Nasıl ateşim çıkar sorusu özellikle öğrenciler arasında yaygın bir araştırma konusu olarak bilinmektedir. Öğrenciler çeşitli sebepler dolayısıyla bu gibi konularda araştırmalar yapsalar da, herhangi birinin sağlığını bozmak için yöntemler izlemesi kesinlikle doğru değildir.

Evde Ateşimi Nasıl Çıkarırım?

Evde ateşimi nasıl çıkarırım hakkında yapılan araştırmalar internette oldukça popülerdir. Ancak bu noktada bu araştırmanın mantıklı olmadığını dile getirmek gerekir.

Bir kişinin ateşinin çıkması vücut ısısının olması gereken seviyeden çok daha yüksek olması anlamına gelir. Buna bağlı olarak vücut bazı tepkiler verir ve kişiler kendilerini hasta hissetmeye başlar. Bu noktada ateşi çıkan insanların ortak özellikleri üşümeleri ve yüzlerinde meydana gelen, ateş kaynaklı kızarıklıktır.

Pek çok öğrenci sorumluluklarından kaçmak için ateşini nasıl çıkaracağına dair araştırmalar yapar. Örneğin okulda bir sınav ya da sunum varsa ve siz buna hazır olmadığınızı düşünüyorsanız yaptığınız bu araştırma ile okuldan kaçabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu düşünce kısmen doğru olsa da, hem öğretmenlerinizin güveni kırılacak hem de aileniz sizler için üzülecektir. Bu gibi bir durumda durumu ailenize izah edebilir, sağlık ocağından rapor alarak, bir müddet dinlenmek istediğinizi dile getirebilirsiniz.

  • Spor yapıp terleme sonrasında çok soğuk su içmek.
  • Terleme sonrasında çok sayıda kırmızı acı biber yemek.
  • Sıcak su torbaları ile özellikle baş bölgesine kompres yapmak.
  • Sıcak suyla yapılan banyo sonrasında çok soğuk ortama maruz kalmak.

Ateş Çıkaran Karışım

Ateş Çıkaran Karışım

Ateş çıkaran karışım hakkında yazılan pek çok olsa da, hiç kimse sağlığına kötü gelecek bir şeyi bile isteye kullanmamalıdır. Bunun yerine bir süre boyunca sıcak su ile banyo yaptıktan sonra yanaklarınıza allık gibi renklendirici sürerek, ateşiniz var imajı yaratabilirsiniz.

  • Sıcak su içine zerdeçal ufalayarak yaptığınız karışımı içmek ateşinizi yükseltecektir.

Tebeşir Tozu Olmadan Nasıl Ateş Çıkarır?

Tebeşir tozu olmadan nasıl ateş çıkarır sorusuna verilebilecek çeşitli yanıtlar bulunmaktadır. Bu yanıtlardan ilki hava geçişlerinde insanların kolaylıkla hasta olabildiğidir. Bunun yanı sıra banyo yaptıktan hemen sonra dışarı çıkarak, soğuk havada kalmanızda kendinizi hasta ve rahatsız hissetmenize neden olabilir.


SONUÇ: Ateşinizin çıkması için hava değişimlerinde üşütebilir ya da yüz boyası ile ateşiniz yükselmiş imajı verebilirsiniz.


Tebeşir ile Ateş Nasıl Yükselir?

Tebeşir tozu yabancı madde olduğu için vücuda girdiğinde vücut kendini korumak için antikor miktarını arttırır ve bu da ateşin yükselmesine neden olur. 

Yüksek Ateş Kaç Derecedir?

37.2 derecenin üstünde olan ateşler, yüksek ateş kabul edilmektedir.

Sabah İşe Gitmemek İçin Yalanlar, En Etkili Bahaneler

İşe Gitmeme Bahaneleri (İşe Gitmemek İçin Bahaneler)

Biriyle Buluşmamak İçin Bahaneler