Metaverse nedir ve Metaverse Coin List hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. En Yeni Metaverse Projeleri nelerdir işte detayları.

Facebook kurucusu Mack Zuckerberg tüm çalışmalarını tek çatı altında Mateverse şirketi olarak toplayacağını açıkladı. Metaverse kelimesi ile olarak 1992 yılında Neal Stephenson tarafından yazılan Kar Kazası adlı bilim kurgu romanında yer almıştır.

Proje AdıCoin
Axie InfinityAXS Coin
DecentralandMANA
Enjin CoinENJ
The SandboxSAND
WemixWEMIX
Dvison NetworkDVI
Star AtlasATLAS
My Neighbor AliceALİCE
UFO GamingUFO
Radio CacaRACA
Yield Guild GamesYGG
StarLinkSTARL
Star Atlas DAOPOLIS
Render TokenRNDR
Boson ProtocolBOSON
RedFOX LabsRFOX
Decentral GamesDG
Somnium Space CUBEsCUBE
AavegotchiGHST
AuroryAURY
RMRKRMRK
BOSAGORABOA
vEmpire DDAOVEMP
OvrOVR
ArconaARCONA
MetaVerse Coin listesi

Metaverse Nedir

Metaverse nedir, Web 3.0, sanal dünyanın, yapay zeka ve internet ortamının toplamını ele alan geliştirilmiş gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal dünyanın birleşimiyle oluşan bir sanal paylaşım alanı olarak yerini almaktadır. Metaverse kelime anlamı olarak “Dijital Evren” olarak çevrilmektedir.

Facebook şirketi 28 Ekim 2021 tarihinde şirketinin yeni isminin Meta olduğunu duyurdu. Facebook kurucusu metaverse projeleri için 10 milyon dolardan fazla yatırım yapacaklarını açıkladı. Bu yapılan açıklamadan sonra metaverse projeleri %1000 artış gösterdi. Bu metaverse altcoin projeleri yakından inceleyelim.

Metaverse Coin Hangileri

Metaverse Coin nasıl alınır?

Metaverse Projeleri

Metaverse Projeleri

Decentraland projesi Ethereum blok zinciri altyapısını kullanarak kullanıcılar içerik ve uygulamalar oluşturabilir. Bu oluşturulan uygulamalardan para kazanabilir. Decentraland (MANA Coin) da bulunan araziler kalıcı olarak topluluğa aittir. Kullanıcılar blockchain tabanlı bir defter üzerinden e-arazinin mülkiyetini talep edebilirler. Burada bulunan araziler MANA adlı coin ile satın alınabilir. Bu platform ile çevrimiçi etkinlikler düzenleyerek ve yapılan etkinliklere katılabilirsiniz.

The Sandbox projesi oyuncuların kendi oyunlarını oluşturabilecek kendilerine ait oyun içi envanteri ile sanal dünya inşa etme imkanı sağlamaktadır. Oluşturdukları envanterleri NFT şeklinde satabiliyorlar. Sand Ethereum tabanlı bir sistemdir. Minecraft ve Roblox’tan farklı olarak oyun içinde kazanılan NFT’ler ve SAND ile oyunculara verilmektedir. Oyuncular bu proje içerisinde etkinliğe katılabilir ve kendileride etkinlik düzenleyebilirler.

Axie Infinity projesi oyna kazan türünde bir blockchain altyapısıdır. Oyuncular oynadıkları oyunlarda Axs adı verilen dijital varlıkları ile birlike takas ederek, savaşarak ve eşleştirerek ödüller kazanabilirler.

Enjin coin projesi video oyun dünyasında hizmet vermek için geliştirilmiş blockchain platformudur. 20 milyonu geçen oyun kullanıcısı tarafından oyunlar içinde sanal topluluklar oluşturmasına imkan sağlamaktadır.

Yield Guild Games projesi çoğunlukla diğer projeler ile aynı yapıya sahiptir. Farklı olarak oyun dünyası içerisinde yer alan ekonomiyi düzeltmek için maksimum fayda sağlamaktadır.

Metaverse Coin Listesi

Metaverse çatısı altında toplanan yüze yakın coin vardır. Gün geçtikçe bu çatı altında daha farklı coinler yer alacaktır. En çok tercih edilenden en aza doğru şeklinde liste şeklinde yer verilmiştir.

3 Comments

  1. Metaverse henüz yeni gelişmekte olan bir proje ama oyun oynayarak coin kazanma dünyanın her yerinde çok fazla kişiyi etkilemiş durumda. İnsanlar zaten saatlerini oyun oynayarak geçiriyorlar ve bunun karşılığında coin kazanarak, gelirlerini katlıyorlar. Bence mükemmel bir sistem. Hatta 2022 de çok daha fazla gelişeceğini düşünüyorum. Piyasa genelinde düşüş olsa bile Metaverse coinleri kazandırabilir. Bunlar yatırım tavsiyesi değildir.

  2. Metaverse de dahil olmak üzere tüm coinlerin artık boş odluğunu düşünüyorum. Hatta devlet tekeline geçmesinin de yakın olduğunu görüyorum. Bu nedenle de artık bu da vergiye tabi tutulursa hiç şaşırmayın. Herkes varını yoğunu bu aralar coinlere yatırmaya devam ediyor. Milletin parası çok tabi. Ama benden demesi yılına kadar bir halt beklemeyin bunlardan.