Kalbinizi Yumuşatacak Netflix Aşk Filmleri

Aşk filmleri kelimenin tam anlamı ile sevenlerinin asla bırakamadığı bir bağımlılıktır. Drama, mutluluk, seks, ihanet ve çok daha fazlasını bir aşk filminde bir arada bulabilirsiniz. Bir an sizi güldüren diğer bir an ağlatan tarzdan Netflix aşk filmlerini de unutmayalım.

Dünya genelinde bir izleyici kitlesi olan Netflix’de yayınlandığı aşk filmleri ile baştan aşağı izleyenlerini kendine bağlıyor. Bu yazımızda ise kalbinizi yumuşatacak, izleyince kendinizi tam bir aşk perisi gibi hissedeceğiniz Netflix yapımlarını derledik.

Dünyanın birçok farklı yerinde çekilen aşk filmlerine bir de Netflix derlemeleri arasında bakın. Mutlaka izlemedikleriniz olacaktır. Netflix aşk filmleri 2022 ile hazırsanız sırada romantizm var.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Öldür beni sevgilim

Para aşkı öldürebilir mi? Öldür Beni Sevgilim (IMDB: 4.4)

Bu yapım tam anlamı ile birden elde edilen paranın insanda ne gibi hırslar uyandırabileceğini konu alıyor. Üstelik bu durum çiftler arasında bile yaşanabilir. Filmimizin başrolünde Murat Boz oynuyor.

Para sıkıntısı çekerken bir gün oynadıkları bir milli piyango bileti tutan çift aniden milyarder olur. Kazandıkları büyük paranın farkında olan çiftin arkadaşları tarafından doldurularak birbirlerine olan güvenlerini kaybetmelerini konu alan yapımda gülecek ve daha fazla güleceksiniz.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Mutluluk zamanı

Toplanın! Kiralık Aşk başrolleri film çekmişler. Mutluluk Zamanı (IMDB: 5.9)

Mutluluk Zamanı, heykeltıraş olan bir kadın ile bir şirket sahibi olan adamın aralarındaki çekimi konu alıyor. Herkes ilgiyi sever.

Sürekli ilgi ile büyüyenler ise ilgisizliği tercih edebilirler. Tam da bu noktada yakışıklı şirket sahibimiz kendisi ile ilgilenmiyor gibi görünen bir kadın ile tanışır. Şimdilik tek istediği kadının dikkatini çekmektir. Olaylar akabinde gelişir.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Isn’t it romantic

Romantizmden tiksinen bir kadının kendini bir romantik komedinin içinde bulduğunu düşünün. Daha çok trajikomik. Isn’t It Romantic (IMDB: 5.4)

İş hayatına atılmış, sürekli çalışan bir mimarın en büyük nefreti romantik komedileredir. Kendisi romantizmden hiç hoşlanmaz. Sade ve sakin bir hayat sürerken birden bir kaza geçirir.

Netflix sürükleyici filmler arasında yer alan bu romantik komedide işler hiçbir zaman yolunda gitmez. Kazadan sonra ise etrafındaki tüm dünyanın tamamen bir romantik komedi ile şekillendiğini görür. İmdat!

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Kadın aklı erkek aklı

Aşkı bulmak için tavsiye almayı kabul eder misiniz? Kadın Aklı Erkek Aklı (IMDB: 6.4)

Kadın Aklı Erkek Aklı 2009 yılında yayınlanmış olan 18 yaş üzeri bir romantik komedi. Filmin konusu ise iş hayatında başarılı olan bekar bir kadının yakın arkadaşı olan bir erkekten aşkı bulmak için akıl almasını işliyor.

Başta saçma görünse de aldığı akıllar onu sonunda olumlu bir yöne doğru götürmeye başlamıştır. Peki bir erkeği tavlamak için gerçekten erkek aklından faydalanmak gerekir mi? 

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Gizemli cinayet

Monotonlaşan bir evliliği kurtarmak için çıkılan bir tatilde aksilikler peşlerini bırakmadı. Gizemli Cinayet (IMDB: 6.0)

Gizemli Cinayet, evli bir çiftin artık evliliklerindeki heyecanı kaybetmeleri üzerine yaşadıkları sorunları aşmak için bir tatile çıkmalarını konu alıyor. Filmin başrollerinde Adam Sandler ve Jennifer Aniston bulunuyor. Luke Evans da bonus karakter.

İlişkilerini kurtarmaya çalışan ailede erkeğin mesleği polisliktir. Çıktıkları tatilde katıldıkları bir partide partinin sahibi olan milyoner adam cinayete kurban gidiyor. İşler gittikçe karmaşıklaşırken evliliklerini kurtarmak için son girişimleri de hayal olmaya başlar.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
The princess switch

İki farklı insan birbirine çok benzerse yaşanacak karmaşayı hayal dahi edemeyeceğiniz sorunlar ortaya çıkabilir. The Princess Switch (IMDB: 6.0)

The Princess Switch bir prenses ile bir pastacı kızın birbirlerine çok benzemeleri sonrasında birbirlerinin yerine geçmelerini konu alıyor. Biraz banel gelebilir ama yapım izlemeye başlayınca gerçekten sarıyor.

Romantik komedi kategorisinde yer alan bu yapımda iki kadının yer değiştirmesi sonrasında yaşanacaklar ise eminiz ki sizin de aklınızın ucundan geçmez. Ne derler bilirsiniz. “İnsanlar çift yaratılmıştır.”

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Zamanda aşk

Zamanda yolculuk edebilseydiniz mutsuz anılarınızdan kurtulur muydunuz? Zamanda Aşk (IMDB: 7.8)

Zamanda Aşk filmi kelimenin tam anlamı ile fantastik ama bir o kadar da romantik bir yapım. Zamanda yolculuk edebilen bir adam bir gün bir kadına aşık olur. Bu sırada geçmişindeki kötü anılarından kurtulmaya karar verir ama geçmiş sandığı gibi kolayca peşini bırakmaz.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Ölümsüz aşk

Hiç yaşlanmadığınızı düşünün. Sizce bu sizi mutlu eder miydi? Ölümsüz Aşk (IMDB: 7.2)

Ölümsüz Aşk, Adaline’in hiç yaşlanmamasına neden olacak bir kaza geçirmesi sonrasında aşık olmasını konu alıyor. 

Kendisi üzerinden deneyler yapılmasını istemeyen Adaline insanlardan kaçarak kendine uzakta bir yaşam kurmaya çalışır. Ta ki aşk kapısını çalana kadar. Romantik komedi severler bu yapımı kaçırmasın.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Love, rosie

İki yakın arkadaş yıllar sonra karşılaşırlar. Love, Rosie (IMDB: 7.1)

Rosie ile Alex bebekliklerinden beri arkadaşlardır. Ancak ergenlik yıllarında birbirleri ile yaşadıkları bazı olumsuz deneyimlerden sonra koparlar.

Tekrar karşılaştıklarında ise başlarından birçok hayat deneyimi geçmiştir. Başarısız evlilikler de bunlardan biri. Sonrasında ise romantizm tekrar alevlenmeye başlar. Arkadaşlıktan bir adım ötesi onlar için kaçınılmaz görünüyor.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Always be my maybe

Bir kadının nişanlısı tarafından terk edildiğinde neler yapabileceğini tahmin edemezsiniz. Always Be My Maybe (IMDB: 6.8)

Çocukluk arkadaşı ile yıllar sonra evlenmenin eşiğindeyken tanışan bir kadın nişanlısı tarafından terk edilir. Hayatında hiçbir şeyin yolunda gitmediğini inandığı bir anda her şey değişir. Çocukluk arkadaşı onun için umut, aşk ve romantizm olur. Yemekler, müzikler ve romantizm bir arada.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Emma

İnsanların hayatına burnunuzu sokmamanız gerektiğini hatırlatan bir film: Emma (IMDB: 6.7)

Emma gerçekten babası ile yaşadığı hayattan memnun ve sevdikleri olan bir kızdır. Bir kusuru vardır ki o da başkalarının hayatlarına burnunu sokar. Özellikle sevdiklerinin.

İşler istediği gibi gitmez çünkü arkadaşına ayarlamak istediği adamla işler hiç de yolunda gitmez. Gerçekten sürükleyici ve bağlayan bir romantizm izleyeceksiniz.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Romantik serseriler

Aksiyon ve romantizm bir arada: Romantik Serseriler (IMDB: 6.5)

Kovalamaca ve koşturmaca sevenler buraya toplansın. Hem romantik hem de kovalamacalı bir yapım ile karşınızdayız. Aksiyon ve romantizmi bir arada sevenler hemen konuya atlasın.

Danny bir çantayı başka bir çanta ile fark ettirmeden takas etmelidir. Bunu yaparken tanıştığı kız ile yanlış bir şey yaparak çantayı yanlış kişi ile değiştirirler. Tam da bu noktada işler sarpa sarar. Artık mesele hayat memat meselesi haline gelir.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Love hard

Aşkı yakalamakta zorlananlar için: Love Hard (IMDB: 6.3)

Natalie aşk konusunda yüzü gülmeyenlerden. Hayatı boyunca aradığı aşkı hiç bulamamış. Bunun için de bir adım atarak biriyle tanışmaya karar verir. Online bir uygulama kullanarak tanışmaya gittiği kişi ise sandığı kişi değildir. İşler sarpa sarmadan önce mısırlarınızı hazırlayın.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Sevdiğim tüm erkeklere

Bir gün yazdığınız mektuplar ulaşmaması gereken sahiplerine ulaşırsa ne olur? Sevdiğim Tüm Erkeklere (IMDB: 7.0)

Lara bu zamana kadar aşık olduğu tüm adamlara birer mektup yazmıştır. Mektupları vermek gibi bir niyeti hiçbir zaman olmamıştır. Fakat bu mektuplar bilinmeyen biri tarafından sahiplerine ulaştırılır. İşler çoktan karmaşık bir hal almıştır. Mektupların yazıldıkları kişilerin tepkileri ile hayat artık Lara için hiç de sandığı gibi olmayacaktır.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
İlk buluştuğumuzda

Aşk zamanda yolculuk yapmanıza izin verebilir. İlk Buluştuğumuzda (IMDB: 6.4)

Bir gün Noah arkadaşı olan ancak kendisine duygular beslediği kızın nişanında çok büyük bir dilek diler. Her şeyin onunla farklı olmasını dilemesi ile birlikte bulduğu bir fotoğrafın ona zamanda yolculuk yapma olanağı tanıması gerçekten olayları değiştirir.

Noah arkadaşını kendine aşık etmek için elinden geleni yapar. Komik, trajik ve çoğu zaman romantik olan bu yapım sizi güldürdüğü kadar mutlu da edecek.

Kalbinizi yumuşatacak netflix aşk filmleri
Irreplaceable you

Aşk bazen vazgeçmeyi gerektirir. Irreplaceable You (IMDB: 6.4)

Kadın ve erkek arasında çocukluklarından bu yana süregelen bir aşk vardır. Ancak kadın evlenmelerine ramak kala kanser olduğunu öğrenir. Bunu sevdiği adama söylemek yerine onu kendinden uzaklaştırarak ona yeni bir kız arkadaş aramaya başlar.

İzlerken tırnaklarınızı yiyebileceğiniz türden bir yapım. Sinirlenebilir, üzülebilirsiniz. En çok da dramadan romantizme akışı göreceksiniz.

Kaynakça; 1

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥