Netflix Party Nasıl Yapılır

Netflix Party nasıl yapılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Teleparty ile ortaklaşa Netflix filmi izleme nasıl yapılır ve önceden açılmış partiye katılma işte detaylar.

Pandemi süreci salgın küresel çapta yeni uygulamaları gün yüzüne çıkarırken bazıları çok beğenilmesine ve kullanılmasına neden oldu. Bunlardan biri de önceki adı Netflx Party olan şimdilerde Teleparty ile chorome eklentisi.

Goolge chorome kullanan kişiler yükledikleri Teleparty ekletisi ile arkadaş ve dostlarınızla sanal ortamlarda beraber dizi ve film izleme olanakları sağladı. Çalışma mantığı ise herkes kendi Netflix hesabı ile giriş yapması ve filmi seçtikten sonra indirilen eklentini tüm hesaplarda eş zamanlı olarak filmin başlatılması ile gerçekleştiriliyor. Youtube kanallarında olduğu gibi sohbet penceresi olan eklenti sayesinde aynı zaman sohbetle ederek filmi beraber izliyormuşsunuz izlenimi kazandırabiliyorsunuz.

Netflix Oscar Ödül Adayları

Teleparty İle ortaklaşa Netflix Filmi İzleme Nasıl Yapılır

Teleparty olarak ismi değişen ve geçmişte Netflix Party olarak adlandırılan bu uygulama nasıl uygulanıyor adım adım sizler için araştırdık.

  • Öncelikle eklentiyi indirin ve yükleyin. (buradan indirebilirsiniz)
  • Netflix uygulamanızı açın ve buradan seçtiğiniz bir filmi veya diziyi başlatın.
  • Teleparty eklentisini açtıktan sonra adres çubuğunda gösterilen gri renk kırmızıya dönmesi ile buraya tıklayın.
  • Açılan Create a Netflix Partyi penceresi açılır. Burada ki uyarı Only I have control kutucuğunun işaretlenmesi ile durdurma ve devam ettirme seçeneklerine sahip oluyorsunuz. Seçmezseniz herkes filmi durdurup başlatabilir.
  • Sonraki aşamada da açılan pencerede Copy URL yazısı çıkacaktır. Burayı tıklamanız halinde arkadaşınızla paylaşma imkanınız oluyor. Sonraki zamanlarda da isterseniz Netflix uygulama uzantısındaki ikonatıklama yaparak aynı bağlantıyı tekrar kurabiliyorsunuz.
  • Teleparty burada size otomatik olarak bir ikon verir bu ikonla rumuzunuzu da değiştirebiliyorsunuz.

Önceden Açılmış Partiye Katılma

Sonraki dönemlerde de dileyen Teleparty ile Netflix Party’e katılım sağlayabiliyor. Önceden başlamış bir partiye katılım için yapmanız gerekenler şunlar.

  • Copy URL ile size gelen linkin bağlantısına tıklayın.
  • Netflix şimdiki eklentisi olan Teleparty ikonuna tıklayın.

Uzaktan arkadaşlarınızla film ve dizi izlemek için kullanabileceğiniz tek eklenti ve uygulama bu değildir. Netflix uygulaması üzerinden film izlerken arkadaşlarınızla görüşmek ve onları duymak için kullanabileceğiniz uygulama Scener. İnternetten izlediğiniz filmler için farklı uygulamalarda söz konusudur. Örneğin youtube üzerinden izleme yapıyorsanız Metastream ve TwoSeven gibi eklentiler de sizlere ortak izleme olannakları sağlar. Hatta TwoSeven uygulaması ile Amazon Prime Video izlemmmelerinde de kullanabiliyorsunuz.

Netflix arkadaşla izleme mobil

Telefondan Netflix Party

Akıllı telefonlarınızda internet tarayıcı olarak Google kullanıyor olabilirsiniz. Bu anlamda telefonunuza da Google Play üzerinden indireceğiniz teleparty uygulaması sayesinde netflix filmlerini ortaklaşa izleme olanaklarınız oluyor.

Netflix arkadaşla izleme mobil

Arkadaşlarınızla film uygulaması üzerinden beraber sanal ortamda filmek izleyebilmeniz için bilgisayar, tablet ve akıllı telefon teknolojilerinden faydalanabiliyorsunuz. Google playdan indirebildiğiniz uygulama Teleparty sayesinde mobil telefonlardan da izleme seçenekleriniz bulunuyor.

Netflix Party indir

Eskiden adı Netflix Party olmasına karşın Google playden indireceğiniz uygulamanın yeni adı Teleparty’dir. Telefonunuzdan arama yaparak bu uygulamayı indirim sağlayabilirsiniz. Diğer bağlantı ile indirme adresine de yukarıdaki linkten gidebilirsiniz.

Vikings: Valhalla dizisi Netflix de sıralamaya girdi!

Better Call Saul Netflix 6.Sezon Ne Zaman

Formula 1 Netflix Sezon 4. Ne Zaman

Netflix Hesap Bilgileri

googlehaberler