Ten Pence Kaç TL (GÜNCEL) – 10 Pence Ne Kadar?

Ten pence TL karşılığı 2,15’tir. İngiliz para birimi olan Pence TL karşılığı ile birim bazında 0.215 değere sahiptir. 10 Pence değeri ise 2,15 TL olmaktadır. 100 Pence değerinin ise 21,5 TL bazında seyrettiği bilinmektedir.

Pence para birimi kısaltması GBX olarak da bilinmektedir. Türk Lirası bazında değerlendirildiğinde ise 5 liranın yaklaşık 23,59 GBX karşılığı vardır. Peni para biriminin çoğulu olan Pence Birleşik Krallık’ta ve bazı başka ülkelerde aktif olarak kullanılmaktadır. 

1 Pence Kaç TL?

1 pence kaç TL sorusunun cevabı kuruş bazında verilir. 1 pence 0,215 kuruştur. 100 pence ise 21 TL 50 kuruş değerindedir. İngiliz sterlini olarak da bilinen Pencenin Türkiye bağlamındaki değeri Uluslararası kur bazında sürekli olarak değişmektedir.

1 Pence karşılığı TL değeri her geçen gün artmaktadır. 2021 yılı ve günümüz arasında sürekli olarak artış gösteren Pence 2021 yılında 0.11 düzeylerinde iken günümüzde 0.215 düzeylerindedir. Sürekli yükselmeye de devam etmektedir.

Peni Nedir?

Peni bir İngiliz para birimidir. Değeri ise sterlinin %1’i kadardır. Peni çoğulu ise Pence olarak biliniyor. Peniler demek yerine Pence ifadesi kullanılır. Daha açık bir ifade ile Peni ve Pence aynı para birimidir. Peni birden fazla olduğunda Pence olarak ifade edilir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse 100 peni yerine 1 pence ifadesi kullanılmaktadır.

1 peni aynı zamanda daha çok kullanılan 1 cent ile aynı anlamı taşımaktadır. 1 doların 100’de biri olan 1 cent ile 1 peni aynı anlama gelen para birimi ifadeleridir.

Peni aynı zamanda Birleşik Krallık’ta kullanılan en küçük para birimi olarak da bilinir. 1 Peni’den daha düşük bir madeni para formu bulunmamaktadır. 1 sterlin 1 peniden 100 kat daha değerlidir. Günümüzde sadece Birleşik Krallık’ta değil İngilizce konuşulan bazı başka ülkelerde de para birimi olarak kullanılmaktadır.

Pence Nerenin Para Birimi

Pence nerenin para birimi

Pence Birleşik Krallık’ta kullanılan bir para birimidir. Ana vatanı Birleşik Krallık olsa da kullanılan başka ülkeler de vardır. 1 Pound, 100 Peni değerindedir. Peninin simgesi ise “p” olarak bilinmektedir.

Pence, para birimi olarak pound ya da Sterlin olarak da adlandırılmaktadır. Çok küçük para birimlerinin Birleşik Krallık’ta fazla kullanılmaması ile birlikte varlığını sürdürmesi paranın dünya ekonomisinde değerli olmasından kaynaklıdır.

1 Pence Ne Kadar?

1 pence 0,215 kuruştur. 100 pence ise 21,5 TL değerindedir.

5 Pence Ne Kadar Eder?

5 pence 1,075 TL değerindedir. 5 pence madeni para döviz bürolarında bozdurulamamaktadır.

Sterlin’e Yatırım Yapılır Mı

Her Ay 100 Dolar, Sterlin ve Euro Biriktirmek

Pound Sterlin Farkı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥