Nihayet Geldi! Instagram İçin Kronolojik Sıralama Özelliğine Hazır Mısınız?

Instagram tarafından özellikle bir süredir üzerinde çalışılan ve pek çok kişinin merakla beklediği bir özellik olan kronolojik sıralama konusu artık yavaş yavaş gündeme gelmeye başladı. Çünkü insanlar bir türlü sıralamanın mantığını çözememişti. Aslında mantık çok basit. En çok etkileşime girdiğiniz kişiler sizin  için ilk sırada görülüyor. Adam Mosseri tarafından yapılan duyurulara göre platformun akış sayfası üzerinde yer alan gönderiler artık kronolojik sırayla da gösterilebilecek. Bu tamamen kişinin isteğiyle ilgili olabilecek. Ama tabi bu özellik şuan için test aşamasında olduğundan dolayı herkeste olmayabilir. Herkese gelmesi de biraz zaman alabilir bu yüzden.

Dünyanın belki de en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram için yeni bir duyuru ve güncelleme yapılıyor. Adam Mosseri ismini daha önce duymuş muydunuz? Kendisi Instagram’ın bir numaralı ismi olarak karşımıza çıkıyor. Yeni bir özelliğin de duyurusunu kendisi yaptı bu yüzden. Algoritmaların nasıl çalıştığını pek kestiremeyen takipçiler ve kitle için, yeni gönderilerin gösterilmemesi gibi bir durum oluştu diyebiliriz. Yapılan çalışmalar tam da bu noktada hepimizi hazır ve nazır yakalamış görünüyor.

Paylaşımlar yayınlanma tarihine göre ön plana çıkacak!

Adam Mosseri tarafından yapılan bu açıklamaya göre, pek çok kişinin tercihine göre bu noktada bir düzenleme yapılabilecek. Burada asıl amaç yeni bir seçenek ile paylaşımlara ulaşabilmek üzerine kurulu. Özellik seçilince gönderilerin tamamen kronolojik sıraya göre çıkacağı söyleniyor. Bu sayede en yeni gönderiler en üstte olurken eski gönderiler de aşağı taraflara inmiş olacak diyebiliriz. Çıkış tarihi ile ilgili henüz net bir bilgi verilmese de  üzerinde çalışıldığını söyleyebiliriz. Burada asıl amaç daha fazla kontrol duygusuna erişmek ve kişiler için etkileşimlerin kaçırılmaması olarak görülüyor.

Instagram tarafından hazırlanan bu yeni özellik, 2022 tarihinin ilk çeyrek zamanlarında yayına girecek gibi görünüyor. Yani birkaç ayımız var gibi görünüyor. Net bir tarih verilmese de şimdilik üzerinde çalışılan geniş bir algoritma olduğunu söyleyebiliriz. Birkaç ay içerisinde rahatlıkla ınstagram akış tarafınızı özelleştirebileceğinizi bilmek bile büyük keyif veriyor diyebiliriz.

Instagram Hesap Çalma

Instagramda Sessize Alınan Hesaplar Nasıl Kaldırılır

Instagram’da İstek Attığım Kişileri Nasıl Görebilirim

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram gizlilik hesap görme

googlehaberler