Meb kurumsal e posta adresi giriş ve Meb kurumsal e-posta nasıl alınır, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Okul e-posta adresi nasıl öğrenilir ve MEB uzantılı mail alma işlemini birlikte inceleyelim.

Bağlı olduğunuz şirkete ait web projesi alan adı uzantısını içeren mail adreslerine kurumsal e-posta ismi verilmektedir. Kurumsal e-posta sistemine geçi yapan MEB adresinizi nasıl oluşturabilirsiniz ve nasıl giriş yapacağınıza dair tüm detayları yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı okul ve kurumlarla resmi yazışmalarda kurumsal e-postaların kullanılması için açıklama yapmıştır. Daha verimli çalışılması, zaman kaybının azaltılması, sürekliliğin devamı açısından önemli bir e-posta sistemidir.

Kurumsal kullanıcılarMEB uzantılı mail alma için tıklayın.
Okul kullanıcılarMeb kurumsal e-posta nasıl alınır, tıklayın.

MEB uzantılı mail alma

MEB uzantılı mail alma, Milli Eğitim Bakanlığının resmi yazışmalar için kurumsal e posta adresinin alınması gerekir. MEB artık yukarıda belirttiğimiz link üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Meb uzantılı mail adresi almak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

  • İlk olarak linke tıklayınız. Karşınıza gelen sayfada MEBBSİS ile giriş, E-posta şifresi ile giriş seçenekleri çıkacaktır. MEBSİS ile sisteme giriş yaptıktan sonra yeni e-posta adresleriniz yani ad.soyad@meb.gov.tr şeklinde tanımlanarak web e-posta panelinde görüntüleyebilirsiniz.

Şifrenizi unuttuysanız ya da ilk defa e-posta şifresi ile sisteme giriş yapacaksanız yapmanız gerekenler;

  • İlk defa e-posta şifresi ile sisteme giriş yapacaksanız ve şifrenizi unuttuysanız yeni e-posta şifresi al seçeneğine tıklayınız. Ardından T.C kimlik numaranız ve telefon numarası bilgileriniz ekrana gelecektir. Bilgilerinizi doğruladıktan sonra cep telefonunuza e-posta adresiniz ve şifreniz mesaj olarak gönderilecektir. Eposta adresiniz ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Posta MEB K12 tr Webmail

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul kullanıcıları için web mail adreslerinin alınması gereklidir. Kurumsal e-posta sistemine geçilmesindeki asıl amaçlardan biri ise e-posta adreslerindeki verimliliği arttırmak ve zaman kaybının önlemesi için kurulan bir sistemdir. Sisteme giriş yapmak için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • Kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek web mail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  • Kullanıcı adınız kurumkodu@meb.k12.tr e-posta adresinizin girilmesi gerekir şifre kısmına ise e-posta şifrenizi girmeniz gerekir.

Daha fazla ilgili içerik;


Meb K12 E-Posta Şifremi Unuttum

Milli Eğitim Bakanlığı kurumlara e-posta adresi tanımlamıştır. Kurumlara tanımlanan e-posta adresi ise kurumkodu@meb.k12.tr şeklinde olacaktır. E-posta adresinizi ve e-posta şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. E-posta adresinizin şifresini unuttuysanız ve giriş yapamıyorsanız ne yapmanız gerektiğini sizler için yazımızda ele aldık.

  • Milli Eğitim Bakanlığını arayarak sorununuzu dile getirebilirsiniz. 444 0 632 telefon numarasıyla iletişime geçmeniz gerekir.

Okul E-Posta Giriş

Okul E-Posta Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı okullar için kurumsal e-posta hizmetine geçiş yapmıştır. Kurumsal e-posta sistemine giriş yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Milli Eğitim Bakanlığı her kuruma belirli bir e-posta adresi tanımlamıştır. E-posta adresinizi ve şifrenizi öğrendikten sonra tek yapmanız gereken http://posta.meb.k12.tr/webmail/index2.php linkine tıklamak. Kullanıcı adı olan kısma e-posta adresinizi ve şifre isteyen kısma ise e-posta şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

Okul e-posta adresi nasıl öğrenilir

Okul e-posta adresi meb.k12.tr uzantılı bir adrestir. Okul e-postası bakanlık tarafından kurumlara verilmektedir. E-posta adresinizi MEBBSİS arayarak ya da okul ile görüşerek elde edebilirsiniz. E-posta adresinizi elde ettikten sonra şifreniz ilk olarak bakanlık tarafından tanımlanır daha sonra isteyen kullanıcılar şifrelerini değiştirebilirler.

MEB Öğretmen E-Posta

Öğretmenler için kurumsal e-posta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanımlanmaktadır. Öğretmen e-postasını kullanarak birçok işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan tüm personellere kısaca öğretmenlere de mail adresleri tanımlanmıştır. Öğretmenler bu sistemi kullanarak tüm yazışmalarını kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. MEB öğretmen e-postası için MEBBSİS sistemini kullanabilir ya da okulunuzla iletişime geçebilirsiniz.