Müze Kart Nasıl Alınır – Nereden Başvuru Yapabilirim?

Ülkemizde müzeleri gezmek ve dolaşmak için fırsatlar sunan müze kartınızı kolayca çıkartabilirsiniz. Peki müze kart nasıl alınır?

Coğrafi olarak zenginliklerle dolu olan ülkemizde birçok farklı yer müze bulunmaktadır. Topkapı sarayı, göreme açık hava müzesi, karanlık kilise müzesi gibi birçok farklı müzemiz vardır. Bu müzeleri gezmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bir çok avantaj sunan müze kart çıkmıştır. Bu müze kart sayesinde bir defa 60 TL ücret ödeyerek bir sene dilediğiniz müzeyi gezebilirsiniz. Müze kart almak için başvuru kanalları;

  • İnternet sitesi,
  • Gezdiğiniz müzelerde satış noktaları

İnternet sitesi üzerinden müze kart sahibi olmak için linke tıklamanız gerekir. Linke tıkladıktan sonra dilediğiniz müze kart çeşitlerinden birini seçin ve satın al seçeneğine dokunun. Kart sahibi hakkında bilgileri ve fotoğrafı yükledikten sonra kolayca müze kart sahibi olabilirsiniz.

Müze Kart Nasıl Alınır Kaç Para

Müze kart nasıl alınır kaç para

Müze kart satın almak isteyen binlerce kişi vardır. Müze kart çeşitlerine ve fırsatlarına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Müze kart çeşitlerine ve ödemeniz gereken fiyat listesine gelin birlikte bakalım. Ücretsiz müze kart başvuruları için linke tıklamanız yeterlidir.

Müze Kart; Bu kartı 60 TL ücret ödeyerek satın alabilirsiniz. Bir sene boyunca başka bir ücret ödemeden tüm müzeleri gezebilir hatta gezdiğiniz müzeyi tekrar gezebilirsiniz. Ancak gezilen müzeyi bir yıl içinde iki kere gezme hakkınız olduğunu unutmayınız.

Müze Kart +; Müze kart + ücreti 95 TL olarak belirlenmiştir. Bu kart ilk ve orta okul öğretmenleri tarafından kullanılır ayrıca sınırsız müzelere giriş hakkı tanınmaktadır.

Müze kartına sahip olmak için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir. Dilerseniz internet üzerinden kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.

18 Yaş Altı Müze Kart Nasıl Alınır

Ülkemizde bulunan bütün müzeleri gezmek için müze kart sahibi olmanız gerekir. Böylece fırsatlardan yararlanarak ülkemizde yer alan tüm müzelere gitme şansınız olur. Eğer 18 yaş altındaysanız ve müze kart sahibi nasıl olacağınızı bilmiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz.

18 yaşından küçük bireyler müze kart sahibi olabilirler. Tek yapılması gereken müze kart internet sitesine giderek kimlik bilgilerinin girilmesidir. 18 yaşından küçük olan kişiler 60 TL ücret ödeyerek müze karta sahip olabilirler.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr