Okulların açılmasına kaç gün kaldı sorusu her yıl olduğu gibi 2024 yılında da hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak ediliyor. Okulların açılması ile birlikte öğrencilerin eğitim süreçleri, eğitmenlerin öğretim süreci de başlıyor. Her yıl tatil dönemleri ve eğitim dönemleri olarak belirlenen tarih aralıkları da değişiyor.

Yarıyıl tatili 22 Ocak, 2 Şubat 2024 tarihleri arasında yer alacak.

2024 yılı yaz tatili 16 Haziran tarihinde başlayacak. Okulların açılmasına kalan süre bilgisini yazımızın devamında geri sayım aracımız aracılığı ile gün, saat ve dakika olarak tam bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı 2. Dönem

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı

Okulların açılmasına kaç gün kaldı 2. dönem okullar 2024 tarihinde 4 Şubat 2024 Pazartesi günü açıldı. 2. Dönemin bitişi ise 16 Haziran tarihinde 3 aylık yaz tatilinin başlaması ile gerçekleşecek. Ara tatiller de dönem boyunca öğrencilerin kısa bir mola vermesi için son yıllarda yapılmaktadır.

2024 yılı 2. Dönemin başlaması ile birlikte öğrencilerin akıllarına gelen ilk soru da okulların ne zaman kapanacağı yönünde oldu. Öğrenciler 2024 yılı eğitim öğretim sürecini 16 Haziran’da noktalayacak. 16 Haziran sonrasında yaz tatili başlayacağı için öğrenciler de heyecanla yaz tatilini bekliyor. Yaz tatiline kalan süreyi, 2. Döneme kalan süreyi ve 15 tatile kalan süreyi gibi merak edilen kalan gün bilgilerine güncel bir şekilde web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Okulların Açılmasına kaç gün kaldı 2024 yaz tatili

Okulların açılmasına kaç gün kaldı 2024 yaz tatili, 12 Eylül tarihine göre hesaplanmaktadır. 2024 eğitim dönemi 16 Haziran’da sonlanacak.

12 Eylül tarihinde okullar açıldıktan sonra ise öğrenciler için yaz tatili sonrasında yepyeni bir dönem başlamış olacak. Okullar açıldıktan sonra 2024 eğitim dönemi boyunca 12 Eylül tarihinden sonra ara tatiller ile dönem devam edecek.

Okulların açılmasına kalan süre yarı yıl tatiline kalan süre ile de ölçülüyor. Öğrenciler tarafından sıkça araştırılan okulların açılma ve kapanma zamanları araştırmalarında okulların açılmasına kalan gün sayısını güncel olarak sayaçlarımız ile takip etmek mümkün.