Narsiste verilecek en büyük ceza, narsiste verilecek en büyük ceza sizin üzerinizden kendisini gerçekleştirmesine izin vermemek olmalıdır. Bir narsist ile karşı karşıyaysanız onu alt etmek için onun gibi düşünmelisiniz. İnsancıl bir yaklaşımla narsist kişilik bozukluğu olan biriyle anlaşmak pek mümkün değil. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Narsist birine verilebilecek en büyük ceza onu kendi silahıyla vurmaktır. Onunla ne kadar çok tartışırsanız onun için o kadar iyi demektir. Siz bunu yapmaktan kaçınmalı ve sakin kalmayı tercih etmelisiniz.

Sizin sakinliğiniz adım adım onu çileden çıkaracaktır. Kendi kendine bir ceza vermesi için yapabileceğiniz en iyi şey onu sessizlikle sınamaktır. Onu umursamazsanız açığını yakalarsınız. 

Narsist Ne Zaman Saygı Duyar?

Narsiste Verilecek En Büyük Ceza

Narsist kimse ancak kurban olan taraf kendisi olursa saygı duymaya başlar. İki narsist kişilik bozukluğu olan kimseyi yan yana koyduğunuz zaman birbirleri ile anlaşmaları çok ama çok düşük bir ihtimaldir.

Narsist kişilik bozukluğu olan bir kimsenin size saygı duymasını istiyorsanız onun etkisi altında kalmadığınızı ona gösterin. Bunun birçok yolu olabilir ancak en etkili olanı onun davranışlarını anlamlandırmayı bırakarak onu önemsemediğinizi hissettirmenizdir.

Narsisti Umursamamak

Narsisti Umursamamak

Narsisti umursamamak narsist kişilik bozukluğu olan birinin etkisinden kurtulduğunuzu anlamasına neden olur. Mantıklı bir açıklamayla narsist bir kimse başka birini etkisi altına aldıysa sürekli olarak etkiyi devam ettirecek şeyler yapar.

Narsist kişilik bozukluğu olan kimsenin etki altına aldığı kişinin etkilenmediğini anladığı an ise kelimenin tam anlamı ile çıldırdığı an da olabilir. Narsist bir kimseyi umursamamak onun etkisi altında kalmadığınızı göstermenin en kolay yoludur. Sonuç mu, kısa bir süre sonra etkisinin kırıldığını anlayarak paniğe kapılacaktır.

Bir Narsistin Sonu

Bir Narsistin Sonu

Bir Narsistin sonu ne olur diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Narsist bir kimse kurbanının acılarından zevk alır. Onun açıları ve kendini kötü hissetmesi aslında narsist kimse için övünç gibidir. Bu noktada narsist bir kimsenin sonunu getirecek olan tek bir şey vardır ki o da kurbanının ondan kurtulmasıdır.

Kurbanın kendine değer vererek sağlıklı bir hayat sürmeye kalkması ve narsist kişilik bozukluğu olan kimseyi artık umursamaması narsist bir kimsenin sonunu getirecek yegane eylem olabilir.

Narsist kimden korkar?

Narsist kimseler etki altına alamadıkları kimselerden korkarlar. Bunun yanı sıra sürekli olarak kusurlarını yüzlerine vuran insanlardan da çekinirler.

Narsist nasıl sinir edilir?

Narsist kişilik bozukluğu olan birini rahatsız etmek istiyorsanız ona etkisi altında kalmadığını gösterin. Onunla ilgilenmeyin ve mutlu olduğunuzu da göstermekten kaçınmayın.

Eşim Narsist Ne Yapmalıyım