Bitcoin Yatırımcısı MicroStrategy: BTC Fiyat Tahmini

MicroStrategy 1989 yılında kurulmuş yazılım firmalarından birisidir. MicroStrategy firması yaklaşık olarak Bitcoin’e 3.97 milyarlık yatırım yaptığı bilinmektedir. Bitcoin yatırımının savunucusu olarak bilinen MicroStrategy firmasında gerçekleşen en son haberleri ve açıklamaları sizler için yazımızda ele aldık. Bitcoin’e en büyük yatırımı yapan MicroStrategy firması tokenin fiyatının düşmesi durumunda 205 milyon dolarlık kredi için dijital varlık eklemesi yapacağını dile getirdi. MicroStrategy CEO’su olan Micheal Saylor sosyal medya platformunda ve yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i desteklemektedir. 13 Haziran da piyasalar sert düşüş yaşarken Bitcoin Güveniyoruz adlı bir tweet paylaştı.

  • MicroStrategy firması Bitcoin piyasasını desteklemeye devam etse de 13 Haziran tarihinden itibaren hisse senetleri %25 düşüş yaşadı.

MicroStrategy Bitcoin Sayısı

Celsius para çekemlerini dondurması ve TERRA tokenin çökmesiyle birlikte birçok yatırımcı endişelenmiştir. Bitcoin’in en büyük destekçisi MicroStrategy firmasının açıklamaları ise birçok kişi tarafından merak edilmektedir. MicroStrategy firmasının CEO’su olan Micheal Saylor kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşün ardından Bitcoin güveniyoruz adlı tweeti umut ışığı olmuştur. MicroStrategy firması elindeki Bitcoin’lerin satılmadığı ve firmanın 713 milyon dolar kaybının olduğu bilinmektedir. MicroStrategy firmasını Bitcoin’in 21 bin dolar seviyelerine düşmesiyle birlikte marj çağrısı ile karşı karşıya kalmıştır.

  • MicroStrategy firmasının başkanı Phong Le Mayıs ayının başlarında yaptığı açıklamada Bitcoin’in marj çağrısından önce 21.000 dolar seviyelerine ya da yarıya indirilmesi gerektiğini söylemiştir. Ardından açıklamasında Bitcoin %50 seviyelerine ulaşmadan teminat paketine daha fazla Bitcoin katkısında bulunabilinir ifadelerine yer vermişti. 13 Haziran tarihinde sert düşüş yaşayan Bitcoin 21.000 dolar seviyelerine ulaşmıştır. MicroStrategy firmasını her biri 30.700 dolar olacak şekilde yaklaşık olarak 129.218 Bitcoin’i vardır.

MicroStrategy firmasının kripto borsası FTX’te hisselerinin %1 seviyesinde düştüğü açıklandı. Şirketin yaklaşık piyasa karşılığı 1,7 milyar dolar seviyelerinde görülmektedir.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr