Madescar Krem Ne İşe Yarar [Reçetesiz Fiyat]

Madescar krem, cilt yaralarının iyileşmesini hızlandıran bir kremdir. İçeriğinde centella asiatica (gotu kola) ekstresi bulunur. Centella asiatica, yara iyileşmesini hızlandıran ve cildin yenilenmesini destekleyen anti-enflamatuar ve anti-oksidan özelliklere sahiptir.

Madescar Merhem 10 MG/1 GR 40 GR83 TL
Madescar fiyatı
  • Yara iyileşmesi
  • Cilt sorunları
  • Egzama ve dermatit
  • Anti-inflamatuar etki

Madescar Merhem Yüze Sürülür mü?

Madescar merhem yüze sürülür mü sorusuna içeriği sebebi ile yüze de uygulanabildiği yanıtını vermek mümkündür. Ancak eğer yüze uygulanacaksa ince bir tabaka halinde uygulanması gerekmektedir. Lazer ya da ağda gibi işlemlerin ardından yüzde meydana gelen yanıkların tedavisinde kullanıldığında etkili sonuçlar vermektedir.

Daha fazla Medescar içeriği;

Madescar Merhem Kullananlar

İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Onaylı İlaçlar için ATC kodu D03AX altında dermatolojik, yara ülseri, yara izi ve diğer tedavi ve centella asiatica özü olarak sınıflandırılmıştır. Madescar merhem aşağıdaki tahriş belirtileri için kullanıldığında cildin onarımını hızlandırır.

  • Sünnet yarası,
  • Doğum sebebi ile meydana gelen genital yırtıklar,
  • Meme ucu yaraları,
  • Yatalak hastalarda yatak yaraları,
  • ve 2. derece yanıklar,
  • Lazer epilasyon veya cilt bakımından sonra pürüzlü cilt (kozmetik alerjisi).

Bu gibi durumlarda merhem kullanılabilir. İlacı kullanmadan önce Madescar merhem kullananlar tarafından yazılan yorumları okuyabilirsiniz.

Madescar ve Madecassol Aynı mı?

Madescar kremi içeriği sebebi ile ​​Madecassol kremi ile bir tutulabilir. Bunun nedeni, içerdikleri aktif maddenin Centella asiatica yani aynı olmasıdır. Ciltteki birçok hasarı gidermek için kullanılır. Hamile kadınlar da bu kremi kullanabilir. Krem hamileliğin ardından emzirme döneminde de kullanılabilir.

Dolayısıyla madescar ve madecassol aynı mı sorusuna içeriklerinin aynı olduğu yönünde yanıt vermek mümkün olabilir.

Madescar Merhem Kortizonlu mu?

Madescar kremi günde iki defaya kadar kullanabilirsiniz. Bu ilacın tek yan etkisi olası cilt hassasiyetidir. Bunun yanı sıra Madescar merhem kortizonlu mu sorusuna, içeriğinde kortizon bulundurmadığı yönünde yanıt vermek de doğru olacaktır.

Madescar nasıl kullanılır?

Madescar, günde 2-3 kez, etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Madescar’ı uyguladıktan sonra, bölgeyi streç filmle kapatabilirsiniz. Bu, kremin ciltte daha uzun süre kalmasını ve etkisini artırmasını sağlayacaktır.

Madecassol yüzde ne kadar kalmalı?

Madecassol ve Madegcenta gibi kremler, ciltteki yaraların ve tahrişlerin iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olan kremlerdir. Bu kremler, ciltte en az 3-4 saat kalmalıdır. Böylece, kremin etken maddeleri ciltte daha uzun süre kalarak etkisini gösterebilir.

Madescar Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Madescar krem özellikle yüzde bulunan lekelere içeriğinde bulunan cilt yenileme özelliği sayesinde iyi gelmekte ve lekelerin görüntüsünün azalmasını sağlamaktadır.

Bengay Merhem Ne İşe Yarar

Kenacort Merhem Ne İşe Yarar

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr