Mabel Matiz Gay Mi – Mabel Matiz Karakol Sansür

Son çektiği kliple gündemde yer alan Mabel Matiz gay mi sorusunun yanıtı merak edilmeye başlandı. Mabel Matiz hakkında bilinmeyenleri ele aldık.

Mabel Matiz ülkemizin en değerli sanatçılardan biri. Mabel Matiz çıkardığı şarkılarla gündemdeki yerini koruyor. En duygusal ağlatan şarkıları yazan ünlü ve başarılı sanatçı son çıkardığı klip ile birlikte birçok kişinin dikkatini çekti. Karakol şarkısının klibinde eşcinsel aşkını anlatıyor. Eşçinsel aşkının yer aldığı bu klipten sonra birçok izleyici homofobik şeklinde yorumlarda bulundu. Bu yorumların ardından Mabel Matiz uzun bir şekilde yanıt verdi. Kimseyi kırmadan ve incitmeden yorum yapan Mabel Matiz gene gönüllerdeki tahtının yerini aldı. İnsana, hayata dair anlatacağımız hikayelerimiz çok fazla bu yüzden şarkılarımda anlatacaklarımızı dile getirdim ve bu durum devam edecek şeklinde açıklama yaptı.

Mabel Matiz Karakol Sansür

Mabel matiz gay mi - mabel matiz karakol sansür

Sosyal medya gündemin de yer alan Karakol klibine RTÜK’ten sansür geldi. Sansür nedeniyle tüm müzik kanallarında Karakol şarkısının klibi kaldırıldı. Klibin kaldırılmasının ardından tepki giderek artmaya başladı. 30 Haziran yayınlanan klipte bir aşk hikayesi ele alınıyor. Klipte Mabel Matiz ile erkek oyuncu arasında geçen aşk ele alınıyor. LGBT‘yi özendiriyor, LGBT’yi savundu, Mabel Matiz gay gibi birçok yorum gelmeye başladı. Bunun üzerine ise RTÜK sansürlemeden direk klibi kaldırdı. Bazı kişiler kararı haklı bulurken bazı kişiler bu kararın gereksiz olduğunu savundu. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Mabel Matiz Twitter

Mabel matiz gay mi - mabel matiz karakol sansür

Mabel Matiz’i yakından takip etmek istiyorsanız Twitter hesabını araştırmak istiyor olabilirsiniz. Ancak Mabel Matiz’in resmi Twitter hesabı var. Mabel Matiz genellikle Instagram üzerinden paylaşım yapıyor. Konser ve şarkılarını paylaşan sanatçı gündemdeki kavgalardan uzak sadece şarkısıyla gündemde yer almayı amaçlar. Mabel Matiz’i takip etmek için resmi Instagram ve Twitter hesabını takip edebilirsiniz. Alttaki bağlantı sayesinde Instagram ve Twitter hesabına ulaşabilirsiniz.

Mabel Matiz Fırtınadayım Şarkısı Ne Anlatıyor

Mabel Matiz’in tüm şarkılarının bir anlamı var. Şarkıların taşıdıkları anlam ise birçok kişi tarafından merak ediliyor. Fırtınadayım şarkısı hatta üniversite sınavında öğrencilerin karşısına çıktı. Mabel Matiz tarafından yapılan açıklamaya göre Orta Doğudaki savaş ele alınıyor. Kaos ortamının yarattığı üzüntü ele alınarak bunun sona ermesi ve barışın sağlanması için ele alınmıştır. Kısacası Fırtınadayım şarkısı Filistin için ele aldığını söyledi. İşte YKS sınavına konu olan Fırtınadayım şarkısını gelin birlikte dinleyelim.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥