Pick Me ne demek 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Pick Me ne demek Instagram ve bana Pick Me diyorlar işte detaylar.

Pick me kelime anlamı ile “Beni Seç” demektir. Ancak son yıllarda sosyal medya kanallarında kullanım amacı anlamından biraz daha farklıdır. Öyle ki bu söz ile birlikte kişi karşı cinsin onayını almak için farklı ve kendi hemcinslerini aşağılayan eylemler içerisine girer. Böylece hemcinslerinden daha üstün ve daha iyi olduğunu karşı cinse kanıtlamak için aşağılayıcı nitelikli eylemlerde bulunur.

Pick Me sözü bir eylemler bütününü ifade etmektedir. Pick me boy ya da pick me girl olarak da ifade edilen bu tabir arkasında bir çeşit davranışlar bütününü saklıyor. Peki kimlere pick me denir? Yazımızın devamında bu sözün kullanım alanları ve sosyal medyada kimlere hitaben kullanıldığına dair merak edilenleri derledik. 

Pick Me Ne Demek Instagram

Instagram pick me sözünün bir kişiye hitap edilerek kullanıldığı sosyal medya kanallarından biridir. Sosyal medya denildiğinde ilk akla gelen Instagram, Facebook, Twitter ve Tiktok’ta sıkça yorumlarda pick me ifadesini görebilirsiniz.

Pick me ifadesinin yakıştırıldığı kişiler hemcinslerini karşı cinse iyi görünmek için aşağılayan kimselerdir. Bu kişilerin prim kasmak için kullandığı hem cinsinin eksik yönleri yine hem cinsleri tarafından sıkça eleştirilir. Bu bağlamda pick me sözü de bu eleştirilerin bir yansıması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bana Pick Me Diyorlar

“Bana pick me diyorlar” diyerek bu kelimenin anlamını araştıran onlarca kişi vardır. Bir kullanıcı size yorumlarda ya da sesli olarak pick me diyorsa aslında sizin birilerini etkilemek için başkalarını aşağıladığınızı düşünüyor demektir. Sosyal medya kanallarında bu sözün sık kullanım yerleri;

  • Gönderi altındaki yorumlar,
  • Doğrudan atılan tweetlere verilen cevaplar,
  • Video içeriklere karşı Tiktok videosu çekerek kolajlanması.

Bir kullanıcının size pick me demesi halinde demek istediği şey tam anlamı ile prim kasmak için başkalarını kullanıyor oluşunuzdur. Bu kimi zaman bir hem cinsinizi başka birini etkilemek için kullanmak olabilirken kimi zaman da hayvanlara olan sevgi gösterileri ile ön plana çıkma eğilimi göstermek de olabilir. Örnekleri çeşitlendirmek mümkün.

Bana pick me diyorlar
Bana pick me diyorlar

Pick Me Ne Ne Demek Tiktok

Pick me” ne demek Tiktok’ta fazla zaman geçirenlerin kendilerine ya da başkalarına söylendiğinde yaptığı bir araştırmadır. Pick me sözcüğü kelime anlamı ile beni seç ya da beni al anlamlarına gelmektedir. Toplumsal olarak kullanılışı ise bir kişinin kendisini beğendirmek için başkalarını aşağılamasıdır.

Bir kadın bir erkeğin kendisini beğenmesi için başka kadınları aşağılıyorsa onun için yorumlarda pick me girl sözünün söylendiğini görebilirsiniz. Tam tersinin erkekler tarafından yapılması halinde de pick me boy sözü kullanılır. Bu “beni seç kızı” gibi bir anlama gelir ve bir çeşit etikettir.

Pink Girl Ne Demek

Pink girl ne demek, sözünün en çok kullanıldığı kişiler başka kadınları sürekli aşağılayan kimi zaman cilt bakımı kimi zaman da çalışmak ya da çocuk bakmak gibi eylemler üzerinden gerçekleşen aşağılamaları yapanlar için kullanılır.

Bir kadın başka bir kadını pick me girl olarak nitelendiriyorsa nitelendirilen kadının başka kadınları eziyor ve aşağılıyor olması gerekir. Bu aşağılamanın ana nedeni ise bir erkeğin ya da etkilemek istediği birinin kendisini fark etmesini istemesidir.

Pick Me Nasıl Okunur

pick me” sözü dilimizdeki okunuşu ile “pik mi” olarak okunur. Kelimenin sonundaki k harfine biraz baskı yapılması gerekebilir. Öte yandan başka ülkelerde insanların aksanlarına bağlı olarak kelimenin okunuşunda çeşitlilikler olabilse de İngiliz aksanı ile okunuşu bu şekildedi.

Toxic ilişki Ne Demek – Sosyal Medya

Nude Ne Demek – Sevgilim Nude İstiyor, Ne Yapmalıyım

Drill Ne Demek? – Drill Giyinmek, Keko, Sporda Drill Anlamları

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. “Pick me” terimi genellikle, bir grup insan arasında yapılan bir seçim veya seçme işlemi sırasında, seçilmeyi uman bir kişinin kendisini diğerlerine göre daha uygun veya daha özel olarak lanse etmek için kullandığı bir ifadedir. Bu ifade, “beni seçin” anlamında kullanılır. Sosyal medya platformlarında veya iş mülakatlarında da kullanılabilir.