En İyi Metaverse Coin Hangileri – Hangi Metaverse Coin Alınmalı

Metaverse, dijital teknolojilerinin özelliklerini harmanlayarak tüm özelliklerin her platformda kullanılmasını amaçlayan bir teknolojidir.

Facebook gibi teknoloji devleri bunu insan iletişiminin ve etkileşiminin geleceği için bir devrim olarak görüyor. Böyle bir gelişme tabi ki blok zincirleriyle ve NFT’lerle bağlantı kuruyor ve birlikte çalışmayı amaçlıyor. Son zamanların trendi Metaverse, sanal gerçeklik sunan Metaverse coin projelerini de harekete geçirdi. CEEK VR, Arcona, Polkacity gibi projeler fiyatlarını 20’ye, 25’e katladı.

Proje AdıCoin
Axie Infinity AXS Coin
DecentralandMANA
Enjin CoinENJ
The SandboxSAND
WemixWEMIX
Dvison NetworkDVI
Star AtlasATLAS
My Neighbor AliceALİCE
UFO GamingUFO
Radio CacaRACA
Yield Guild GamesYGG
StarLinkSTARL
Star Atlas DAOPOLIS
Render TokenRNDR
Boson ProtocolBOSON
RedFOX LabsRFOX
Decentral GamesDG
Somnium Space CUBEsCUBE
AavegotchiGHST
AuroryAURY
RMRKRMRK
BOSAGORABOA
vEmpire DDAOVEMP
OvrOVR
ArconaARCONA
MetaVerse Coin listesi

Metaverse Coinler Hangileri

NFT oyunlarının ve oyna kazan mantığının gelişmesiyle birlikte çeşitli metaverse evrenleri yaratarak geliştirilen projeler ve onların tokenları da artmış durumda. Kimi başlangıçta bir veya birkaç NFT vererek yatırımsız oynanabiliyor, kimi ise gerekli yatırımı yapıp başarılı bir oyuncu olursanız çok iyi gelir kazandırabiliyor.

Metaverse coinler hangileri

Metaverse Coin nasıl alınır?

Metaverse nedir (Metaverse Coin List)

Axie Infinity

Pokémon’dan ilham alan bu oyun, Axie adı verilen evcil hayvanları toplamanıza ve büyütmenize olanak tanır. Macera modunda kendi takımınızı oluşturup yapay zeka kontrollü rakiplere karşı savaşabilir veya Arena’da diğer gerçek oyunculara karşı savaşabilirsiniz. Oyun PC, Android telefonlar ve iPhone’larda oynanabilir.

AXS coin ise bu oyunun yerel tokenıdır. Binance Launchpad ile ICO’su yapılan token, oyna kazan endüstrisine hitap eder. Ethereum ve BSC ağlarında işlem gören bir dApp olduğu için de her gün yüz binlerce kullanıcıya ev sahipliği yapar. Piyasaya $0,15 fiyatından sürülen AXS değerini kat kart artırmayı başarmıştır. Dolaşımda 61 milyona yakın AXS vardır ve toplam token sayısı 270 milyona kadar artacaktır.

Decentraland

Decentraland, kullanıcıların sanal arazi oluşturup satın alabilecekleri bir metaverse platformudur. Kullanıcılar kumarhaneler, sanat galerileri ve tema parkları gibi bir “mülk” satın alabilir veya kendi seçtikleri bir ortama yükseltebilir. Gayrimenkulün mülkiyeti, NFT’ler yoluyla edinilir.

MANA, bu metaverse evreni oyununda kullanılan tokendır. ERC20 tabanlı oluşturulmuştur ve Polygon Ekosisteminde de işlem görebilir. Birçok yatırım ve girişim şirketinin portfolyosunda bulunan bir tokendır. Piyasaya sürüldüğünde $0,025 fiyatına sahipken bu token da özellikle son zamanlardaki zıplayışıyla 100 kattan fazla değer kazanmıştır. Piyasadaki işlem hacmi yüksek tokenlardan biridir. Büyük borsaların hepsinde listelenmiştir.

Metaverse coin list binance

Metaverse Coin List Binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, metaverse ve NFT projelerine önem vermiş, bir kısmının ön satış ve lansmanını Launchpool etkinliği ile yapmıştır. Binance’ta listelenmiş olan metaverse coinleri şunlardır:

  • AXS
  • MANA
  • SAND
  • ENJ
  • ALICE
  • ILV
  • YGG
  • MBOX
  • GHST
  • TVK

Metaverse Coin Yorum

Facebook’un büyük metaverse yatırımı, teknoloji alanında faaliyet gösteren diğer şirketleri de hareketlendirmiştir. Paydaşlar arasında yer almak isteyen şirketler Apple, Microsoft, Epic, Steam, Nvidia, Riot Games ve diğer sektör liderleri olabilir. Çünkü şu ana dek online oyunlara ve NFT oyunlarına yine bu şirketler yatırım yapmıştır. Yatırımların süreceğini varsayarak gelecekte sektörün gelişmeye devam edeceğini düşünebiliriz. Bu yüzden yeni metaverse coin projeleri ve gelişimini sürdüren projeleri değerlendirmeyi düşünmelisiniz.

Burada yer alan “bilgi ve yorumlar” yatırım tavsiyesi değildir. Sitede yer alan bilgiler yorum niteliğindedir. Lütfen bu bilgilere dayanarak yatırım yapmayın! Unutmayın yatırım tavsiyesi kişilere özel ve yetkili kurumlar tarafından verilebilir.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥