Netflix hesap ayarları hakkında bilgilendiriyoruz. Netflix ödeme bilgileri güncelleme Netflix ödeme bilgileri güncelleme işte detaylar.

Netflix hesap ayarları kısmından tüm hesap işlemleri yapılabilir. Netflix hesabınızla ilgili değiştirmek ya da güncellemek istediğiniz tüm adımları bu kısımdan kolayca yapabilirsiniz. Hesap sayfasına web sitesi üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Netflix Hesap Ayarları: Güvenlik, Gizlilik ve Ödeme Ayarı

Bu içeriğimizde merak edenler için hesap ayarları kısmından hangi işlemlerin düzenleyebileceğini kaleme aldık. E-posta, telefon numarası, banka-ödeme bilgileri ve benzeri en temel işlemlerinizi bile hesap ayarları kısmından yapmanız mümkündür. Adım adım işlemlerin detaylarını görüntülemek üzere içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz. İşte netflix hesap yönetimi ve ayar değiştirme detaylarının tümü sizlerle…

Netflix Ödeme Bilgileri Güncelleme

Netflix hesap ayarları değiştirme işlemlerinizi sadece birkaç dakikanızı ayırarak kolayca yapabilirsiniz. Netflix kullanıcılarının geneli özellikle de ödeme bilgilerini güncelleme konusunda destek talep ediyor. Şu adımları takip ederek Netflix ödeme bilgileri güncelleme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz;

  • Öncelikle netflix hesabınızda oturum açın.
  • Ardından karşınıza çıkan sayfadan ‘’ ödeme bilgilerini güncelle’’ kısmına tıklayın.
  • Bu adımdan uygulama sizi ödeme bilgilerinizi güncelleyeceğiniz web sitesine yönlendirecektir.
  • Sunulan ödeme seçeneklerinden birini seçebilir ya da mevcut kart bilgilerinizi bu sayfa üzerinden kolayca güncelleyebilirsiniz.

Hesap ayarları kısmından ödeme bilgilerinin yanı sıra pek çok bilgiyi güncellemeniz mümkündür. İsim, şifre, e-posta ya da telefon numarası gibi tüm temel bilgilerinizi buradan güvenle değiştirebilirsiniz.

Netflix Hesap Silme.
Netflix Hesap Silme.

Netflix Hesap Silme

Netflix hesap ayarları hakkında detayları aktardık. Bunun yanı sıra bazı üyeler ise doğrudan hesabının silinmesini ya da üyeliğinin durdurulmasını talep ediyor. Netflix hesap silme işlemleri doğrudan mümkün olmuyor.

Öncelikle hesabınızı iptal etmeniz gerekiyor. Üye olarak hesabınızı iptal ettikten sonra 10 ay kadar bir süre zarfında hesabınız kalıcı olarak siliniyor.  Hesabınızı iptal etmek için öncelikle netflix.com/cancelplan adresini ziyaret etmeniz ve işlemlerinizi tamamlamanız gerekiyor. Eğer iptal işleminden sonra hesabınızın çok daha kısa süre içerisinde tamamen silinmesini istiyorsanız da privacy@netflix.com adresine mail atmanız gerekiyor.

Burada dikkat etmeniz gereken şey ise iptal etmek istediğiniz hesapla ilişkili olan mail adresinizi kullanmaktır. Yani hesap silinmesi için mail atarken mevcut Netflix hesap mail adresinizi kullanmanız gerekiyor.