Matematik Öğretmeni Maaşı 2022 – Yeni Atanan, Emekli

Matematik Öğretmeni maaşı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Lise matematik öğretmeni maaşı işte detaylar.

Matematik Öğretmeni maaşı 2022, Matematik öğretmenliği maaşı diğer öğretmen maaşları arasında en çok araştırılan konulardan biridir. Matematik öğretmenliği tecrübeye göre ve sınıflara göre maaşları değişmektedir. Eğitim fakültesinde okumuş lisans eğitimini tamamlamış kişiler matematik öğretmeni olabilirler.

KPSS’ye girerek yeterli puanı kazanan kişiler devlette öğretmenlik yapabilirler. Fakat devlete giremeyen öğretmenler özel okullar da daha düşük maaşlarla ve daha niteliksiz çalışma ortamın da çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Birçok alanda matematik öğretmenine ihtiyaç duyulmaktadır. Dershanelerde, özel okullar da kolejlerde, özel derslerde ve okullarda matematik öğretmenine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kurumun özel veya devlet olmasına göre maaşlar değişiklik göstermektedir. Devlette matematik öğretmenlerinin maaşları devlete göre hesaplanır. Evli veya çocuk sahibiyse maaşı ona göre değişiklik gösterir. Özel okullarda ise öğretmenin tecrübesine göre ve şirketin maaş politikasına göre değişmektedir.

  • 2022 yılında matematik öğretmenlerin maaşları 10.560 TL civarındadır. Bu rakam evli ve çocuğu olmayan kişiler için hesaplanmış rakamdır. Özel okullarda öğretim veren matematik hocalarının maaşı daha azdır. Net fiyat verilmez çünkü kurumdan kuruma değişiklik gösterir.

Lise Matematik öğretmenliği Maaşı

Lise matematik öğretmenliği maaşı ve ücretli öğretmen maaşlarını güncel olarak görmek ister misiniz? Lise matematik öğretmenliği ilkokullara göre biraz daha zordur. Çocuklar ergenlik dönemine girdikleri için biraz daha agresif olmaktadır. Bu yüzden lise de matematik öğretmenliği yapan kişiler ilkokulda öğretmenlik yapan kişilerden daha fazla almaktadırlar.

  • Yeni öğretmenliğe başlayan kişiler 6.150 TL civarında maaş almaktadırlar. Bu ücret bekar ve çocuğu olmayan kişiler için net ücrettir. Ek derslerle bu ücret artmaktadır. Evli ve çocuğa sahipseniz alacağınız maaş 7.000 TL olacaktır. Ek derslerle beraber bu maaşı 8.000 TL’ye çıkartabilirsiniz.
  • Dershaneler de matematik öğretmenlerinin aldıkları maaş kuruma göre değişiklik gösterir. İyi bir kurumda öğretmenlik yapacaksanız 7.000 TL ve 8.000 TL arasında fiyat değişir.
  • İyi bir özel okul da öğretmenlik yapacaksanız bu fiyat 6.150 TL ile 10.560 TL arasında değişiklik gösterir.

Matematik Öğretmeni Maaş Hesaplama

Matematik öğretmeni maaş hesaplama, Matematik öğretmenlerinin maaş hesaplaması için bazı siteler mevcuttur. Sizler için bizler denedik fakat güvenilir ve doğru olarak bulmadık. 2021 yılında saatlik ücret 21,46 TL civarındaydı. 2022 yılında bu ücret 192 TL civarındadır. Haftada kaç saate giriyorsanız bunu hesaplayarak ders saat ücreti ile çarparak hesaplayabilirsiniz. Ek ders ücretini de bu hesaplara göre hesaplayabilirsiniz. Mesela hafta da 25 saat derse giriyorsanız aylık size ücret 4.775 TL olması gerekir. Hafta da ek olarak 10 saat derse girerseniz bu ücret 1.910 TL olmaktadır.

Emekli Matematik Öğretmeni Maaşı

Emekli matematik öğretmeni maaşı, Emekli olduktan sonra maalesef matematik öğretmenleri kamu da çalışamazlar. Emekli olduktan sonra dershane veya özel okullarda çalışabilmektedirler. Dershane de çalışan bir matematik öğretmeni yaklaşık olarak 7.000 TL veya 8.000 TL alabilmektedir. Özel okulda çalışan matematik öğretmeni ise 10.560 TL alabilir. Fakat bu rakamlar kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Net ücret değildir. Kurumlarla görüşerek net ücreti öğrenebilirsiniz.

Emekli Matematik Öğretmeni Maaşı
Emekli Matematik Öğretmeni Maaşı

Matematik Öğretmeni Maaşı Devlet

Matematik öğretmeni maaşı devlet, Matematik öğretmenleri eğitimlerini tamamladıktan sonra formasyon alarak öğretmen olmaktadırlar. Devlette öğretmenlik yapmak isteyen kişiler KPSS sınavına girmeleri gerekmektedirler. KPSS sınavında yeterli puanı aldıktan sonra devlet kurumlarına atanabilmektedirler. Atanma puanları 80 ile 83 arasında değişiklik göstermektedir. Devlete atanan matematik öğretmeni 2022 yılında 6.150 TL maaş almaktadır. Ek derslere girerek bu ücretini arttırabilmektedir. Ek ders saati ücreti 192 TL’dir. Haftada ek olarak girdiği saatleri hesaplayarak 192 ile çarpması yeterlidir.

Ortaokul Matematik öğretmeni Maaşı

Ortaokul matematik öğretmeni maaşı, İlköğretim yani ortaokullar da matematik öğretmenliği yapan kişilerin maaşı 6.150 TL civarındadır. Ortaokullar da eğitim veren matematik öğretmenleri kurs niteliğinde ek ders verebilmektedir. Ek derslere girerek bu ücreti artırabilmektedir. Kişi evli ve çocuğu varsa maaşı 7.000 TL civarını bulmaktadır. Ek derslere girerek maaşını arttırabilir. Öğretmenlik te saat başı olarak maaş hesaplandığı için ek derslere girmeniz maaşınızı arttıracaktır.

5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapana Kadro Son Dakika

Resim Öğretmeni Nasıl Olunur ve Maaşları

Beden öğretmeni Nasıl Olunur – BESYO Maaşı Ne Kadar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu