Paraf kart son kullanma tarihi kart üzerinde yazmamaktadır. Kartın son kullanma tarihine mobil uygulama ya da internet bankacılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Yeni tip banka ve kredi kartlarında herhangi bir bilgi yazmaması müşterilerin kartlarını kullanırken özellikle sanal alışverişte zorluk yaşamasına neden olabilmektedir. Kartınızın bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz kanalları, müşteri hizmetleri ve mobil uygulama gibi yolları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Paraf Kartı Kullanıma Açma

Paraf kartı kullanıma açmak için kartın daha önce hiç kullanılmamış olması gerekir. İlk kez Paraf kart alıyorsanız kartınızı kullanıma açarken aynı zamanda Paraf mobil uygulamasını da indirmeli ve hesabınıza giriş yapmalısınız.

Paraf kartınızı kullanmak için kartı aktif hale getirmeniz gerekir. Kartınızı aktive etmek için ise şifre edinmeniz gerekir. Aşağıda yer adımları takip ederek kart şifrenizi alabilirsiniz.

 • Halkbank internet şubesi üzerinden hesap oluşturarak,
 • Paraf Mobil uygulaması üzerinden hesap oluşturarak,
 • 0850 222 0 400 Halkbank Dialog kanalı üzerinden canlı destek yardımı ile,
 • Halkbank şubelerinden.

Paraf kartınızı kullanıma açmak için kullanabileceğiniz başka bir kanal da kartın üzerinde yer alan kart bilgisi ile SMS gönderme yoludur. Ancak yeni tip kartlarda kart numarası gibi bilgiler kart üzerinde yer almadığından SMS ile şifre alma yöntemi artık kullanılamamaktadır.

Paraf Kart Numarası Nerede Yazıyor

Paraf Kart Son Kullanma Tarihi

Paraf kart numarası kart üzerinde yazmamaktadır. Kart üzerinde herhangi bir bilgi yer almaması kart sahibinin bilgilerinin güvenliğinin sağlanması amacı ile yeni tip kart tasarımlarında görülmektedir.

Paraf kartınızın numarasını öğrenmek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz. Kart numarasını öğrenmek için kullanabileceğiniz kanallar;

 • Halkbank müşteri hizmetleri,
 • Halkbank mobil uygulama,
 • Halkbank internet şubesi,
 • Halkbank şubeleri.

16 Haneli Kart Numarası Öğrenme

16 haneli kart numarası öğrenme işlemi için Paraf kartınızın bağlı bulunduğu hesabınıza giriş yapmalısınız. Telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden kartınızın bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları takip ederek mobil uygulama üzerinden kartınızın numarasını, son kullanma tarihini ve CVV bilgisini öğrenebilirsiniz.

 • Paraf Mobil uygulamasını uygulama marketlerden indirin.
 • Uygulamaya giriş yapın.
 • Hesabınız ile giriş yaptıktan sonra kartlarım bölümüne gidin.
 • Kartınızın görseline tıklayın.
 • Kart detayları seçeneğine tıklayın.
 • Kartınıza ait tüm bilgileri karşınıza gelen ekranda inceleyebilirsiniz.
 • Kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV numarasını kopyalayabilir ya da ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Halkbank son kullanma tarihi hatası

Halkbank kredi kartının son kullanma tarihi hatası, kartın son kullanma tarihinin yanlış girilmesi veya kartın son kullanma tarihinin geçtiği durumlarda meydana gelir.

Kartın son kullanma tarihinin yanlış girilmesi

Kartın son kullanma tarihinin yanlış girilmesi durumunda, kartınız alışverişlerde kullanılamayacaktır. Bu durumda, kartınızın son kullanma tarihini kontrol etmenizi ve doğru girdiğinizden emin olmanızı öneririz.

Kartın son kullanma tarihinin geçtiği

Kartın son kullanma tarihinin geçtiği durumlarda, kartınız alışverişlerde kullanılamayacaktır. Bu durumda, kartınızın yenilenmesi için Halkbank müşteri hizmetlerini aramanız veya en yakın Halkbank şubesine başvurmanız gerekmektedir.

Paraf Kart CVV Nerede Yazar

Paraf kart CVV kodu kart üzerinde yazmamaktadır. Kart üzerinde kart sahibine ait sadece isim ve soy isim bilgisi yer alır. Paraf kartın güvenlik kodu bilgisine ulaşmak için kullanabileceğiniz en kolay yol bankanın mobil uygulamasıdır.

Mobil uygulama üzerinden kartlarım bölümünde yer alan kart bilgisine ulaşmanız halinde kartınızın kart numarasını, son kullanma tarihini ve güvenlik numarasını görebilirsiniz. Bunun dışında yukarıda bahsi geçen müşteri hizmetleri ve şube kanallarından da kartınıza ait bilgileri öğrenmeniz mümkündür.


Daha fazla ilgili içerik;

Paraf Kart Son Kullanma Tarihi

Paraf kartın son kullanma tarihi, kartın ön yüzünde, kart numarasının altındaki 4 haneli sayılardır. Son kullanma tarihi, ay ve yıl şeklindedir. Örneğin, 12/24 yazıyorsa, kartın son kullanım tarihi Aralık 2024’tür.

Kartın Son Kullanma Tarihi Nedir Halkbank?

Halkbank’ın tüm kredi kartlarının son kullanma tarihi, kartın ön yüzünde, kart numarasının altındaki 4 haneli sayılardır.

Kartın Son Kullanma Tarihi Nerede Yazıyor?

Kredi kartlarının son kullanma tarihi, kartın ön yüzünde, kart numarasının altındaki 4 haneli sayılardır. Son kullanma tarihi, ay ve yıl şeklindedir.

Paraf Kart Numarası Nerede Yazıyor?

Paraf kart numarasının ilk 6 hanesi, banka kodunu temsil eder. Paraf kart numarasının son 10 hanesi, kart numarasını temsil eder. Paraf kart numarasının son 2 hanesi, kontrol numarasını temsil eder.