafiflemektedir. Kullanım dozuna ve kullanan hastanın durumuna bağlı olarak farklı etkiler ile kendini gösterebilen bir ilaçtır.

Lustral kullanımında düzenli kullanım çok önemlidir. Aynı zamanda ilaca birden başlayıp birden bitirmemek gerekir. Dozunu kademeli olarak yükseltip kademeli olarak azaltmanız doktor tavsiyesi ile gerçekleşen bir durum olmalıdır. İlacı bırakmaya karar verdiğinizde doktorunuzun söylediği dozaj kullanımı ile azaltarak bırakmalısınız.

Lustral Mucizesi

Lustral mucizesi aslında hastaların psikolojik rahatsızlıklara bağlı olarak yaşadıkları bunalımı azaltması yönünden değerlendirilmektedir. İlaç bir mucize değildir. Beyindeki serotonin miktarının yükselmesini tetikler. Böylece yükselen seratonin ile birlikte depresiflik hissi de azalır. Kişinin günlük hayatı boyunca daha sağlıklı kararlar alması mümkün hale gelir. 

Lustral ilacı bırakmak isterseniz aşamalı olraak doktor kontrolünde bırakabilirsiniz. Ancak ilacın bırakılması sonrasında anksiyete benzeri sorunların geri döndüğü de hastalar tarafından dile getirilmektedir.

İnsan beyninin hormon salgılamasına yardımcı olmasının yanı sıra tembelleşmesine de neden olabilme riski hastaları korkutmaktadır. Bu da sürekli olarak ilaca bağımlı olmak gibi bir sonuç ortaya çıkarabilmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Lustral Yan Etkileri Cinsel

Lustral yan etkileri cinsel bağlamda da kendini gösterebilmektedir. Lustral kullanımı sonrasında aniden bırakılması ile birlikte orgazm sorunları ortaya çıkabilir. Erkeklerde sertleşme sorunu da ilacın düzensiz kullanılması ya da aniden bırakılması gibi durumlarda yaşanabilen bir rahatsızlıktır.

Cinsel sağlığınızı korumak için mutlaka Lustral ilacı kullanırken doktor reçetesi ile aşamalı olarak kullanmaya başlamalı ve yine aşamalı olarak bırakmaya karar vermelisiniz.

Aşamalı bırakma ilacın yan etkilerinden kurtulmak için başvurulması gereken zorunlu bir yoldur. Lustral ilacın cinsel yan etkileri kişinin ilacı kullanmasına gerek görülen rahatsızlığı ile de ilişkilendirilmektedir.

SSS

LUSTRAL nedir?

LUSTRAL, seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) adı verilen bir antidepresan ilaçtır. Serotonin seviyelerini artırarak çalışır. Serotonin, ruh halini, uykuyu, iştahı ve cinsel işlevi düzenleyen bir nörotransmitterdir.

LUSTRAL kimlere verilir?

LUSTRAL, 18 yaş ve üstü yetişkinlerde kullanılır. 6 ila 17 yaş arasındaki çocuklarda, obsesif kompulsif bozukluğu olan hastalarda kullanılabilir.

LUSTRAL sakinleştirir mi?

LUSTRAL, bazı hastalarda sakinleştirici bir etkiye sahip olabilir. Ancak, bu herkes için geçerli değildir. Bazı hastalarda, LUSTRAL anksiyete veya huzursuzluk gibi uyarıcı bir etkiye sahip olabilir.

LUSTRAL uyutur mu?

LUSTRAL, bazı hastalarda uyku hali gibi bir yan etkiye neden olabilir. Bu genellikle tedavinin ilk birkaç haftasında görülür ve genellikle zamanla azalır.

1 Comment

  1. Uzun zamandan beri depresyon ilaçları kullanıyorum ilk ilaca lustral ile başladım ama o kadar hafif ki hissetmiyorsunuz bile belki doz oldukça düşük olduğundan dolayı olabilir

Leave A Reply