Metrin Krem Ne İşe Yarar – Nasıl Kullanılır, Etki, Yan Etkisi

Metrin krem ne işe yarar sorusuna, çeşitli cilt problemlerini tedavi eden bir ürün olduğu yönünde yanıt vermek mümkündür. Bu ilaç genel olarak uyuz tedavisinde kullanılır.

Metrin Krem Kullananlar

Uyuz, cildi istila eden ve tahriş eden akar adı verilen küçük böceklerin neden olduğu bir rahatsızlıktır. Metrin krem, piretrin olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Bu krem, akarları ve yumurtalarını felç eder ve öldürür. Bu krem, böcek öldürücü olan sentetik piretroidler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu krem ​​uyuza neden olan akarları durdurur, akarları ve yumurtalarını öldürür.

Etki etmesi 2 hafta kadar sürebilir. Kaşıntı akarlarının canlı olması veya ciltte yeni lezyonların ortaya çıkması durumunda, ilk tedaviden 7 ila 10 gün sonra ikinci bir uygulama gerekebilir. Bu krem ​​yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için uygundur. Genellikle bir tedavi için kullanılan krem ​​miktarı yaklaşık 1 tüptür.

Metrin krem kullananlar krem sayesinde uyuz gibi sorunların kısa süre içerisinde ortadan kalktığını dile getirmektedir.

Metrin Krem Yüze Sürülür mü?

Bu krem ​​cilt tarafından emildiği için yok olur ve üzerini görünür bir tabaka ile kapatmaya gerek kalmaz. Kremi veya losyonu uyguladıktan sonra 8 saat içinde ellerinizi yıkarsanız, ürünü tekrar ellerinize uygulayın. Ancak Metrin krem yüze sürülür mü sorusuna, yüze uygulanmaması gerektiği şeklinde yanıt vermek gerekir.

Metrin Krem Nasıl Kullanılır?

5 ila 12 yaş arası çocuklar için, bir tedavi için gerekli olan krem ​​miktarı normal olarak yarım tüp, 2 ila 4 yaş arası çocuklar için 1/4 tüp kullanılmalıdır. Başınız, boynunuz, saç deriniz veya dış kulaklarınız için tedaviye ihtiyacınız varsa, bu bölgeleri kapatmak için daha fazla krem ​​gerekebilir. Bu ürünü kullanmadan önce cildinizin temiz, kuru ve temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Bu kremi kullanmadan önce sıcak banyo veya duş almayın. Bu ilacın losyon formu için kullanmadan önce şişeyi çalkalamak gerekmektedir. Bu durum, Metrin krem nasıl kullanılır sorusuna yanıt olarak verilmektedir.

Bu kremi sürdükten sonra temiz giysiler giymek ve 12-14 saat krem ​​veya losyonu vücutta bırakmak gerekir. Bu süreden sonra bu kremi banyo veya duşta yıkamanız ve yeni temiz giysiler giymeniz gerekmektedir.

Metrin Krem Günde Kaç Kere Kullanılır?

Metrin kremin günde kaç kere kullanılacağı kişiden kişiye değişebilir. Dolayısıyla Metrin krem günde kaç kere kullanılır sorusuna da tek bir yanıt vermek mümkün değildir. Hastanın kilosu, diğer hastalıkları ya da bunlara bağlı olarak kullandığı ilaçlar, kremin dozunun ve kullanım şeklinin de değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.

Metrin Krem Cilt İçin midir?

Bu ilaç sadece cilt içindir. İlacı baştan başlayarak ayak tabanlarına, tırnakların altına ve ayak parmakları gibi deri kıvrımlarına uygulamak gerekir.

Kremi Kaç Saat Sonra Yıkamak Gerekir?

8-14 saat sonra duş veya banyo ile kremi yıkamanız gerekmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;

Metrin krem Uyuzu öldürür mü?

Evet, Metrin krem uyuzu öldürür. Metrin krem, permetrin adı verilen bir ilaç içerir. Permetrin, uyuzun neden olduğu Sarcoptes scabiei akarlarını öldürür.

Metrin krem yüzde kaç saat kalmalı?

Metrin krem, gece yatmadan önce sürülür ve sabah yıkanır. Yani, Metrin krem, yüzde 8-12 saat kalmalı.

Metrin krem ne kadar sürede etki eder?

Metrin krem, uyuz tedavisinde genellikle tek doz yeterlidir. Ancak, bazı durumlarda, doktorunuz 2 doz uygulamanızı önerebilir.

Uyuz için Metrin nasıl kullanılır?

Uyuz için Metrin kremi kullanmak için aşağıdaki adımları takip edin:
Gece yatmadan önce, banyo yapın ve vücudunuzu iyice kurulayın.
Metrin kremi, vücudunuzun her yerine, özellikle de koltuk altı, kasık, bilekler, ayak bilekleri ve parmak araları gibi uyuz akarlarının sık görüldüğü bölgelere sürün.
Kremi, saç derinize de sürmeniz gerekirse, saçlarınızı sprey şişesinden Metrin kremi püskürterek uygulayabilirsiniz.
Kremi uyguladıktan sonra, kıyafetlerinizi ve çarşaflarınızı değiştirin.
Sabah kalktığınızda, kremi yıkayın.

Metrin vücutta kaç saat kalmalı?

Metrin krem, gece yatmadan önce sürülür ve sabah yıkanır. Yani, Metrin krem, yüzde 8-12 saat kalmalı.

Metrin kremi uyuza iyi gelir mi?

Evet, Metrin kremi uyuza iyi gelir. Metrin krem, uyuz tedavisinde kullanılan en etkili ilaçlardan biridir.

Metrin krem Uyuzu kaç günde geçirir?

Metrin krem, genellikle tek doz yeterlidir. Ancak, bazı durumlarda, uyuz akarları tamamen ölmesi için 2 doz uygulamanız gerekebilir.

Metrin uyuz kremi kaç gün kullanılır?

Metrin uyuz kremi, genellikle tek doz kullanılır. Ancak, bazı durumlarda, doktorunuz 2 doz uygulamanızı önerebilir.

Metrin kullandıktan sonra kaşıntı devam eder mi?

Metrin kremi kullandıktan sonra, kaşıntı birkaç gün devam edebilir. Bu, uyuz akarlarının ölmesi ve vücudunuzun ölü akarların kalıntılarına verdiği tepkiden kaynaklanır. Kaşıntı, genellikle 1-2 hafta içinde azalır.
Metrin kremi kullanırken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz önemlidir:
Kremi uygularken, ellerinizi ve vücudunuzun diğer kısımlarını kreme bulaştırmamaya özen gösterin.
Kremi uyguladıktan sonra, kıyafetlerinizi ve çarşaflarınızı değiştirin.
Kremi uyguladıktan sonra, cildinizi 24 saat boyunca sarmamaya özen gösterin.
Metrin kremi kullanırken yan etki yaşamanız durumunda, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr