Modem power ışığı yanıp sönüyor ve modemin bütün ışıkları yanıp sönüyor, sebebini sizlerle paylaşıyoruz. Türk Telekom modemde sadece power ışığı yanıyor, sorun çözümünü inceleyelim.

Genellikle elektrik gitmesi sonrası oluşan problemlerden biridir. Elektrikler geldikten sonra modem cihazınızın power ışığının yanıp sönmesi veya hiç yanmaması gibi bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz.

Modem power ışığının veya ışıklarının yanıp sönmesinin sebebi internet ışığının bir diğer ismiyle DSL ışığının yanıp sönmesinden kaynaklanıyor olabilir. DSL yani internet ışığının yanıp sönmesi veya hiç yanmaması genellikle donanımdan kaynaklanan bir problem olurken bazen yazılımdan veya cihazınızın bozulmuş olmasından kaynaklanıyor olabilir.

 • Cihazınızın bağlı olduğu bir telefon kablonuz var ise bu kabloda kopma, ezilme gibi benzeri durumlarında sinyal sunucuya düzgün bir şekilde ulaşamadığı için modeminizin ışıklarında yanıp sönme gibi durumlar meydana gelebilir. Böyle bir durumda ilk olarak cihazınızda giden kabloları kontrol etmeniz ve kopma veya ezilme varsa yeni bir kablo temin etmeniz gerekebilir.

Türk Telekom Modem Power Işığı Kırmızı Yanıp Sönüyor

Türk telekom modem power işığı kırmızı yanıp sönüyor

Eğer ki yaşadığınız bölgede bir alt yapı çalışması yapılıyor ise Türk Telekom power ışığınız kırmızı yanıp sönebilir. Böyle bir çalışma olup olmadığını öğrenmek için Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni yani 444 1 444 arayarak bu durumu teyit edebilirsiniz. Herhangi bir alt yapı çalışması olmadığı bilgisine ulaştıysanız ve power ışığınız kırmızı yanıp sönmeye devam ediyorsa sorun kablolardaki temassızlıktan kaynaklanıyor olabilir.

 • Dışarıdan yaptığınız kablo kontrolünde herhangi bir kopma veya ezilme durumu yok ise problem kablo içinden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz ise Türk Telekom teknik servisinden yardım almak olacaktır.
 • Yapılan yeni modem türlerinde bu tarz problemler ile sık karşılaşılmaktadır. Eğer probleminiz çözüm önerilerine rağmen devam ediyorsa Müşteri Hizmetleri’ni arayarak sorundan bahsedip yeni bir modem talebinde bulunabilirsiniz.

ZyXEL Modem Power Işığı Yanıp Sönüyor

Zyxel modem power işığı yanıp sönüyor

ZyXEL modem fiber ve hiper uyumlu modem üzerinden 100 mbit’e kadar çıkarak internet bağlantısı sağlayabilen VDSL modemlerdir. Geçmiş yıllarda kampanya kapsamı içerisinde ve TTNET yeni dönemde ücretli ya da ücretsiz olarak Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından internet kullanıcılarına sunulan modemlerdir. Bu modemin tak ve çalıştır özelliği ile modeminizi otomatik bir şekilde kolayca kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer ki kurulumunuz otomatik olarak sağlanmadıysa bunu kendiniz manuel bir şekilde kurulum yaparak da bağlanabilirsiniz.

ZyXEL modemler sürekli olarak yenilenen ve değişen teknoloji yapısına göre uyum sağlayarak çalışabilmektedir fakat bazı durumlarda bu modemlerin yazılımının güncellenmediği zamanlar da yaşanabilmektedir. Yazılım güncellenememe gibi durumlarda modemin özellikleri devre dışı kalarak çalışmamaktadır. Modem yazılımının güncel olmadığı ve özelliklerinin devre dışı kalmasıyla beraber ZyXEL modem power ışığınız yanıp sönebilir. Yazılımın güncel olmadığı bu durumda aşağıdaki linklerden yazılımı güncelleyerek modeminizin power ışığının yanıp sönme problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Cihazını kurmak için burada linkine tıklamanız gerekir.
 • Cihazının güncel yazılımını kontrol etmek için burada linkine tıklamanız gerekir.

Daha fazla ilgili içerik;


Bilgisayar power ışığı yanıp sönüyor

Bilgisayar power ışığı yanıp sönüyor, eğer laptop power ışığınız yanıp sönüyor ve laptopunuz açılmıyor ise bunun sebebi bir ya da birkaç problem olabilir. Fakat power ışığınızın yanıp sönmesinin başlıca nedenlerinden biri laptopunuzda oluşmuş olabilecek bir ekran kartı veya ana kart arızasının habercisi olabilir. İzleyebileceğiniz birkaç çözüm adımını sizlerle aşağıda paylaştık;

 • Öncelikle laptopunuzun arka tarafında bulunan vidaları uygun bir tornavida yardımı ile sökerek arkasını açınız.
 • İçerisinde bulunan bataryayı çıkartarak ana karta herhangi bir statik elektrik geçmesinin önünü kesiniz.
 • Daha sonra laptop fanlarını ve ekran pinini kontrol ederek çalışma durumlarını inceleyip bataryayı tekrardan eski yerine takınız.
 • Bu işlemden sonra laptopunuzu kapatıp tekrardan açmayı deneyiniz.
 • Bilgisayarınız hala açılmıyor ise son olarak açma kapama tuşuna uzunca basarak açmayı yeniden deneyebilirsiniz.
 • Bir başka çözüm önerisi olarak ise bilgisayarınızın bios pilini değiştirmekte işe yarayabilir.
 • Bilgisayarınızdaki Ram ve Hdd’yi sökerek yeniden takıp laptopunuzu tekrar başlatmayı deneyebilirsiniz.
 • Eğer hala bir dönüt alamıyor iseniz teknik servis tarafından yardım almanız en sağlıklı çözüm olacaktır.

/ 5.

Share.

1 Comment

 1. Vodafone modemini kullanıyorum. Bu kadar rezaletlik görmedim asla yapamıyorum. Modem sürekli donuyor ışık yanıp sönüyor ne yapıcam bennnnn

Leave A Reply