Son zamanlarda iş için ne üretebilirim sorusunun yanıtını merak eden birçok kişi var. En karlı 15 iş fikri ve üretim önerisiyle karşınızdayız.

Üretim yaparak para kazanmak ister misiniz? Kendi fabrikanızı ve üretim imalathanenizi kurarak zengin olabilirsiniz. Kıyafetten teknolojik ürünlere kadar üretim yapabileceğiniz konuları ele aldık. Bedava para kazanma yolları arasında yer alan üretim sayesinde yüksek kazançlar sizleri bekliyor. Ülkemizde ve dünyada birçok kişinin talep ettiği ve üretimi az olan ürün listesinden birini tercih ederek zengin olmaya var mısınız? Cevabınız evetse gelin birlikte bakalım.

İç Çamaşırı Üretimi

İç Çamaşırı Üretimi

Tekstil sektörüne olan ilgi giderek artmaya başladı. Ne üretebilirim sorusunun cevapları arasında yer alır. Talep gücü fazla olan tekstil sektöründe iç çamaşırı üretimi yapabilirsiniz. Para kazanma yöntemlerinden biri olan iç çamaşırı üretimi sayesinde yüksek kazanç elde edersiniz. Farklı ve yaratıcı tarzlarda kaliteli kumaşlardan elde edilen iç çamaşırları birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Markanızı kurarak fark yaratabilirsiniz. Hem üretim hem de satışını e-ticaret platformunda gerçekleştirerek karınıza kar katabilirsiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 1 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %60

Çocuk Oyuncakları Üretimi

Dünya üzerinde birçok çocuk oyuncaklara sahip olmak ister. Hem öğretici hem de eğlendirici oyuncak üretimi yapabilirsiniz. Pazar potansiyeli oldukça geniştir. İmalat sektörüne giriş yapmak istiyorsanız ne üretebilirim sorusunun yanıtı en karlı işlerden biridir. Oyuncak sektörüne giriş yaptıktan sonra kendinizi tanıtmayı başarın. 6 ay içerisinde harcadığınız sermayeyi karşılayacaksınız. Online girişim yaparak ya da sadece üretimle para kazanmaya başlayın.

 • Gerekli Sermaye; En az 600 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %50

Mobilya Üretimi

Mobilya üretimiyle ilgilenerek kar elde edebilirsiniz. Ancak mobilya sektörüne giriş yapmak için sermayenizin yüksek olması gerekir. Dükkan, çalışan ve malzemelerin parası diğer sektörlere göre daha pahalıdır. Ancak buna göre getirisi de en yüksek işlerden biridir. Kaliteli ve modern tarzda üretilen mobilyalar sayesinde zengin olabilirsiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 3 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %70

Baskılı Ürün Üretimi

Baskılı ürünler son zamanlarda en çok satışa sunulan ürün kategorisinde yer almaya başladı. Kupadan tişörte kadar birçok üründe baskı kullanabilirsiniz. Baskıların kaliteli olması hızlı bir şekilde tanınmanıza ve müşteri potansiyelinizi artmaya yardımcı olacaktır. Düşük sermaye ile yüksek kazanç sağlayabileceğiniz bir iş modelidir.

 • Gerekli Sermaye; En az 700 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %40

Takı Üretimi

Takı Üretimi

Kadınlar için olmazsa olmaz aksesuar kategorisinde yer alır. Boncuklu kolyelerden gümüş ürünlere kadar birçok alanda üretim yapabilirsiniz. Doğal taşlara sahip takılar, altın ve çelik kolyeler trendlerde yer almaya devam ediyor. Her bütçeye göre takı üreterek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Takı üretiminden para kazanmak istiyorsanız ürünlerinizin kaliteli olması şarttır.

 • Gerekli Sermaye; En az 100 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %30

Hediyelik Kutu Üretimi

Hediyelik Kutu Üretimi

Düşük sermaye ile üretim yapabileceğiniz bir diğer iş ise hediye kutularıdır. Hediye kutuları önemli günlerin olmazsa olmazlarından biri olmaya başladı. Kutuların içerisine müşterinin isteğine göre ürünler yerleştirerek satışa sunabilirsiniz. Kupa, kahve ve çiçeklerle hazırlanmış kutuların yanı sıra, mum, defter ve aksesuarlardan oluşan bir hediye kutusu oluşturabilirsiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 100 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %45

Cep Telefonu Kılıfı

Cep telefon kılıfı ülkemizde en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer almaya başladı. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada farklı ve kaliteli cep telefon kılıfının satışı gerçekleşiyor. Az sermaye ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Sosyal medya ve e-ticaret platformu üzerinden yüksek gelir elde etmek için cep telefonu kılıfı satışı gerçekleştirin.

 • Gerekli Sermaye; En az 50 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %55

Ayakkabı Üretimi

Ayakkabı üretiminin potansiyeli oldukça yüksek iş modelleri arasında yer alır. Yüksek sermaye ile girebileceğiniz iş modelinde yüksek kar elde etme şansınız vardır. Topuklu ayakkabıdan kar botlarına kadar birçok konuda üretim sağlayabilirsiniz. Dilerseniz kendi markanızı kurarak ayakkabılarınızı satışa sunabilirsiniz. Yüksek sermaye gerekse de yüksek getiri sunan iş modeli.

 • Gerekli Sermaye; En az 5 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %60

Çimento Üretimi

Çimento Üretimi

Potansiyeli yüksek olan iş modelleri arasında yerini alıyor. Giriş sermayesi yüksek olan bu iş modelinde hem dünyada hem de ülkemizde para kazanabilirsiniz. En yüksek getirisi olan çimento sektörü asla bitmez. Bitmeyecek bir sektörün içerisinde yer almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. İnşaat sektöründe yapacağınız her üretim sizi başarıya götürecektir.

 • Gerekli Sermaye; En az 30 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %70

Boya Üretimi

Boya üreterek ülkemizin en zengin insanlarından biri olabilirsiniz. Ancak boya sektöründe birçok farklı rekabetin olduğunu unutmayın. Rekabet fazla olduğu gibi elde edeceğiniz kar marjı da düşük olacaktır. Kendinizi tanıttıktan ve rekabeti kazandıktan sonra yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Ancak bu durum göründüğü gibi kolay olmaz.

 • Gerekli Sermaye; En az 3 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %40

İlaç Üretimi

Dünyanın en büyük sektörleri arasında ilaç yerini alır. İlaç sektörüne giriş yapmanız biraz zor ve yorucu bir iş olabilir. Yüksek sermayeyle ne üretebilirim diyorsanız kesinlikle ilaç yanıtını verebiliriz. Eğer bu alana giriş yapmak istiyorsanız yüksek oranda sermayenizin olması gerekir. Aksi halde ilaç sektöründe yer alamazsınız. Hem büyük sorumluluk isteyen hem de getirisi yüksek bu sektöre giriş yaptığınız andan itibaren yüksek kazançlar sizi bekliyor.

 • Gerekli Sermaye; En az 50 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %80

Kozmetik Üretimi

Kozmetik Üretimi

Rekabet oranı yüksek olan sektörler arasında yer alsa da asla bitmeyecek ve yüksek kazanç elde edebileceğiniz bir alandır. İnsanlar kozmetik ürünlerine karşı olan ilgisi her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Kozmetik ürünlerinin üretimi ve markalaşma sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz yeterli. Kaliteli ürün ve tanıtım ile zengin olabilirsiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 10 milyon TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %60

Mum Ve Sabun Üretimi

Düşük sermaye sayesinde yapabileceğiniz bir diğer iş modelleri arasında yer alır. Son zamanlarda dekoratif ürünlerden biri olan mum ve sabuna olan ilgi giderek artmaya başladı. Ne üretebilirim sorusuna hem sermayesi düşük hem de elde edeceğiniz kazanç yüksek olacağı için mum ve sabun olarak yanıt verebiliriz.. Rekabeti yüksek olsa da düğünlerde, ev dekorasyonlarında ve özel günlerde tercih edilecek ürünler arasında yer alır. Hem üretip hem de satışa sunabilirsiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 50 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %30

Çömlek Üretimi

Çömlek Üretimi

Geçmiş yıllardan beri binlerce kişi tarafından tercih edilir. Vazo, süs eşyası ya da aksesuar yaparak satışa sunabilirsiniz. Fırın ve alet kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız yeterlidir. Düşük sermaye ve yüksek rekabeti olan bu iş modelinde kendinize ait ufak bir dükkan açabilirsiniz. Nostaljiyi seven insanlarla buluşarak kazanç elde edersiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 200 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %40

Evcil Hayvan Malzemelerin Üretimi

Evcil Hayvan Malzemelerin Üretimi

Evcil hayvanlara ait ürün yapımı son zamanlarda talebi fazla olan sektörler arasında yer almaya başladı. Evcil hayvanlar için oyuncak, tasma, kafes ya da kıyafet üretimi yapabilirsiniz. Hem evcil hayvanları mutlu edebilir hem de bu iş sayesinde kazanç sağlayabilirsiniz. Her türden hayvana yapacağınız bu malzemeler sayesinde zengin olabilirsiniz. Ayrıca üretim işleminden sonra sosyal medya üzerinden ya da e-ticaret platformu ile satışa sunabilirsiniz.

 • Gerekli Sermaye; En az 600 bin TL
 • Aylık Yüzdelik Kazanç; %45

Ne üretebilirim konusu hakkında kafanızda oluşan soru ve görüşler varsa lütfen yorum bölümüne yazarak bizlere ulaştırın.