Metaverse Coin List

Metaverse Coin List hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Metaverse Projeleri nedir ve metaverse öne çıkanlar neler işte detayları

Metaverse son zamanların en ilgi çekici konularının başında geliyor. Bu nedenle, bütün metaverse coin tek tek inceledik ve sizler için derledik. Ancak, öncellikle metaverse kavramını içselleştirerek daha doğru yatırım kararları alabileceğimizi görüyoruz.

Metaverse, farklı dijital teknolojileri bir araya getiren ve bunları bir potada eriten sistemdir. Canlı yayından coin birimlerine, oyunlardan sanal gerçeklik teknolojisine kadar birçok farklı sektörü bir ana başlık altında toplamaktadır. Yalnız bu toplantı, önemli bir organizasyon ürünüdür. Bu ortama sanal dünya da deniliyor.

YouTube video

Metaverse, birçok aracın birlikte çalıştığı bir dünyadır. Bu dünyanın adı ise meta ve verse birleşimi ile adlandırılmıştır. Verse, Universe kelimesinden gelmektedir. Meta ise ‘bir şeyin ötesinde’ anlamını taşımaktadır. Kısacası bu dünya, gelecek yıllarda popüler olması beklenen bir alandır. Özellikle, facebook’un isim değişikliği ile birlikte çok fazla merak edilmektedir.

Bildiğiniz üzere facebook, ana ismini ‘meta’ olarak değiştirdi. Bu bilgi ise metaverse konusunun fazlaca araştırılmasına yaradı. Ayrıca, metaverse coinlerine müthiş değer artışı sağladı. Bir bilgiden yola çıkarak bütün bir piyasayı farklı bir boyuta taşıdı. Özellikle metaverse coinlerinin sıklıkla araştırılmasını sağladı. Bu yazımızda ana kavramı ve neleri sağlayacağını, bunların coin dünyasında yaratacağı beklentileri inceleyeceğiz.

Metaverse nedir

Metaverse Projeleri
Metaverse Projeleri

Metaverse Projeleri

Kavram popüler olmaya başladığından beri onlarca farklı proje ortaya çıktı. Sayabildiğimiz kadarıyla 57 farklı coini tek tek inceleme fırsatı bulduk. Ancak, pazar payı en çok olanlara değinmenin mantıklı olduğunu görüyoruz. Elbette, dipte olanların da hızlı bir yükseliş sergileyebileceği gerçeğini unutmuyoruz.

Metaverse Coin Listesi

Öncelikle alanımızla ilgili onlarca coin olduğunu tekrar belirtmeliyiz. Bunların hepsini listelemek bile kafa karışıklığına neden olabilir. Yalnızca başlıklarını saysak dahi uzun bir liste ortaya çıkar. Sizin için listeyi elbette sunacağız. Ancak en önemlilerine de değinmek isteriz. En popüler metaverse coin listesi aşağıda yer alıyor. İlk 10 coinin bütün bilgilerini sizlere yansıtıyoruz. Özellikle AXS coin en yüksek market değerine sahip olan metaverse coinidir. Sıralama market hacmine göredir. Dünya çapında en çok ilgi gören metaverse coinleri aşağıdadır.

  • Axie Infinity (AXS),
  • Decentraland (MANA)
  • The Sandbox (SAND)
  • Enjin Coin (ENJ)
  • Illuvium (ILV)
  • UFO Gaming (UFO)
  • Render Token (RNDR)
  • Vulcan Forged (PYR)
  • Yield Guild Games (YGG)
  • RMRK

Çok daha fazla metaverse coini olduğunu da asla unutmamalıyız. Her gün listeye yenileri eklenebilir. İncelememizi istediğiniz coinleri yorum bölümünden belirtirseniz daha detaylı konular oluşturabiliriz. Sizin ilk 10 projenin nelerle ilgilendiğini derledik.

Axie Infinity (AXS) Coin
Axie Infinity (AXS) Coin

Axie Infinity (AXS) Coin

AXS Coin, birçok önemli borsada listelenmektedir. En çok hacme sahip metaverse coinidir. Oyun tabanlı bir kripto paradır. Oyun verilerini değerlendirerek kripto para üretir. Metaverse kelime anlamı ve geleceğin incelediğimiz zaman, oyun alanında ciddi değişiklikler olacağını biliyoruz. Sanal gerçeklik tabanlı birçok proje ciddi oranda değer kazanabilir. Bu açıdan baktığımız zaman, oyun alanında çok önemli metaverse coinleri olduğunu görebiliriz.

AXS Coini de tam olarak böyle tanımlayabiliriz. En çok değere sahip olması nedeniyle, en azından bu alemde kendine ciddi bir yer bulduğunu söyleyebiliriz. Metaverse dünyasında özel bir konuma sahip olduğunu ve olmaya devam edebileceğini söyleyebiliriz.

Decentraland (MANA) Coin
Decentraland (MANA) Coin

Decentraland (MANA) Coin

Decentraland (MANA) Coin,  sanal gerçeklik platformudur. Platform üzerinde bulunan bireylerin içerik veya uygulama üretmesine olanak sağlar. Bunlara ek olarak platform üzerinde alan satın alınması ve kiralanmasına olanak verir. Bu sağlanan faydalar üzerine para alışverişi tabanını sunar. Devasa bir ağdır. En çok hacme sahip ikinci metaverse coinidir. Sağladığı fayda nedeniyle geniş kitlelerce kullanılır.

The Sandbox (SAND) Coin
The Sandbox (SAND) Coin

The Sandbox (SAND) Coin

The Sandbox (SAND) Coin, merkeziyetsiz oyun tabanlı bir sistemdir. Metaverse denilince akla oyun dünyasının gelmesinin en temel sonuçlarındandır. Oyun dünyası, yenilikçi yapısıyla birçok temel ve teknik özelliği üzerinde toplamaktadır. SAND coin de tam olarak bu nedenle yatırımcı çekmektedir. İnsanların yabancı olmadığı bir alanda, önemli işlevler görmektedir.

Hacim yönünde bakıldığında en çok talep edilen 3. metaverse coinidir. Yukarıya tırmanmak konusunda fazlasıyla istekli bir coindir. Kitle açısından da talep görmektedir. Gelecek yıllarda ciddi rakamlara gelebilecek özel bir coindir. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte metaverse sepetleri arasında kendisine ciddi bir yer bulmaktadı. Onlarca farklı coinden oluşan sepetlerde genellikle bulunmaktadır.

Enjin Coin (ENJ) Coin
Enjin Coin (ENJ) Coin

Enjin Coin (ENJ) Coin

Enjin Coin (ENJ), oyun alanında hizmet veren blokzincir platformudur. Genellikle metaverse projelerinin zaten oyun tabanlı olduğunu biliyorsunuz. Bu dünyada kendine özgün bir yer edinen özel projelerden biri de ENJ coindir. Oyun teknoloji şirketlerine de kazanç sağlama imkânı tanımaktadır. Metaverse projelerinin önde gelen coinlerindendir. Bu alana birçok firma onlarca milyar dolar kaynak ayırmaktadır.

ENJ Coin, NFT ve metaverse alanlarını bünyesinde toplamaktadır. Temel ve teknik analizler sonucunda metaverse sepeti oluşturan bireylerin portföyünde yer almaktadır. Burada sepete çok dikkat etmelisiniz. Sepetinizi çeşitlendirerek kayıp risklerinden korunabilirsiniz. Sepeti çeşitlendirerek büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Sepete farklı alanlarda hizmet eden değerli coinleri atmak oldukça önemli bir yatırım stratejisidir. Asla bir veya 2-3 coine değil, ciddi değer artışı sağlayabilecek çok sayıda coine yer vermelisiniz. Bu oran sizin riskinizi minimize edecek. Kazancınızı ise artıracaktır.

Illuvium (ILV) Coin
Illuvium (ILV) Coin

Illuvium (ILV) Coin

Illuvium (ILV), yine oyun ve metaverse tabanını birleştiren bir başka coindir.  Oyunculara bir miktar coin vermektedir. Oyunu daha aktif bir konuma taşımaktadı. Oynadığınız oyun sonucunda para kazandığınızı düşünebiliyor musunuz? ILV coin, oyun ve finansı birleştirmektedir. O nedenle ‘gamefi’ özelliği de taşımaktadır. Birçok önemli borsada listelenmektedir. Geleceğinin ise parlak olması beklenmektedir.

UFO Gaming (UFO) Coin
UFO Gaming (UFO) Coin

UFO Gaming (UFO) Coin

UFO Gaming (UFO),  adından da anlaşılacağı üzere oyuna dayanmaktadır.  Oyun içerisinde alışveriş imkânı sunan UFO Coin, NFT’leri de barındırmaktadır. Bireyler alım ve satım yapabilir, ticareti canlı tutabilir. Özünde genel bir oyun ile metaverse birleşimi sistemdir. Birçok sistemde de bu özellikleri zaten görüyoruz. Ancak, farklı olarak işin içine gezengeleri ve uzay yolcuğunu dahil etmiş görünüyor.

Render Token (RNDR) Coin

Render Token (RNDR), kullanıcıların GPU gücünü küresel pazarda değerlendirmeyi amaçlamaktadır. GPU arz fazlası olan bireylerden GPU ihtiyacı olan grup ve kişilere doğru satış gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu yönüyle şimdiye kadar gördüğümüz metaverse coinlerinden farklı bir projedir. Özü itibariyle anlamlı bir coindir. Geleceğini merakla beklemekteyiz.

Vulcan Forged (PYR) Coin
Vulcan Forged (PYR) Coin

Vulcan Forged (PYR) Coin

Vulcan Forged (PYR), blokzincir ile oyunu bağlamayı amaçlayan bir başka projedir. Sistem olarak diğer oyun projelerine benzemektedir. Binance gibi borsalarda listelenmektedir. O nedenle ilgiyi üzerine çekebilmektedir. Geleceği parlak coinlerden biri olabilir.

Yield Guild Games (YGG) Coin
Yield Guild Games (YGG) Coin

Yield Guild Games (YGG) Coin

Yield Guild Games (YGG), sanal bir ekonomi yaratmayı amaçlamaktadır. Blokzincir tabanlı NF’leri satabilecek bir platformdur. Bunun yanında oyun oynatmaktadır. Oyna-kazan alanında hizmet vermektedir. Özellikle pandemi ile birlikte kullanıcı sayısı artış göstermiştir.

RMRK Coin

RMRK Coin, NFT pazarının yeni ismidir. Piyasaya geç dahil olmuştur. Ancak hızlı bir çıkış yakalamıştır. Grafiğine bakınca bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Piyasada özgün bir yer kaplamaktadır. Uzmanlara göre NFT pazarının ciddi bir büyüme sergilemesi beklenmektedir. Burada ise RMRK coin kendine ciddi bir yer bulmaktadır. Listelendiği borsalar artmaya başladıkça daha da değerlenebilir.  Metaverse sepetlerinde kendine yer bulabilecek bir coindir.

Metaverse Coinler

Facebook’un ismini değiştirmesiyle başlayan süreç sonucunda metaverse coinleri ciddi bir yükseliş gerçekleştirdi. Yükselişten de önemlisi, bunun devamının gelebileceğini simgelemesiydi. Çünkü, dünyanın en büyük firmalarından birinin metaverse dünyasını işaret etmesi, geleceğin gelişmelerinin nerede olacağına dair büyük izler taşıyordu.

Yapılan hareket, bu kavramın altında bir cevher yatıyor inancını körükledi. Bunlar sonucunda belirttiğimiz coinler hakkında ciddi bir veri birikti. Uzun vadede metaverse alanında hizmet verecek coinlerin çok daha ciddi artış oranları yakalayabileceği görüldü. Metaverse sepeti oluşturan bireyler, en çok ilgi çeken coinlere çok dikkat etmelidir. Birçok coinin daha fazla parlaması beklenmektedir.

googlehaberler