Norveç Kaç Saat Oruç Tutuyor – 32 Saniye Oruç Tutan Ülke

En uzun oruç tutan ülke ve en kısa oruç tutan ülkeleri sizler için derledik. 32 saniye oruç tutan ülke hangisi inceleyelim. Norveç’te oruç kaç saat 2023 yılı güncel imsakiyeye gelin bakalım.

Norveç kaç saat oruç tutuyor konusunda, bu ülke 17 saat 27 dakika oruç tutmaktadır. Özellikle başkentinde belirtilen bu sayı, en uzun oruç tutulan alanlardan olmasına katkı sağlar. Kuzey enlemdeki ülkelerin güneydekilere göre daha uzun oruç tutmalarından dolayı bu fark oluşur.

En Kısa Oruç Tutan Ülke2023
Umman3.5 Saat
Antarktika 32 Saniye
En Kısa Oruç Tutan Ülke
En Uzun Oruç Tutan Ülke2023
Rusya19 saat 5 dakika
İzlanda18 saat 20 dakika
Alaska17 saat 55 dakika
İsveç 17 saat 40 dakika
En Uzun Oruç Tutan Ülke

32 Saniye Oruç Tutan Ülke 

32 saniye oruç tutan ülke, Güney Yarımkürenin en güneyinde yer alan ve Güney Kutbu’nu içeren kıta şeklinde de bilinen Antarktika’dır. Okyanusya’nın ve Afrika’nın güneyinde olması, içinde ülke bulunmayan tek kıta olması, dünyanın en kurak yeri olması bunun sebepleri arasında sayılabilir. 

Antarktika’nın iklimi ve coğrafi konumu nedeniyle oruç tutmak oldukça zorlu bir hale gelebilir. Zira gün boyunca yemek yemeyi ve içmeyi bırakmak, sıcak ve kurak bir iklimde yaşayan insanlar için oldukça zor olabilir. 

Türkiye Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Türkiye kaç saat oruç tutuyor

Türkiye kaç saat oruç tutuyor konusu da merak edilen sorular arasında yer alır. Türkiye’de oruç 17 saat sürmektedir. Bu sürelerin belirlenmesi ülkelerin konumu ve güneşin batma süresine göre belirlenir. Örneğin daha soğuk olarak tabir edilen kuzey ülkelerinde daha uzun süre oruç tutulur.

En Uzun Oruç Tutan Ülke

En uzun oruç tutan ülke sorusu da sıklıkla sorulur.  Bu anlamda ülkelerin oruç tutma süreleri farklılık gösteriyor. Genel olarak en uzun oruç tutan ülkeler ve süreleri şöyledir;

  • Rusya: 19 saat 5 dakika
  • İzlanda: 18 saat 20 dakika
  • Alaska: 17 saat 55 dakika
  • İsveç : 17 saat 40 dakika

Ülkelerin oruç tutma sürelerine dair merak edilen detaylara yer verdik. İçeriğimiz boyunca yer verdiğimiz bilgileri hatalı ya da eksik buluyorsanız görüşlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Tüm yorumlarınızı dikkate alıyor ve en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunuyoruz.

Oruç İçin Saat Kaça Kadar Yenir

En Geç Oruç Açan İlimiz Hangisidir – En Uzun Oruç Hangi Ülkede

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr