Microsost Edge Xbox Ve Bilgisayar Oyun Özellikleri Ekleniyor

Microsoft Edge son zamanlarda en çok tercih edilen internet tarayıcılarından birisi haline geldi. Kullanıcıların Microsoft Edge tarayıcısını tercih etmeleri için yeni özellikler eklenmiştir. Microsoft, bazı Xbox ve bilgisayarlarda oyun dostu haline dönüşmeye başladı. Oyun severler için kurulan oyun odaklı yeni bir ana sayfa ile karşımıza gelecektir. Hadi gelin bu yeni özelliklere bir göz atalım.

Microsoft Edge web tarayıcısı, Xbox oyun akışlarını daha iyi bir hale getirmek için netliklerin daha fazla olması için çalışmalarına ve oyun oynarken Edge’nin bilgisayar kaynaklarından etkilenmemesi için verimlilik modu üzerinde çalıştığını açıklamıştır. Verimlilik modu bilgisayarda oyun oynamayı sevenleri bir hayli şaşırtan özelliklerden biridir.

Microsoft 10 ve 11 sürümünü kullanan kişiler verimlilik modunu etkinleştirmesine gerek kalmadan yararlanabilirler. Oyun oynandığı sıralarda tarayıcının kaynak almasını engelleyerek oyun performansınızı en üst seviyeye çıkartacaktır. Artık oyun oynarken tarayıcınızı kapatıp tekrardan açmanıza gerek kalmadan kolay bir şekilde oyununuzu oynayabilirsiniz. Microsoft Edge yeni verimlilik modu sayesinde oyununa girdiğiniz an tarayıcı kaynak bilgileri engellenir, oyundan çıkıldığı an tarayıcıdan kaynak bilgileri alınmaya devam edilir.

Microsoft Edge Xbox Cloud Gaming için yeni Clarity Boost özelliği eklenmiş ve bu özellik sayesinde oyunlar eskisinden daha net ve keskin bir hale dönüşmektedir. Aslında kısaca bir yükseltme yüklenmiştir. Bu özellik için Microsoft, 6 aydır test ve deneme aşamasında olduğunu dile getirmiştir. Görsel kalitenin yükseltilerek daha iyi bir hal almasını sağlar. Edge sayesinde Microsoft Solitaire gibi ücretsiz oynayabileceğiniz ve kısa sürede can sıkıntınızı giderebileceğiniz arcade oyunlarının yer aldığı bir oyun menüsü de gelmektedir.

  • Microsoft Edge ana sayfasında oyun haberleri, canlı yayınlar, XBOX içerikleri ve hızlı erişim için birçok oyun ana sayfası oluşturulmuştur. Bu özellikleri kullanmak istiyorsanız Microsoft Edge’nin 103 sürümünü indirmeniz yeterli olacaktır.

Microsoft Edge’nin yeni özellikleri birçok oyun severler tarafından beğenilmiştir. Microsoft Edge’nin yeni özelliklerini nasıl buldunuz yorumlar kısmında fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Bu özellik için bence çok bile kalındı edge yi hayata döndürecek daha çok yenilik yapılması gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu