Mayasız Ayini Nedir (Gerçek mi) 1 Gece Dene Ölü Gör

Mayasız ayini son zamanlarda gündemde yer almaya başladı. Münevver Karabulut cinayetindeki otopsi raporu kafalarda soru işaretine yol açtı. Münevver Karabulut’un boynun arkasında ters v kesikleri dikkat çekti. Bu durumun ortaya çıkmasıyla Yahudi ayinine kurban gittiği uzmanlar ve birçok kişi tarafından düşünülmeye başlandı. Mayasız ayini hakkında birçok farklı iddia yer alır. En büyük iddia ise şu şekildedir; erişkinliğe girmiş Yahudi bir gencin bakire bir kızı öldürülmesiyle kutsal olacağı düşünülür. İşte bu durumdan dolayı Cem Garipoğlu’nun Münevver Karabulut’u mayasız ayin yaparak öldürdüğü düşünülüyor.

Osmanlı Mayasız Ayini

Osmanlı mayasız ayini

Osmanlı döneminde mayasız ayinleri oldukça popüler bir konu olmuştu. O zamanlar mayasız ayinleri iğneli fıçılarla gerçekleştirdiğine dair bazı iddialar gündemde yer aldı. Elde edilen bilgilere göre mayasız ayinin gerçekleşme süreci hakkında iddia edilen durumları ele aldık. Yahudiler, Yahudi olmayan çocukları kaçırarak iğne dolu fıçı içerisine kapatırlar. Canlı olan çocuklar dakikalarca fıçı ile birlikte yuvarlanırlar. İğne yüzünden çocukların vücudu delik deşik olur ve fıçı kanla dolar.

Fıçının üzerine musluk açarak kan akıtılır. Mayasız bayramlarında ve ayinlerinde bu kan kullanılır. Genellikle elde edilen bu kan mayasız ekmek yapımında kullanılır. Ayin süresi boyunca bir hafta boyunca mayasız ekmek yapılarak ekmeğin içerisine insan kanı konur. İspanya’da Yahudiler sınır dışı edilince bazı Yahudiler ayinlerine Osmanlı zamanında da devam ettiğine yönelik bir çok farklı iddia vardır. Ancak bu iddiaların kanıtlanmadığını unutmayın.

Mayasız Ayini Nasıl Yapılır

Mayasız ayini nasıl yapılır

Mayasız ayini hakkında farklı şekillerde iddialar yer alır. Genellikle kan içme ayini olarak adlandırılır. Yahudi olmayan kişilerin kanlarını içtiklerini ve bu kanlardan ekmek yapıldığı iddia edilse de bu durumun netliği bilinmiyor. Hatta bazı kişilere göre mayasız ayin erişkin olan erkeğin kutsallığını kanıtlaması için tanrılara bekar bir kızı öldürerek onlara hediye etmesi olarak da görülür.

Kan içme ayinlerinin iğneli fıçı içerisinde gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Kan içme törenleri mayasız bayramlarında ve büyü ayinlerinde kullanıldığı söyleniyor. Bu ayin 1803 yılında rahip Neophite tarafından kaleme alınmıştır. Yahudilik inancından Hristiyanlığa geçen Neophite babasının Yahudi inancı hakkında bazı bilgilere kitapta yer vermiştir.

Ayini hakkında merak ettiklerinizi, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥