Parfümün orijinalliği nasıl anlaşılır ve orjinal parfüm seri no sorgulama işleminin nasıl yapıldığını sizlere aktarıyoruz. Orjinal parfüm kontrol sitesi hangisidir, birlikte inceleyelim.

Parfümün orijinalliği nasıl anlaşılır, bazen farkında olmadan parfümünüzü farklı yerlerden aldığınızda orijinalliğinden şüphelendi iseniz bilmeniz gereken bazı noktalar sayesinde kadın parfüm orijinalliğini kolayca kontrol edebilirsiniz. 

Parfümler kadın olsun, erkek olsun herkes tarafından kişilerin severek kullandığı bakım ürünleri arasında ilk sıradadır. Özellikle kadınların uğruna çılgın paralar harcayarak aldıkları parfümleri en değerli hazineleridir. Bir parfümün orijinalliğini anlamak için;

 • Orijinal parfümün öncelikle kutusundan dahi orijinal olup olmadığı belli olabilir. Çünkü kutusunun etrafındaki şeffaf ambalajında herhangi bir deformasyona uğramamış olması ve tam olarak kaplamasından anlaşılır.
 • Aynı zamanda orijinal parfümlerin kutuları parfüm şişelerinin zarar görmemesi için yalnızca beyaz kartondan yapılır. Farlı renkli karton olup olmadığına bakarak anlaşılabilir.
 • Parfüm kutularının altında orijinal olduğunu belirten altın renkli parlak bir yuvarlak damga bulunmaktadır. Bu yuvarlak üzerinde olan ok işaretleri orijinal parfümlerde siyah ok sağ tarafa, altın renkli ok ise sol tarafa bakacak şekilde yerleştirilir.
 • Orijinal parfümlerin hepsinin seri numaraları vardır.
 • Son olarak kokunun keskinlik ya da uçuculuğundan da anlaşılır.

Orjinal Parfüm Nereden Alınır

Orjinal parfüm nereden alınır sizlere aktarıyoruz. Parfümün orjinalini Boyner, Sephora, Sevil, Beymen gibi mağazalardan satın alabilirsiniz.

 1. Orijinal parfümlerin kendisine özel bir kokusu vardır. Koklayınca kolay kolay unutamazsınız.
 2. Her parfümün içerdiği yağ ve esans karışımı belli bir formüle sahiptir.
 3. Kaliteli ve doğal ham maddelerden oluşurlar.
 4. Taşıdıkları alt nota, orta nota ve üst notaların uyumu son derece belirgindir. Sıkıldıkları ilk andan itibaren farklı koku seviyelerinde aromaların kokusunu alabilirsiniz.
 5. Orijinal parfümler oldukça uzun süre kalıcılık oranına sahiptir. Etkileri uzun sürer.
 6. Orijinal parfümler ardında unutulmaz iz bırakırlar. Teninizle doğru uyumu yakalamış bir koku bulduysanız bundan sonra imza kokunuzla hatırlanmanız olasıdır.

Daha fazla ilgili içerik;


Orijinal Victoria Secret Parfüm Nasıl Anlaşılır

Orijinal Victoria Secret Parfüm Nasıl Anlaşılır

Orijinal Victoria Secret parfüm nasıl anlaşılır? Pek çok kişinin kullanmaktan çok zevk aldığı orijinal Victoria Secret firmasının o muhteşem kokuları kullanmak bir kadın için vazgeçilmezle arasındadır. Fakat bütün parfümlerin sahteleri üretildiği gibi bu markanın da pek çok sahte ürünü vardır.

Sizin alacağınız parfümün Orijinal Victoria Secret olduğunu şu yolları takip ederek anlayabilirsiniz, O yollar;

 • Öncelikle parfümü almış olduğunuz yer çok önemlidir. Her zaman aldığınız orijinal ürün satan yerlerden alırsanız asla yanılmazsınız.
 • Fakat parfümünüzü farklı bir yerden ya da siteden indirimden yararlanarak almak istiyorsunuz. Bu durumda size ulaşan Victoria Secret parfümünüzün hemen seri numarası olup olmadığına bakmalısınız. Bu seri numarasını sorgulatarak orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Orijinal Parfüm Seri No Sorgulama

Orijinal parfüm seri no sorgulama yaparak parfümünüzün orijinalliğini test edebilirsiniz. Bunun için parfüm seri numaralarını sorgulayan bazı barkod sorgulama programlarından yararlanabilirsiniz. E-devlet sitesi üzerinden gümrük girişini de kontrol edebilirsiniz.

Parfüm barkod sorgulama sitelerinden bir örnek verecek olursak çok  sık kullanılan checkcosmetic.net sitesine girerek parfümde yazan barkod numarasını kullanarak parfümün orijinalliğini kontrol edebilirsiniz.

Comments are closed.